Basha vijon propozimet: Duhet plan i qartë për të gjithë familjet sipas nevojës, të jepet asistenca pa vonesë

April 10, 2020 17:36

Basha vijon propozimet: Duhet plan i qartë për të gjithë familjet sipas nevojës, të jepet asistenca pa vonesë

Lideri demokrat Lulzim Basha vijon akuzat kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama për mënyrën e menaxhimit të situatës së krijuar nga koronavirusi. Kryetari i PD-së thotë se duhet një plan i mirëmenduar mbështetjeje për të gjithë familjet shqiptare sipas nevojës dhe kushteve të secilit.

Me mijëra njerëz në të gjithë vendin tregojnë mungesën e ndihmës dhe braktisjen nga shteti. Të përjashtuar nga plani i qeverisë, çdo ditë që kalon, për ta është një ditë pa bukë. Duhet një plan i mirëmenduar mbështetjeje për të gjithë familjet shqiptare sipas nevojës dhe kushteve të secilit.

Pagesa e mbijetesës për këdo që ka humbur punën nuk mund të vonohet më asnjë ditë! Qeveria e ka për detyrë kushtetuese dhe ligjore të garantojë shëndetin dhe jetesën e çdo shqiptari. I bëj edhe një herë thirrje të shpërndajë pa asnjë vonesë fondet e ndihmës ekonomike dhe të rrisë buxhetin për emergjencën! Koha është tani” shkruan Basha.

Propozimet nga Lulzim Basha për qeverinë për të ndihmuar shqiptarët brenda dhe jashtë kufijve kanë qenë pothuajse cdo ditë, ndërsa kryeministri Edi Rama solli shembullin e opozitës portugeze që në këtë periudhë la pas sulmet dhe u bashkua me ekzekutivin kundër koronavirusit, që gjë sipas tij PD-ja dhe aleatët e saj në Shqipëri nuk e kanë bërë.

 

l.h/ dita

April 10, 2020 17:36
Komento

8 Komente

 1. ky o lideri i terroristeve te rruges alias pederast Diplomuar n Hollande April 10, 17:48

  s’eshte as deputet ,politika jo e jo .
  teenton dukee paguar mediet ,t’i imponohet
  opiionit qe e ka dhi m’surrat
  dhe i vjen me vjell saher ja shikon surratin mutit

  na o bo so ai Borat komiku

  Reply to this comment
 2. Babale April 10, 18:26

  Vazhdo ti mor xhanan, ti je ne autobuz!

  Reply to this comment
 3. fyelli ne ngjitje i arvi zise April 10, 18:46

  Eshte fatkeqesi kombetare lenia jashte burgut e Devilul Bashes..dhe kjo jo per merite te tij por te tolerimit te bere nga euro-atllantiket te kesaj monstre i cili qe student ne Hollande zoteronte rreth pothuajse 1 miljon dollare dhe paraqiste pashaporte amerikane per te blere shtepi..
  .
  Ky spiun i UNMIKUT qe menaxhoi dosjen e shtepise verdhe,,
  .
  ky minister i brendshem vrases ne 21 janar 2011 ka deklaruar se vrava sipas kornizes ligjore dhe arvizu e quajti yll ne ngjitje duke bere gafen me te madhe ne historine e dipllomacise amerikane..
  .
  Vete fakti per keto rrjeshta qe ne nje situate te rrezikeshme ne gjithe planetit ku po gjunjezohen dhe superfuqi..ky e shikon si rast te arte per te sulmuar kundershtarin..nuk ben gje tjeter vecse te mendojme se tolerimi i perendimit ndaj ketij Debili & Devili eshte me zi se vete virusi i korones

  Reply to this comment
 4. PD April 10, 18:47

  Si politikan nuk vlen as nje kacidhe por te pakten Nderroi formalinen mumjes se Sali shpellarit se qelbi dynjane, meqe Zeni me Giten nuk kane kohe, nga qe Jane neper bote duke shkerdhyer leket qe ju kane vjedhur shqiptareve.

  Reply to this comment
 5. Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet April 10, 18:50

  Ti e ke ne terezi o lulush,vetem shton vilat e pasurine dhe te “qan”zemra per te varferit….
  Vetem me ato 130 milionet e nderteses brenda ne det do ishin paguar mijra asistenca…
  Vazhdoni shani bllokmenet…

  Reply to this comment
 6. Po na udhezon bllokmeni demokrat o milet mbani vesh..... April 10, 22:11

  Ore po ku je ti qe jep urdhera qeverise qe po ben nje pune te shkelqyer. Ti je askushi ne keto momente. Je lideri i veshpallur i organizates me kriminale ne shqiperi ky je ti more vesh. Mbyll gojen dhe mos bej derr derr derr cdo dite se nuk kemi kohe te merremi me nje njeri qe nuk kupton ose ben qellimisht . Plere e poshter. Ju edukoi Sali Qeni si te vidhni se i mesoi ne bllok per vete dhe ju si zbatues te zellshem jeni bere me keq se dhe bllokmenet e dikurshem.Dhe na dalke ti me udhezime po kujt ja jap kush te degjon ty. Je i neveritshem largohu sa nuk te kane zene me gure.

  Reply to this comment
 7. Aleksander Thana April 10, 22:21

  Ka hapur ndonje liber ky fyell, trap, qe na tregon perdite biblioteken me veprat e Leninit pas kurrizit. Pyetja eshte ne se ky karabushi, di te lexoje !?

  Reply to this comment
 8. basha April 11, 14:17

  Qenka cuar nga gjumi ky koqa kanarit ,sa te ket kte opozitar rama do vdesi ne karrige ,luli vetem leh kur do ndonje kock dohet leruar ropt e shpis ktit legenit bashk me ramen

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim