Basha: Të marrim fatin në dorë, të mos ua lëmë oligarkëve

June 13, 2015 12:39

Basha: Të marrim fatin në dorë, të mos ua lëmë oligarkëve

Lulzim Basha ka vijuar paraditen e së shtunës takimet elektorale, duke udhëtuar nga Burreli në Dibër.

Në fjalën e tij para simpatizantëve, Basha ka ftuar dibranët që më 21 Qershor t’i kërkojnë llogari dështimit të qeverisë në realizimin e premtimeve.

Kryetari i opozitës ka përsëritur gjithashtu akuzat ndaj koalicionit qeverisës për rritje të taksave e çmimeve, që po e çojnë, sipas tij, vendin drejt greminës.

“Po vjen dita kur qytetarët do të sjellin ndryshimin me votë. Qytetarët janë të bashkuar sepse kanë besim tek rrugëdalja nga kjo krizë dhe ne rrugëdalje do japim. Populli do të marrë në dorë fatin e tij dhe nuk do t’ua lërë atë oligarkëve”, ka thënë Basha.

“Rama dhe Meta, pasi morën pushtetin qendror, duan të kapin edhe atë vendor për të kryer aferat e tyre”, ka shtuar Basha.

June 13, 2015 12:39
Komento

9 Komente

 1. Baca Sali i pjerdhur nga trute. June 13, 14:33

  Shoqja Lulezime vajza e biresuar e kriminelit Sali, pasi i beri mutin Tiranes ka dale per te pshurrur Shqiperine, fati tij eshte i paracaktuar, te kthehet ne Hollande per te prostituar, zanat i kahershem i tij.

  Reply to this comment
  • Sonili June 13, 15:11

   Po ca te marresh ne dore ti more amon, se e pate Tiranen per 4 vjet ne dore dhe e degradove ne nje gjendje te mjeruar ku mungonin dhe pocat e llampave dhe koshat e plerave. Te marresh fatet ne dore ti eshte njesoj si ti thuash vete ik e pirdhu.

   Reply to this comment
  • peshkopi June 13, 15:14

   Lulzim Basha thote qe Rama e Meta pasi morren pushtetin qendror, “duan të kapin edhe atë vendor për të kryer aferat e tyre”. Po si e morren ata pushtetit? A nuk ishte me vote plebishitare? nuk ishin qytetaret qe zgjodhen ata dhe vendosen te largojne oligarkine e vertete te krijuar nga familja e Berishes? dhe nje here qytetaret do flasin!

   Reply to this comment
  • rigels June 13, 16:06

   Jane zgjedhje lokale z. Basha ka ardhur momenti qe qytetaret te gjykojne se si jane qeverisur qytetet e tyre nga kryebashkiaket e tyre. Konkretisht ne Tirane qeveris z. Basha i cili ne kater vite ne krye te bashkise nuk ka bere asgje tjeter vecse ka rene ne letargji totale. Kryeqytetit i mungojne edhe gjerat me minimale, mungojne kazanet e plehrave, kapaket e pusetave etj. Per keto do mbash pergjegjesi z. Basha.

   Reply to this comment
 2. Halit o xhan ! June 13, 14:40

  Qe nga dy gishtat me thonj fallco te kesaj Kurves duket fushata e PD

  Reply to this comment
 3. mushkonja June 13, 16:24

  o smerlap o vrases ropt

  Reply to this comment
 4. lulushi June 13, 18:38

  E pame fatin o lulushe ishe 4 vjete ne bashki ca na bere vetem pe allet e tua u pasurove ti dhe kelyshat e pdse ske goje te flasesh se je bere qesharak

  Reply to this comment
 5. Skypion June 13, 22:00

  hik ore pirdhu ne hollande….

  Reply to this comment
 6. abyzc June 13, 22:04

  Pikerisht prej babes tend qe te ka biresuar e teje, fale jush PD do kthehet ne Parti ilegale. Juve degjeneruat vendin e popullin 24 vjet me varferi e mizerje…uroj qe ti vjellni gjak ate pasuri qe keni vene, ju edhe ato kopilat, femijet e nipat tuaj. Shkofshi ne ferr. Djalli paste pune me ju. Keni shkaterruar kete vend. Mos arritshit me njoft as femijet tuaj. Sikter of fytyra te ndyra.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim