Basha: Viti i Ri mundësi e re, të ndalet kriza ekonomike Rama-Meta

December 31, 2014 21:09

Basha: Viti i Ri mundësi e re, të ndalet kriza ekonomike Rama-Meta

Urimin e tij për vitin e ri kreu i PD, Lulzim Basha e nis me një bilanc të vitit 2014 që sipas tij ishte një vit i vështirë, ku ekonomia ra dhe mijëra vetë mbetën pa punë.

Në një postim në rrjetin social Facebook, kryedemokrati u shpreh se këtë vit që vjen duke të ndalet kriza ekonomike Rama-Meta.

“A jetojne shqiptaret sot me mire se para nje viti? Pergjigja e kësaj pyetje pervelon me të vërtetën e saj, të cilen kryeministri fjaleshume nuk e fsheh dot me llomotitjet e tij bajate e plot rrena të dala boje.

Kjo nuk eshte Shqiperia qe meritojme, vendi qe ne duam. Ndaj kriza ekonomike Rama-Meta dhe pasiguria per te nesermen duhet te ndalen.
Nje vit i ri eshte nje mundesi e re, nje shprese e re per te bere gjerat e duhura. Duhet te luftojme te gjithe per ndryshimin e vertete. Eshte koha te ndahemi nga semundjet e te shkuares. Eshte koha ta ndalim te keqen e te ndreqim cfare nuk shkon. Bashke do ia dalim te sjellim ndryshimin pozitiv ne jeten tone. Bashke do te rinisemi me shprese, besim dhe kurajo drejt Shqiperise qe punon, prodhon dhe jeton me mire. Urimet e mija me te perzemerta per vitin e ri. Shendet, mbaresi dhe gezime per cdo shqiptar. Zoti e bekofte Shqiperine!”, shkruan Lulzim Basha.

 

 

December 31, 2014 21:09
Komento

3 Komente

 1. Fuck Mark uk January 1, 14:26

  F U C K Y O U …….

  Reply to this comment
 2. dardan January 2, 12:49

  O shembelltyree PD po kete krize e krijuat ju dhe populli apo ”sovrani”ja u dha mire pergjigjen dhe do tja u japi prap se ju nuk kini meshire,por mendoni dit e nate si te kethehi ne pushtet dhe ta gropsni ate vend,lulush sa kohe ndenje ne bojkot dhe kujt i sherbeve gjate kesaj kohe apo UDB .

  Reply to this comment
 3. Dritani January 2, 13:52

  Po kur del dhe flet dhe ky palaço cirku, ku hajdut 24 karatesh, ky urdherues i vrasjeve te 21 Janarit, mos ngelte bythe pa pjerdhur.
  Per tipa si ky bashtuku i hoxhajve, qe i vune kapak dosjes se vjedhjes se shekullit per proçedure tip Fullanesh, duhet te kesh dy, njeren ta mbash dhe tjetren ta çash.
  Çiraku i sherbetorit serb, Dick Marty dhe perpilues i shpifjeve ne dosjet e luftetareve te UÇK-es.
  Ky eshte me i ndyre se Sali Berisha, se nuk dihet fare se nga vjen dhe kush e ka katapultuar. E “hengri” meraku kete lulushke per popullin!
  Dhe kush?
  Ky qe urdheroi bresheri plumbash mbi popullin e pambrojtur!
  O tempo o mores!
  Po qe se kerkon te perfitoje nga politikat foshnjore te ketij te gjatit te PS, duhet ta dije se e genjen mendja keq, se populli e do ne burg edhe kete edhe tutorin e tij Sali Berishekafshen dhe jo te jete ne krye te pushtetit. Egzistenca ne politike dhe ne gare te tipave si ky klloun, djegin perfundimisht shpresat e shqiptareve per shtet te se drejtes ne Shqiperi, se do te mbreteroj ky i gjati me teper se Berishe krimineli dhe Nano pijaneci.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*