Basha: Votoni ëmbëlsirën Grida

June 4, 2015 20:20

Basha: Votoni ëmbëlsirën Grida

Lulzim Basha duke folur gjatë takimit të prezantimit të programit nga ana e kandidates  së djathtë për bashkinë e Durrësit, Grida Duma ftoi qytetarët të votojnë drejtimin e duhur, që sipas kryedemokratit është ai i Grida Dumes, pasi drejtimi tjetër, ai që pretendon të jetë i duhuri, tha Basha është vetëm groshë.

Pas 8 vjetëve groshë, Durrësi ka nevojë për ëmbëlsirën e vet”, tha Basha.

Basha ka akuzuar qeverinë se vetëm me 2 vjet pushtet e ka zhytur vendin në varfëri dhe mjerim ekstrem, probleme të cilat siç tha Basha, opozita i ka ndjekur gjatë këtyre muajve duke i rënë kryq e tërthor Shqipërisë nga veriu në jug.

Sipas Bashës një nga plagët më të mëdha dhe të dhimbshme për shqiptarët, që solli në 2015 eksodin e njëjtë me atë të 25 vjetëve më parë është puna dhe papunësia, për të cilën sipas tij qeveritarët nuk flasin asnjëherë gjatë fushatës pasi në 2 vjet nuk kanë bërë asgjë për ta përmirësuar këtë situatë.

Papunësia është plaga më e madhe që ka shkaktuar në 2015 një eksod të njëjtë me atë të 25 vjetëve më parë. papunësia është e vetmja gjë për të cilën kundërshtarët tanë nuk flasin se nuk kanë bërë asgjë për ta ndryshuar këtë situatë. Puna dhe punësimi është shtyllë dhe kolonë e programit të Grida Dumës, por edhe programi ynë është puna dhe punësimi i shqiptarëve”, tha kreu i PD.

June 4, 2015 20:20
Komento

15 Komente

 1. fteri June 4, 20:32

  *****…..-n.q.se Mor Lulzim Basha ti e ke lepire dhe te duke kaqe e embel ,dhe ke lene pjese pa lepire ,durrsakve pshytyma juaj do tu duket e hidhur !!!!!!…/#

  Reply to this comment
  • KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) June 4, 21:18

   o burra votonja amelsine,dhe jepjani sherbetin qe te sbutet e te zbukurohet bukuroshja e PD
   Grita asht Amelsin,por vota nuk dhurohet si sper-ma ne Matarnitet,
   Thone se dhe Fazlliqi ka ardhun enkas per amelsinen Grida ..ene ka me investu miljona me Bishtin e Palles.

   Reply to this comment
  • fatja June 5, 01:49

   e mer TYTE,u merzite me kriporen qe ke ne shtepi,ne po kerko omelsinen e grigjies menabare!!!!!!!!!!!!!!!ruj mos te shofi baca se e hongre pataten masanej!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 2. Prenga June 4, 20:38

  I lutem Grides qe ta mbaje premtimin e dhene qe ndryshimin do ta filoje nga “Bishti i Palles”.Kur ia tregova nje mikut tim zotimin e Grides Ai mu pergjigj:Ku eshte e keqja dhe shtoi, me Palle nenkupton” Salen” ndersa me bishtin e Palles e ka fjaen per ” Lulin”!

  Reply to this comment
 3. Daniel June 4, 20:49

  Do te na besh me Diabet oh Lul Basha.

  Reply to this comment
 4. bojkot June 4, 20:50

  Ju ta harroni voten te gjithe kete radhe. Vetem militantet qe mbani mbrapa do tju votojne si majtas dhe djathtas. Te gjithe premtime bosh. Shumica e shqiptareve do ti BOJKOTOJE zgjedhjet.Do jeni te gjithe bashke, majtas-djathtas, ne qender e ne cep, para e mbrapa, me nder gjithe spektri politik, minorance per here te pare pas 25 vjetesh hajduterie te papermbajtur. Ta dini populli ju urren te gjitheve per vrasjen e te ardhmes.Jeni vertete te urryer. Keni nxjerre kandidate shtese per te terhequr disi votues per te legjitimuar procesin por kjo nuk ka per te funksionuar. BOJKOTI DO TU TREGOJE SE CFARE KENI GATUAR ME ARROGANCEN TUAJ.

  Reply to this comment
 5. shqip June 4, 22:20

  O LUL KE FILLUAR PASTICER ,,, SE MOS NA DEL SI EMBELSIRA JOTE ME TIRANEN,,,PASTAJ DO NA BEHEN PALLETET ME 13 KATE SI AI KU JETON TI NE TIRANE,,,,SE KENI ARRITUR NE KETE GJENDJE TE MJERUESHME SI PARTI FALENDERONI. LIDERIN TUAJ SALI BERISHEN ,QE SHKATERROJ SHQIPERINE DHE PD-ne

  Reply to this comment
 6. fred June 4, 22:50

  O lul…pas tete vjetesh groshe ka ardhe koha te besh nje pordhe gjigande per tu liruar…ca embelsire na ngaterron tashi…

  Reply to this comment
 7. miroo June 5, 00:22

  a keni hor hallve, po me shume sheqer amo……ashtu osht principess llokum grida.

  Reply to this comment
 8. Nona June 5, 01:34

  Ku e di ti mo Lulac sa e omel ashte kjo? A e ke provu a ? Wow

  Reply to this comment
 9. GRAMENO June 5, 03:21

  Ket embelsir dergoejni ne lokal nate ,aty te jesh i sigurt se i merr tana votat,sa per politiakne,haberin sja ka,dexhojeni keti bozhdarin ajpo eshte embelsir per popull,se grida per popull eshte,molle e prishur.

  Reply to this comment
 10. Lakja June 5, 04:15

  Ne qe kemi diabet mund tja bejme nga prapa o luljeta?

  Reply to this comment
 11. Grideria June 5, 08:17

  …. e paska shijuar Bashiçi Gridërinë……..

  Reply to this comment
 12. shpatar June 5, 08:33

  Basha :Votoni embelsiren Grida !!!!!!!!!!!!!!! Ne nje hartim te shkolles se mesme nxensja e klase kishte shkruar :Kur provoje embelsiren qe del nga dale mbushem plot kenaqsi sa qe e humbas fare .Mesuesi i letersise kete hartim nuk e dorzoje por e mbajti .Nje dite thirri nxensen dhe i kerkoje te shpjegonte varjantet e kesaje fjalie .Mesuesi ngeli goje hapur nga shpjegimet dhe i tha .Ti qenke nje talent i pa zbuluar deri me sot .

  Reply to this comment
 13. Zoro June 5, 11:23

  Kjo eshte embelsire !!! Kjo eshte uthull domate dhe nuk meriton vota.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*