Basha: Xhafa, levë e Ramës për presion ndaj Prokurorisë

October 20, 2017 11:02

Basha: Xhafa, levë e Ramës për presion ndaj Prokurorisë

 

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama se po përdor Fatmir Xhafën për t’i bërë presion Prokurorisë.

“Fatmir Xhafa është në konflikt të pastër interesi, nuk mund të qëndrojë asnjë ditë më shumë në detyrën e ministrit. Fatmir Xhafa është levë e Ramës për të bërë presion ndaj Prokurorisë”, tha Basha.

Kreu i PD-së shtoi se “opozita ka informacione të besueshme që do t’i vihen në dispozicion publikut shumë shpejt” dhe i bëri “thirrje Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës që të largohen”.

“Deklarata e sotme e Xhafës është solidaritet i kupolës mafioze”, tha Basha.

October 20, 2017 11:02
Komento

12 Komente

 1. Alion joti October 20, 12:49

  Se kuptoj se si mund te flasesh keshtu kur je vete jurist .Se si i en nje minister presion prokuroris vetem ti e di ?! Me mire mos fol fare sesa te behesh si Nard ndoka

  Reply to this comment
 2. izi hoti October 20, 12:52

  Me ketw gjuhe fole edhe para zgjedhjeve dhe dole me keq e mo .Mw mire mundohu te dukesh i besuar be partin tende dge mos fol idiotsira

  Reply to this comment
 3. Emilia Brahaj October 20, 12:52

  Pse mor te gjithe si ty qenkan keta te politikes,hajduta e kriminela.Se kur te ngrohte shpatullat babai jot dikur me duket e ke harruar ti ,po bir babai I thone kesaj pune.Ne vend te per cosh nje tjeter fryme te populli nuk ke lezet kur flet.

  Reply to this comment
 4. erisa sanaj October 20, 12:57

  hajde konkluzion hajde,po po i beri presion dhe pastaj ti luli dole i mencuri dhe e kape shume shpjet kete gje edhe dole dhe fole per te iluminuar popullin me konkluzionet e tua te pabazuara si perhere.

  Reply to this comment
 5. Artur Balla October 20, 13:22

  Per ca presioni e ke fjalen, per ate te babushit tend saliut? Se ai i bente presion prokurorise, e kishte stil te vetin. Edhe sa per info, te japesh mendim nuk esht presion, ta dish dhe per her tjeter senu bere gazi botes.

  Reply to this comment
 6. Me Lisa October 20, 13:30

  Nese te kujtohet rruga e arbrit ateher duhet ta dish qe dhe ti je ne te njejten rruge me te.por me nje ndryshim qe ti do e kesh varjen nga vet populli per arsye se na hengre e na vodhe neve te mjeret. E do ishe I fundit njeri qe do te degjonim

  Reply to this comment
 7. sinan hajdini October 20, 13:33

  bobo sa imagjinate qe ke more.direkt e thure fjalimin.po ti cfare je dhe ke qene?leve e berishes?nuk jane te gjithe si ty ore qe flasin vetem per interesa vetjake

  Reply to this comment
 8. MH October 20, 13:53

  Sa i pa ftyre dhe i pa karater.Ty te ka mbuluar qelbi dhe nuk shikohesh me sy.
  Po ti mor i pa karater leve e kujt je.E Berishes apo direkt i UDB serbe.Sepse Berisha asht kryetari i celules agjentures serbe ku perfshihet;e bija hajdute e pa skrupullt,i biri nji kapadai qe do i vijne mendet ne biruce te burgut si dhe rinia aktive e bija e Argites mbesa e kryeagjentit,qe i kjane zemra per ekipin e futbollit serb me nji urrejtje cfrenuse te ekipit kombetar shqiptare.

  Reply to this comment
 9. Nisi Bello October 20, 13:54

  Hajde lul hajde po ske qene ndonjehere njeri qe do besohesh per deklarata te tilla e sdo besohesh as sot pa merak u bere gazi i botes

  Reply to this comment
 10. Krenar abazi October 20, 14:08

  Kur flet dhe ti, qe je e keqja me e madhja e ketij vendi, dhe fillon e flet dhe ben morale

  Reply to this comment
 11. Gezim Tefiku October 20, 14:34

  HAHAHA Ti Bashe e di me mire cdo te thote te jesh Leve e Kreut apo joo.
  Ta ka mesuar mire xhaxhi Saliu.
  Ti kalama i perkedhelur u bere te flasesh per punet e shtetit.

  Reply to this comment
 12. Erjon Isai October 20, 15:40

  Presion ishte ai qe bete ju me rastin e rruges se kombi dhe 21 janarit.Te mbrosh dike qe beson se eshte i pafajshem nuk eshte presion more budalla.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?