Basha te “Unaza”: Ne i dogjëm mandatet, ju vendosni për qeverinë që doni!

March 10, 2019 18:30

Basha te “Unaza”: Ne i dogjëm mandatet, ju vendosni për qeverinë që doni!

Kryedemokrati Basha ka qenë pasditen e kësaj te diele në protestën që po zhvillohet nga banorët e Astririt.

Basha vazhdoi akuzat ndaj kreut të qeverisë duke e cilësuar Ramën si njeriun që përfaqëson llumin e shoqërisë, dhe justifikoi dhe njëherë vendimin e opozitës mbi djegien e mandateve duke e cilësuar atë si vendimin më të drejtë.

Megjithatë, Lulzim Basha tha se duhet të vendosi populli për hapat e mëtejshëm.

“Tani vendosni ju sepse ne i dogjëm mandatet. Dhe ky ishte vendimi më i drejtë. Ju duhet të vendosni për të ardhmen tuaj dhe për parlamentin dhe qeverinë që doni dhe meritoni” – tha kryedemokrati.

Ndërkohë që dhjetëra protestues vijuan me thirrjet: “Këtu vendosim ne” dhe “Unaza e bashkuar ka për të fituar”.

l.h/ dita

March 10, 2019 18:30
Komento

6 Komente

 1. respekt për atë që respekton March 10, 19:34

  Ne qoftese jane çmendur ata, nuk eshte e thene te çmendet e gjithe Shqiperia. Te pakten kete te mire e ka demokracia: vendos shumica, do apo nuk do, bile edhe kur ti perdor armen si Lulezim qe te kane rene petale e sepale.

  Reply to this comment
 2. edi; boshe , kom me ti q! turinjt prej pederi antishqiptare o cop m.i March 10, 19:56

  Ne Rec ke me perfundu ne krah te ngrohta

  ke me gjet dashnin e zemres .

  Per kte jena tu u kujdes ne Shteti i Shqiptareve

  Reply to this comment
 3. Koli March 10, 20:07

  Ne duam shqiptare patriot ne qeveri jo njerezit e agjentures sebo-sllave -ruse o Bashuko agjenti i sllaveve.

  Reply to this comment
 4. Milan March 10, 20:28

  Ik o rrozhgo o hajdut o idjot o pallosh

  Reply to this comment
 5. respekt për atë që respekton March 10, 20:29

  Me çfare degjova, ne parlament do te futen mbi 40 deputet dhe ata do te krijojne Partine Liberale Shqiptare. Kjo s’kishte ngjare ndonjehere qe te beheshe deputet pastaj te krijoje partine. Dhe kjo do te jete opozita e ardheshme, kuptohet qe do te jete me e moderuar sepse ata qe pranojne rregullat e demokracise si keta deputet qe do hyjne ne parlament jane edhe me serioz e te perkushtuar per Shqiperine e tyre. Rasti i arte per krijimin e nje partie kur deputetet i ke te mandatuar! Po pastaj? Pd dhe lsi shkon tek pasok-u

  Reply to this comment
 6. Taraboshi March 10, 22:21

  Mandatet nuk i dogje per banoret e unazes por perti shpetuar reformes ne drejtesi dhe per te ruajtur funksionin tend si kryekar i opozites.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim