Basha: T’i vëmë fre depresionit të Ramës

June 21, 2014 14:53

Basha: T’i vëmë fre depresionit të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka konsideruar të papranueshme gjuhën dhe sjelljen e përdorur vazhdimisht nga kryeministrit Edi Rama, ndërsa theksoi se qytetarët shqiptarë duhet dhe do t’i vënë fre depresionit të këtij njeriu para se ta kthejë depresionin e tij, në depresion gjithëkombëtar. Basha ishte i pranishëm në Kuvendin Zgjedhor të degës së Kuçovës, ku u shpreh se forca e vërtetë e demokratëve; janë më të mirët, më popullorët, më të vendosurit, më të përkushtuarit.

“Ne nuk do të pranojmë pushtetarë që çnderojnë vartësit, poshtërojnë bashkëpunëtorët, dhunojnë fizikisht gazetarët dhe diplomatët. Kjo nuk është Shqipëria që duam. Kjo nuk është Shqipëria që ëndërrojmë. Lideri është simboli që reflekton Shqipërinë, e një kombi që krijon modelin e sjelljes së bashkëpunëtorëve të vet. A na përfaqëson ne një njeri që përdor gjuhën më të ulët ndaj grave, ndaj zonjave, që prek dinjitetin e familjeve të tyre, që i lë me orë në pritje për t’i sfiduar aleatët, apo që ju mban leksione fyese europianëve. Përmes transparencës, ne do t’i vëmë fre këtij tipi pushtetari që kërkon pilula antidepresive për vendin dhe do ta bëjmë këtë para se depresioni i tij të kthehet në depresion gjithëkombëtar”, tha Basha.

Kreu demokrat duke iu drejtuar anëtarëve të kësaj partie tha se duke zgjedhur përmes votës më të mirët për t’i drejtuar strukturat e Partisë Demokratike sot dhe në qeverisjen e vendit nesër, PD do të ringrihet më e fortë dhe do t’i përgjigjet më mirë pritshmërive të qytetarëve të cilët sot kanë kthyer shpresën drejt PD-së.

“Edhe në vitet apo ditët më të errëta të opozitës ne kemi dalë para shqiptarëve kryelartë dhe jemi kthyer si shumicë morale, pastaj politike, jo duke u matur se kush e ka bashibozukun më të fortë, se kush ka bërë më shumë burg e kush ka qenë më i fortë në atë burg, por duke u nxjerrë këtyre kriminelëve, këtij llumi të shoqërisë, forcën e vërtetë të demokratëve që janë më të mirët, më popullorët, më të vendosurit, më të përkushtuarit, më të sinqertë me qytetarët”, tha Basha.

 

 

June 21, 2014 14:53
Komento

20 Komente

 1. E VERTETA June 21, 14:57

  Me duket mua, apo ky e ka mjekren si p…?!…

  Reply to this comment
  • andromeda June 21, 15:17

   Edhe mua ashtu më duket. Puna është se këta të PD e bënë Shqipërinë me depresion gjatë qeverisjes së tyre dhe natyrisht duhen antidepresantë për të kthyer të shëndetëshme. Anti depresanti i parë dhe më i rëndësishmi është zhdukja e gomarit Berishë, dhe e dyta riformatim i plotë dhe me themel i PD.

   Reply to this comment
 2. Naci June 21, 15:11

  Edhe kur flet ky idiot per fre!!!!!! Ketij pisi duhet tja shtypesh koken si gjarperit eshte fare shul.

  Reply to this comment
 3. . June 21, 15:14

  Pederast, burre pa bythe …. !

  Reply to this comment
 4. edi June 21, 15:14

  Sa CUN (goc) i bukur eshte bere KY BASHA, me i bukur se gruaja ime, gati-gati do ndaje gruan dhe do martoj BASHEN.

  Reply to this comment
 5. ty June 21, 15:35

  pusht

  Reply to this comment
 6. Neser June 21, 15:50

  C fare flet mer kurve si mundesh te diskutosh ne kete menyre.Ti je dhe kryetar partie.Ty ose te perdhunojne bashke me gruan c do nate ne krevat dhe te lene letren te koka krevatit per ta lexuar para mediave.

  Reply to this comment
 7. xh June 21, 16:04

  Nuk di nese do te kete me PD pas zgjedhjeve te ardheshme?………………..

  Reply to this comment
 8. SISAKU June 21, 16:16

  O bukurosh cduku nga skena politike bashke me Sali berishen. Cduku o mburravec we jr shfaqur para publikut shqiptar duke deklaruar se ; “une jam Kosovar e s’kam frike.” Ku ne cilin luftim ore surrat b.q qe I mburresh shqiptareve te Kosoves e te republikes se Shqiperise qe ti llafazan paske qene e qenke trim : Ne Kosove u luftua disa muaj po ti qelbesire nuk u shfaqe ne rreshtat e luftetareve te UCK-se. Trim me llafe. Po habitem se si rinia e sotme shqiptare s’paska nje djalosh te te dale perballe e te t’ derdhe nja 7 a 8 plumba ne balle e ne gjuhen tende prej gjarperi helmues.

  Reply to this comment
 9. P.A.B June 21, 17:10

  Nuk e di… por kam nje pershtypje sikur z. Basha do te jete kudo “por jo aty ky eshte”

  ***

  Nje fare sforcimi dhe tkurrje permanente tek ky zoteri; qe i lexohet qarte ne ftyre e gjuhen trupore. Duket se ka filluar “nje rrugetim” pa shanc te kthehet pas, a te niset majtas apo djathtas; sikur asgje nuk varet nga ai. Do shkoja deri aty sa ta quaja: antiteza e Njeriut te Lire. Muskujt e tendosur te ftyres [sepse…] gjithmone me kujtojne “shikimin e perhumbur” te Andrés Escobar, …qe e ndiente te “ardhmen e nemur” me teper se autogolin ne 1994. Eshte i vetmi person ne Politiken Shqiptare te 25vjeteve qe dhimbsmerisht rrezaton vale “fragiliteti-katastrofik” ne raport me individin… .

  Reply to this comment
 10. beni June 21, 19:36

  Hahaha foli dhe ky…kur do e arrestoni kete hajdut e vrases.

  Reply to this comment
 11. Jimi June 21, 20:00

  Kur na u burrerove more Pinxho Kapella?Ti akoma nuk ke mbushur ditet per te dale nga veza.
  Me kete deklarate te famshme kerkon t ju mbushesh mendjen atyre bashibozukeve te tu qe je trim apo kerkon te mbash veten me garjet?

  Reply to this comment
 12. Ben June 21, 23:12

  Ky Lulezim Basha eshte me psikopat se i zoti. Te dy po i hane m…n.
  Futjen ne Europe qe nuk e bene per 20 vjet vellezerit e turqve hajdute,llafazane,mburavece, Salih( ose doktor Rumpalla),Lulezim By.ha e beri Edi Rama me qeverine e tij per 1 vit.
  Kjo eshte aresye qe ish kryeministri dallkauk dhe ky bythelepiresi i tij po terbohen.
  Me e keqja me e madhe,qe plasin nga inati eshte se nuk u shkon asnje pas qerres se tyre.

  Reply to this comment
 13. beni June 22, 07:57

  Hahaha shikoni vellezer sa qesharake jane keto…po i dhimbesen vartesit…horrat, kriminelet, hsjdutet e rene nga fiku tashme nuk dijne cfsre te bejne dhe po demonstrojne perdite para shqiptareve sa te paafte jane…nuk kane ss edhe nje kauze te bejne opozite…keto duhen zhdukur nga skena politike…nuk e meriton Shqiperia te kete klloune te tille akoma mbi kurriz…pastaj te denohen per krimet e bera…Bamir Topi duhet te marre freret e opozites me njrez komplet te rinj.

  Reply to this comment
 14. Jozi June 22, 09:24

  MANIKINA HAJDUT DO TE MBROJ PRONAT QE KA VJEDHUR ME DEBILAT QE I VEN PAS

  Reply to this comment
 15. ajax June 22, 11:14

  Basha ishte ne Kucove?!A e di Basha qe ne Kucove dhe kryetari i PD.es voton per te majten?

  Reply to this comment
 16. Anonimi June 22, 11:43

  Or Lulashi i Bashajve tash po te dalin mushtakat e ke me nejte ne ode e burrave ,nje gja deshta me ta ba me dije , se ne ate ode flasin burra te qute dhe qe i peshon llafi, ata nuk ngatarroje tellallin me kadiun , qytetarin shqiptare me militantin partiak , gaboni rende kur flisni ne emer te qytetareve shqiptare . Nigjo or lume miku , se nuk jame sipantizan partiak , por qytetare shqiptare , qe nuk dua te flasesh ne emerin time , ndrysh sa here ti, apo ndonje tjeter si puna jote, do te beje loje e te zgjuarit, do te votoje kunder jush .Shqiperi gjithe lezete , c’bukuri mbane mbi vete , hani pini dhe kendoni keshtu ka pas thane lale Gjoni , me kta politikane qe kena, ka me HUP BURRERRIA , do na MBUS LEGENERIA .

  Reply to this comment
 17. naim June 22, 11:52

  Pse i detyroni dhe ata qe i keni mashtruar tju urrejne, paguhesh si kryetar bashkie pavaresisht se jeni i paligjshem, se kuptoni se nga kjo gjuhe e ndyre ju kane dhe ju percmojne njerzit , ato dhe ne duam pune drejtesi dhe dinjitet,ju pellesini sikur jepni test para kryeplakut tuaj,

  Reply to this comment
 18. tirona June 22, 13:02

  Zgjedhjet ne PD taksirati i Tironsve ti pagujne rrogen Bashes si kryetar bashkie pa shkuar asnje dite ne pune…. ju gazetaret e Dites ju lutem beni nje bilanc se sa dite eshte paraqitur Basha ne zyre dhe sa Lek I ka vjedhur qytetareve te Tiranes duka u paguar pa qene ne pune..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim