Lulzim Basha: Të falen kamatëvonesat. Reagon Rama: I vrasin natën dhe i qajnë ditën

December 2, 2014 15:48

Lulzim Basha: Të falen kamatëvonesat. Reagon Rama: I vrasin natën dhe i qajnë ditën

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka deklaruar se tërheqja që ka bërë Rama për uljen me 80% të kamatëvonesave  ishte një lëvizje e detyruar nga protesta e qytetarëve.

Në një dalje për mediat nga SHQUP, kreu demokrat kërkoi gjithashtu që të falen të gjitha kamatëvonesat dhe faturat afrofe të energjisë elektrike.

Tërheqja që bëri sot Edi Rama nga kursi i tij është një lëvizje e detyruar nga bashkimi i zërit të qytetarëve në protestën e madhe të 22 nëntorit.

Nuk është zgjedhja e tij. Zgjedhja që bëri Rama ishte kundër qytetarëve. Ai rrefuzoi të dëgjonte zërin e tyre derisa u përballë me protestën e madhe.

Sot dua të përsëris një kërkesë të PD, për faljen e të gjitha kamatëonesave të debitorëve të energjisë elektrike të akumuluara ndër vite si pasojë e abuzimet me faturën e energjisë nga ana e shtetit.

Pezullimin e pagesës së faturave për të gjitha rastet për të cilat ka ankimim për mbifaturim, pezullimin e menjëhershëm të këtyre faturave dhe mosndërprerjen e energjisë për qytetarët”.

Pas deklaratave të kreut demokrat, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i kryeministrit Rama. Në një postim në rrjetin social facebook ai shkruan:

Tamam ti vrasësh natën e ti qash ditën njerëzit e shkretë, i vunë në gjumë 8 vjet me përralla e tani që doli dita u qajnë hallin për faturat!

December 2, 2014 15:48
Komento

11 Komente

 1. Marku uk. December 2, 16:46

  ________________________________

  24 vjet
  me kete “Simbolin te Demokracise” ke
  mashtruar, vjedhur dhe vrare Shqiperine.

  Ate simbol fute ne …

  Populli e mban ne “shpirt dhe ne Mendje”
  simbolin e Demokracise dhe jo te reklamohet per
  perfitime familjare te Sali Bishes.

  __________________________________________

  Reply to this comment
 2. . December 2, 16:51

  Nje cope kamarier Peshkopie …

  refugjat me parat e vjedhura te VEFA-s na tregon flet sot per ndershmeri ne Demokraci.

  Reply to this comment
 3. bani-dukes December 2, 17:17

  Pershendetje,desha ti beje nje pyetje Lulezim Bashes po ne qe e kemi paguar energjine a do te na i fali ose reduktoje,se kemi paguar per militantet e PD deri dje te na i ktheje PD leket qe kemi paguar kur ishte ne pushtet dhe jam dakort per ti falur.Kam dhe nje gje tjeter per LULUSHIN jam banor i Tiranes se Re kam 2vjet qe paguaj ujin afrofe le te me ktheje leket e afrofese dhe te me vendosi sahat dhe pastaj flasim si te veproje shteti dhe bashkia.

  Reply to this comment
  • bani-dukes December 2, 17:27

   Pershendetje,desha ti beje nje pyetje Lulezim Bashes po ne qe e kemi paguar energjine a do te na i fali ose reduktoje,se kemi paguar per militantet e PD deri dje te na i ktheje PD leket qe kemi paguar kur ishte ne pushtet dhe jam dakort per ti falur.Kam dhe nje gje tjeter per LULUSHIN jam banor i Tiranes se Re kam 2vjet qe paguaj ujin afrofe le te me ktheje leket e afrofese dhe te me vendosi sahat dhe pastaj flasim si te veproje shteti dhe bashkia.

   Reply to this comment
 4. Fatmir December 2, 20:15

  Olldashin kush e vrau nxirre zoti Rama e kujte ishte porosia?

  Reply to this comment
 5. . December 2, 20:25

  Hitleri Peshkopise

  dhe djali bab Sal Krimnelit.

  Reply to this comment
 6. Alfade December 2, 20:43

  Banda PD, shkerdhata te pakorigjueshme !!!

  Reply to this comment
 7. cakalli December 2, 21:14

  po ata qe kan paguar deri me sot cti bej mor

  Reply to this comment
 8. avrizuja December 3, 08:27

  BOLSHEVIZMI DHE KOMUNIZMI JANE NONE E BABE NE SHQYPNI.

  Shiqoni o milet kryetarin e djathte te PD-se se Saliut si qan dhe ulerin si nje bolshevik i vertete dhe i ben thirrje PS-se se Edi Rames qe te mos u marri LEKAT e papaguara talebaneve te proletariatit te Sali Berishes qe kane gjetur shtetin rrumpalle si ne ASNJE vend tjeter te Botes.

  Shiqoni o milet kete force politike te djathte qe shkon dhe ben homazhe tek varrezat e xhelateve te Enver Hoxhes qe kjo MONSTER me fytyre njeriu me Piramide ne mes te Tiranes i quante “DESHMORE”. Para ketyre “DESHMOREVE” te Enverit gjithe PD-ja e Saliut shkuan dhe bene homazhe per 29 nentorin e ZI dhe vajtuan si kukumjacka pylli LANC-in komunist te Enver Hoxhes. Cila Parti e Djathte ne Bote ngjan me PD-ne e Saliut dhe hijes se tij Lulu Bashes?

  Reply to this comment
 9. Lul December 3, 09:44

  Sa qesharak behesh o bythe lepiresi i Gites kure tenton te ngresh zerin, je thjesht nje bythec.

  Reply to this comment
 10. edi December 3, 11:49

  O popull. Degjojeni legenin e saliut ,mashtruan per tete vjete shqiptaret ,e degjeneruan ekonomine.e vendit vrane dhe popullin ne fund fare ,dhe sote flasin pallavra kavaje ..shkatarruan sistemin energjitik .falimentuan shqiperine dhe tani kerkojne llogari keta qe jane shkaktare te kesaj katrahure o popull mos u genjeni lereni te kete shtete per te gjithe me ne fund te fundit ne kete vend ,mendoj se duhet te marre fund tranzicioni i pa fund qe rreckosi shqiptaret ,perpak na coje ne lufte civile ,na volli kursimet tona me firmat piramidale.etj etj stop jemi qe kerkuam ndryshimin dhe dhame voten per te .ju zotrinjte e opozites jepni kontributin tuaj per permbushjen e endrave dhe premtimeve te shqiptareve dhe jo te vazhdoni avazin e vjeter punoni me ne fund per kete komb qe ju besoj dhe ju e perdhunuat ktheuni borzhin shqiptareve ,kthejuni dinjitetin njerezve.ndertoni shtetin e te drejtes kjo eshte nje emergjence ,gjithesecili te paguaj detyrimet etija financiare ,kushtetuse,shoqerore,patriotike etj dhe te behemi barikade e antishtetit,perse mos jetojme dhe ne si gjithe qytetaret e tjere te evropes ,perse ata qe therresin sot per protesta dje ishin ne pushtet ,jane pergjegjesi kryesor te gjendjes ekonomike. ,dhe nuk kane reflektuar ndaj krimeve qe kane bere dhe sot pa pike turpi marrin ne mbrojtje krimin kjo eshte kulmi ne boten demokratike populli paguan pjesen qe i takon dhe kerkon detyrimet nga shteti ,si sherbimet e te tje kurse ketu kemi nje kompani te falimentuar me borxhe marramendese pa asnje llogjike ekonomike dhe qeverija e sotme nderhyn ta ndryshoj dhe opozita. ,ngre ata qe skane paguar detyrimet ndaj shoqerise te protestojne ,per cfar ke vjedhur ,vjedhja eshte krim ky eshte shteti qe duam qytetari paguan detyrimet ndaj shtetit por shteti i siguron qytetarit sherbimet. Dhe mirqenjen te tjerat jane populizem ordinere qe skane llogjike qe me dashje kerkojne te mbajne ne kete gjendje kete vend. ……….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim