Basha: Vendimi i KiE nuk është ai që dëshironim, Shqipëria ka nevojë për lidership të ri

October 18, 2019 09:46

Basha: Vendimi i KiE nuk është ai që dëshironim, Shqipëria ka nevojë për lidership të ri

Kreu i PD, Lulzim Basha në një intervistë për Euroactiv ka deklaruar se Shqipëria ka nevojë për një lidership që të plotësojë kushtet e Bundestagut dhe te realizojë potencialin e plotë për hapjen e negociatave.

Basha tha se vendimi i Këshillit Europian nuk është ai që dëshironim dhe shpresonim.

“Vendimi i Këshillit Europian nuk është ai që dëshironim dhe shpresonim. Tani e gjithë energjia dhe fokusi ynë duhet të jetë tek kryerja e detyrave të shtëpisë. Gjermania ka shtruar 9 kushte që përbëjnë udhërrëfyesin për hapjen e negociatave të anëtarësimit. Ne duhet gjithashtu të luftojmë me efektivitet krimin dhe korrupsionin dhe të krijojmë mundësi për qytetarët tanë, që do të ndihmojë për të reduktuar emigracionin. Unë kam besim se vendi im e ka potencialin për të përmbushur këto kritere. Tani kemi nevojë për lidershipin që do ta realizojë potencialin e plotë të Shqipërisë”, tha Basha.

o.j/dita

October 18, 2019 09:46
Komento

10 Komente

 1. spata October 18, 11:18

  Ulu pak me sum ne toke z. Basha. Nese deshtuam per celjen e negocjatave fajtor jeni te gjithe ju politikanet qe e kini katandisur kete vend ne piken e meshires Evropjane. Mos ferko duarte se pergjegjsin do ta mbani ju qe e filluat krizen politike dhe qe po pengoni rekomandimet e Aleatve per integrim .Turpin ndajeni bashke si fara me e keqe e ketij vendi ne historine e saj moderrne . Populli do tua kthej m,edaljen qe meritoni. Rama do te largohet po ti o Dordolec kurr ske per ta pare ate karrike .Vetem kur te jen larguar te gjithe shqiptraet e ne vendin e tyre te vijne majmunet ti do te behesh K/M.

  Reply to this comment
 2. kujtimi October 18, 11:41

  Shqiperia zoti basha vertete do politikane qe punojne per kete vend, por sigurisht jo ti me sojin ten like floririn e salen. Ju nuk do ter jeni kurre ne pushtet, sepse nuk keni ndermend ti sherbeni atij por vetem vehtes tuaj.

  Reply to this comment
 3. Lul kastraveci pa fara October 18, 11:54

  Shqiperia ka nevoj per lider por jo per legena hajdut e kriminel.
  Me ata jemi ngopur,shporru ne holanden tende te peshtirosur te droges e dritave te kuqe

  Reply to this comment
 4. raul October 18, 12:09

  shqiperia ka nevoje per leshinelikes me Nafije dybekun dhe Kejdi dhembcakallen dhe Nora bythderren dhe Flamur Herman Geringun , dhe Klevis Kricin e Faros , po erdhen keta ne pushtet shqiperia do shpetoje nga problemet, se vetem pensionet minimale Nafija do i coje 1200 euro , lere pastaj rrogat minimale 1600euro , hajde parajse hajde,,,,

  Reply to this comment
 5. Floriri October 18, 13:05

  IK MOR RRACE E QELBUR KE DHE GOJE E KURAJO TE FLASËSH TI LANGARAQ QE TELENDISE TIRANËN DHE SHQIPERINE ME NJE LUFTË IMAGJINARE ME GANGSTERËT E TU. KËTO JANË PASOJAT E JUAJA DHE NË VEND QE TI KËRKONI FALJE POPULLIT SHTIRENI SIKUR JU VJEN KEQ PER TE MASHTRUS A.

  Reply to this comment
 6. Buda October 18, 13:09

  …por jo per Lidership te vjeter, si Lulezim spiuni i Hollandes; hajduti qe iu shmang gjyqit per vjedhjen e 220 milion eurove me raporte mjekesore fallco; qe vrau bashke me Sali Berishen ne mes te bulevardit kater protestues me duar ne xhepa; qe ka hedhur firmen ne nje dokument nderkombetar, si i vetmi tradhtar qe barazohet me Esat Pashen!.

  Reply to this comment
 7. me emer October 18, 13:27

  Po zoti Basha , ke te drejte ..! Por me kusht qe kurre te mos riketheheni ne pushtet ju , qe s`ju punon trruri per asgje te mire pervec “menxyres” . Nuk e kam fjalen personalisht per ju , por per te gjithe shoket tuaj te 30 vjecarit ” flame” , pa asnje perjashtim , majtas e djathtas ..!

  Reply to this comment
 8. Aleksander Thana October 18, 21:00

  O karabush, nje nga arsyet eshte se t’i nuk je ne burg bashke atin tend shpirteror.

  Reply to this comment
 9. SHQIPNIA KA NEVOJ PER BURRA ME GJAK SHQIPTARI QE TA UMEROJE NE LULE TE BALLIT TY -SALEHUT MUTES ETJ ME RADHE October 18, 21:08

  PO KUR E SHET ENE KY SURRAT PROSTITUTE

  VETE PER POLITIKA HEJJJJJJJJ

  PO ME VJE ME I DHI N’AT SURRAT SHKERDHATE

  Reply to this comment
 10. zogu October 19, 00:45

  Po ky idioti eshte lidershypi ri? Pika ne bythe; po ku ti shpiem ne ato qe keber ti plus ata te vraret ne bulevard?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim