Basha: T’u vijmë në ndihmë familjeve të goditura nga përmbytjet

August 7, 2016 20:12

Basha: T’u vijmë në ndihmë familjeve të goditura nga përmbytjet

Edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me përmbytjet e një nate më parë në Maqedoni.

Në një deklaratë, Basha shprehet se bilanci tragjik i jetëve të humbura, mes të cilëve shumë shqiptarë kanë tronditur dhe hidhëruar opinionin publik. Ai shpreh ngushëllimet për familjet e viktimave, ndërsa thotë se Partia Demokratike i ka kërkuar bashkive të drejtuara prej saj të bëjnë gjithçka për të ofruar një ndihmë sado modeste në shenjë solidariteti për familjet e goditura. Basha i kërkon edhe qeverisë shqiptare të bëjë të njëjtën gjë.

“Përmbytjet në Maqedoni dhe bilanci tragjik i jetëve të humbura mes të cilëve shumë shqiptare kanë tronditur dhe hidhëruar opinionin publik. Ngushëllimet e mija më të thella për familjet e viktimave. Jemi pranë çdo familje të goditur nga kjo fatkeqësi natyrore në këto orë të vështira për ta. Partia Demokratike i ka kërkuar bashkive të drejtuara nga ne të bëjnë gjithçka për të ofruar një ndihmë sado modeste në shenjë solidariteti për familjet e goditura. I kërkoj qeverisë shqiptarë të bëjë të njëjtën”, shprehet Basha.
August 7, 2016 20:12
Komento

1 Koment

  1. LULUSHI August 7, 22:23

    paret qe vodhe ne rrugen durres -kukes çojua shqiptarve ne maqedoni mordenar

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*