Basha: Xhafaj i ka ofruar 200 mijë euro “Babales” për të ndryshuar dëshminë

May 23, 2018 20:48

Basha: Xhafaj i ka ofruar 200 mijë euro “Babales” për të ndryshuar dëshminë

 

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka denoncuar sonte në mbrëmje se dëshmitarit X, Albert Veliu, i janë ofruar 200 mijë euro në mënyrë që ai të përgënjeshtrojë dëshminë e tij.

“Sot të dërguarit e Fatmir dhe Agron Xhafajt, njerëz të skeduar për vrasje të tipit mafioz nga zona e Vlorës dhe e Fushë Krujës i kanë ofruar një të afërmi të ‘dëshmitarit X’, Albert Veliu 200 mijë euro nga paratë e pista që familja mafioze Xhafaj ka nga trafiku i drogës dhe veprimtari të tjera kriminale, që ai të përgënjeshtrojë deklarimet e bëra publike.

Çdo përpjekje e Fatmir Xhafës dhe Edi Ramës për të kërcënuar, intimiduar apo për të blerë ‘dëshmitarin X’, thjesht i zhyt edhe më thellë Fatmir Xhafajn dhe Edi Ramën në skandalin ku janë përfshirë kokë e këmbë.

Plani për blerjen, kërcënimet ndaj dëshmitarit, intimidimi dhe sulmi ndaj gazetarit Jetmir Olldashi nxjerrin zbuluar frikën dhe përfshirjen e Fatmir Xhafajt dhe Edi Ramës në këtë veprimtari kriminale për të mbuluar narkoaferën e Agron Xhafajt”, u shpreh Basha.

Më pas, ai i ftoi qytetarët të marrin pjesë në protestën e së shtunës përballë Kryeministrisë.

a.s/dita

May 23, 2018 20:48
Komento

14 Komente

 1. Aleksander May 23, 20:56

  Sa te degjeneruar qe jane ! Mjere ky vend per keta palopolitikane,kete paloopozite .

  Reply to this comment
 2. Oleon May 23, 21:03

  Hajde mendje hajde. Ky i shkreti i thot sala dil thuaj kshu del ky si ato kukullat.

  Reply to this comment
 3. Gala May 23, 21:05

  Babalen e bleve ti e di gjithe vlora o miku im

  Reply to this comment
 4. TLN May 23, 21:06

  Ne anglisht kjo qe ben Basha quhet “projection”. Akuzo tjetrin per gjithcka qe ke bere vete ose planifikon te besh.Basha e di qe Babalja i kapur ne mashtrim per ti shpetuar burgut do te zberthehet dhe do te tregoje se sa eshte paguar dhe kush e ka paguar per ate mashtrim. Basha qe ti dale situates perpara ka menduar kete akuze si zgjidhje per skandalin ku eshte futur.

  Reply to this comment
 5. klodi May 23, 21:09

  Hahah po ky pse behet karagjoz cdo dite e me shume.

  Reply to this comment
  • Like Floriri May 23, 21:49

   Pse behet karagjoz? Po ky ka lindur karagjoz!
   Ti do te thuash, “po si ka mundesi qe Saliu ja la ketij drejtimin e partise”, ja la ketij karagjozi, se kete e drejton vete si te doje, prandaj.

   Reply to this comment
 6. demo May 23, 21:33

  Thashe une ,qe me i fituari ne kete mesele,doli Babalja!
  Le qe i tha sikterr fukarallekut,i shleu te gjitha borxhet,por u be edhe subjekt politiko-juridik.Medet qe e kap ai neni Vetingut,por kandidat me te mire per kryetar bashkie,s`kishte ku gjente Vlora.

  Reply to this comment
 7. Like Floriri May 23, 21:54

  Babalja sot ishte ne Vlore, duke lare gjitha borxhet nje me nje. Nje i njoihur i thote, “po ç’tu desh ty mo Babale te ngaterroheshe me keto historira”? – Babalja ja pret; “une me keto historira lava te gjitha borxhet, po Lulezim Bashe ç’ju desh qe u mor me mua, sepse ai doli rru e qeth”!

  Reply to this comment
  • Rami May 23, 23:23

   Enveri me historite e Mehmetit, Kadriut e grupeve te tjera “armiqesore”, i rrunte bythen ketij per nga fantazia, ky Luli eshte i papame, “number one”!

   Reply to this comment
 8. Fidel Kastro May 23, 23:37

  Deri me sot ato qe ka thene Basha kane dale te verteta. prandaj mos u çudisni , se dhe avionin me droge qe rilindja e quajti mushkonje doli i vertete, Ka thene dhe te verteta te tjera i mbani mend besoj, ,si deputete kriminele ne parlament , apo kryetare bashkie kriminele qe u larguan nje e nga nje.

  Reply to this comment
 9. Kris 1 May 24, 04:12

  Ceshtja eshte e thjeshte.Cila eshte pasuria e Agronit dhe cila eshte pasuria e ministrit.A kane lidhje pasurore te dy.Sa eshte rritur pasuria e secilit vitin e fundit.Te tjerat qe thote Luli i madh jane agjitacion e propagande

  Reply to this comment
 10. une kujtova se ky ka 5 gr tru,po ky qenka jo kastravec por kungull May 24, 08:38

  Ja kjo eshte pune,pa punuar vetem me thashetheme,te ofrojne pare sa opozita sa pozita,lane borxhet te ngelen edhe per bixhoz.
  Si ka mundesi ky budalla lulush te kete mbaruar shkollen ne vendin e mullinjve dhe arriti te behet kryetar i kriminelev dhe hajduteve.

  Reply to this comment
 11. intelektuali May 24, 09:25

  CINIZMI I FANATIKEVE TE EDVINIT ALLA BEDRI ISLAMI DHE LORENC VANGJELI ME NJE LUKUNI DEBILESH NGA PAS ESHTE TURPI DHE REZILI I SHQYPNISE QE KERKON MESHIRE PER ANTARSIM NE BE

  Po ja ta leme Babalje Labin qe eshte nje hajdut makinash dhe drogaxhi pa leka,

  PO DRITAN ZAGANI QE ISHTE KOMISAR POLICIE I NERUM DHE QE U MASAKRUA NGA SAJE QORRI DHE EDI RAMA VETEM SE TREGOI ME GISHT KAPOBANDEN E HABILAJVE TE VLORES QE DOLI SE ISHTE MINISTER RENDI?

  He mo MUTER fanatike te Edvin Karagjozit dhe KAKA te Enver Pederastit Babalja ju a ka fajin qe mashtruesi Edi Rama ja ka varur “Melcite ne qafe” HETUESIT te Enverit, Fatmir Xhafaj dhe po mashtron nderkombetaret me Reformen ne Drejtesi?

  PO PSE ME KAFSHE PREHISTORIKE TE ENVERIT SI GRAMOZ RUCI DHE FATMIR XHAFAJ QE JANE EDHE KAPOBANDA TE KRIMIT DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Jo keshtu Babalja, jo po ashtu Babalja dh UJKU enverist po ben kerdine

  Po keshtu do t’i mbani ISON ju o MUTER fanatike dru me pre Edvin Mashtruesit?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?