Basha i ankohet Arvizusë për zgjedhjet në Korçë

Redaksia Online November 8, 2013 15:19

Basha i ankohet Arvizusë për zgjedhjet në Korçë

Kreu i Partisë Demokratike ka zhvilluar sot disa takime të njëpasnjëshme me diplomatët e huaj në vendin tonë. Qëllimi i këtyre takimeve, siç bëri të ditur vetë Basha para mediave, ishte njohja e ambasadorëve të vendeve perëndimore me atë që opozita e quan “shkelje e Kushtetutës në institucionet e pavarura”.

Pas përfundimit me ambasadorin amerikan, Basha tha se  e  njohu zotin ambasador “me kursin që opozita ka nisur dhe po vazhdon për të mos u dorëzuar dhe mos dorëzuar kauzën e demokracisë dhe shtetit ligjor”.

Ndërsa Arvizu u shpreh se e rëndësishme është të respektohet ligji si themeli I demokracisë së një vendi.

Menjëherë pas përfundimit të takimit me Arvizunë, Basha ka pritur në selinë blu ambasadorin gjerman dhe më pas atë grek.

 

 

Redaksia Online November 8, 2013 15:19
Komento

3 Komente

 1. Theofan November 8, 17:20

  Ekspozeja e mbremshme e karakterizoi mjaft qarte kryetarin e opozites. Nje arrivist llafazan deri ne idiot. Me kete kryetar opozita e mbeshtetesit e saj duhet ta kene te qarte qe do te shkojne drejt humbjes se plote si parti dhe si shoqate. Njerezit do te kujtojne me nostalgji; na ishte nje here nje PD. Mjere ky vend.

  Reply to this comment
 2. erald November 8, 23:44

  pd po i ikin njerezit nga puna edhe po ankohet per ligjin o lule po ato pastruset qe i nxore me dhune nga bashkia ja bere te ditur zotit ambasador apo aty ligji nuk hyn fare rri o luli per koken tende se je i dh…. deri ne koke po hiqen nga puna ata qe mendohet se skan bere punen po ato pastruset ? apo vall ato spastronin mire thhua?

  Reply to this comment
 3. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. November 9, 01:14

  Po pse LUL DOMATJA ka shprese qe ta etiketoje prape Gjarperi ARVIZU ” yll i ri ne ZBRITJE” ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim