Basha “zbulon” se pse u ul kultivimi i hashashit

November 6, 2017 15:40

Basha “zbulon” se pse u ul kultivimi i hashashit

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se ndalimi i prodhimit të kanabisit në vend nuk është meritë e qeverisë dhe as e policisë, por ka një faktor tjetër.

“Këtë vit kultivimi nuk është i njëjti si në 2016 dhe Edi Rama del e bërtet fitore. Në fakt përgjegjës për ndalimin e prodhimit është çmimi. Shkoni në Tepelenë dhe më lirë blihet një kilogram hashash sesa një kilogram çaj mali”, tha ai.

Në daljen për gazetarët pas mbledhjes së grupit parlamentar, Basha përsëriti kërkesën e opozitës se zgjidhja e vetme është largimi i qeverisë.

“Nuk ka shqiptar dhe europian që nuk e di përgjegjësinë politike të Edi Ramës për shndërrimin e Shqipërisë në narko-shtet. Kjo do të mjaftonte për çdo Kryeministër që të japë dorëhejqen, por nuk mjafton për Edi Ramën, ndaj opozita do të ndërmarrë një aksion kombëtar për largimin e Edi Ramës”, thotë ai.

Kreu i PD-së tha se opozita ka një strategji për të arritur qëllimin e saj dhe se po e shpalos atë dita-ditës.

Basha përjashtoi mundësinë e nisjes së punës për reformën zgjedhore.

“Reforma zgjedhore do të fillojë atëherë kur vendi të ketë një qeveri antimafia”, u shpreh kryedemokrati.

November 6, 2017 15:40
Komento

11 Komente

 1. LAVDI XHAXHIT MADHERISHEM ! November 6, 15:51

  Nese ka nje shkak qe duhet te themi;
  lavdi xhaxhit madherishem eshte kur shohim FYTYREN E KESAJ MONSTRE
  KA VRARE-SPIUNUAR TRADHETUAR-DHE PERDHOSUR VIKTIMAT E TIJ DHE PERSERI TALL TRAPIN ME SHQIPTARET
  ……………………….
  IZET HAXHIA PER MAFJEN E PD…..DROGE TRITOL-ARMATIME
  NE VEND TE SHPALLET AZEM HAJDARI NJE TERRORIST KRIMINEL
  KETO PEDERAT VAZHDOJNE ME LAPIDARET E AZEMHAJKARIT
  Azem Hajdari ka pas shumë vese. Vese morale dhe shumë gjëra që s’dua t’i flas. Ka qenë i lidhur me trafikun e drogës. Nuk e di nëse keni dëgjuar për rastin e Mirush Matit, i cili është vrarë në Moldavi. Kanë qenë ortakë bashkë me Azem Hajdarin, që kanë bërë trafikimin e heroinës nëpër Shqipëri, bashkë edhe me një person tjetër nga Fieri që s’po ja them emrin. Dhe vrasja e këtij Mirush Matit nuk është ordinere, por është për ndarje pazaresh.
  Edhe personin unë e di, dhe e them. Ka qenë një Fazlli Ballkan, me origjinë shqiptare. Ai ka qënë furnizuesi i këtyre, i linjës së trafikut të drogës. Është marrë me kontrabandë nafte. Azemi ka qenë pas ’97-ës, drejtuesi i linjës së tritolit. Shumë hedhje në erë që janë bërë, kanë qenë direktivat e tij. Berisha i dinte këto dhe e dinte gjithashtu që ai ishte i pakontrollueshëm. Azemi u doli jashtë kontrollit atyre që e sollën në krye të Lëvizjes së Studentëve, ashtu do i dilte jashtë kontrollit edhe Berishës dhe njeriu i parë ndaj të cilit do hakmerrej, do ishte Berisha.

  Ja çfare i pergjigjet Shkelzen Berishes, ne nje nga komentet e TEMA-s
  izet haxhia 13 Shtator, 2014 2:24 pm
  o shkelzen gerdeci..une nuk kam qene ndonjehere denoncues apo deshmitar gjygjesh,,i tille ka qene babi jot..nuk kam qene vrases por jam denuar nga bashkpunimi i babit tend te dashur me qeverine socialiste te kohes..nuk ka asnje lloj hesapi qe nukmund ta jape para drejtesis..nuk kam lyer duart me gjakun e te pafajshemve per te fitur para nga narko trafiku e gerdeci..sa per ate qe kam thene tek gazeta Dita e ti e quan shpifje,po ta kujtoj edhe njehere.me daten 28 janar te vitit 97 rreth ores 18 tek stadiumi Qemal STAFA NE MAKİNEN BENZ TE MİRİT TE GJİKES KE MARRE 30MİLJON LİRETA DUKE İ THENE SE ME DUHEN PER DAJEN AGİM RAMA QE PO NDERTON NJE NDERTES TEK BLLOKU..DHE İ KE THENE MİRİT TE GJİKES QE TE MOS İTREGOSH İZETİT..GJİTHASHTU TE PAKTEN TRE HERE KE TRANSPORTUAR HERONİ TEK VİLA E LANDİT TE JASHARİT NE VLORE,,ME MAKİNEN TEMPRA ME TARGETR OO9 QE İ PERKİSTE FAMİLJES..ktojane fakte te pakundershtushme sado te perpelitesh..te fala babi nga İzet Haxhia turqi.
  .
  KAM QENE ANTIENVERIST I SPIKATUR POR NUK HOQEM ENVERIN PER TE NA PUSHTUAR “MIQTE” ME KETO MONSTRA SI KY DEVILI & DEBILI

  Reply to this comment
 2. E November 6, 17:21

  Ha muuuut ha idiot

  Reply to this comment
 3. spata November 6, 17:31

  Qe je nje koqe gomari kete e dine si bremda e jashte vendit .Tani qe bere krushqi me Moniken do ta merrni ne qafe elektoratin opozitare .Nuk do ti coni ne zgjedhjet vendore .E si gjithmone do te versulen Ambasadoret ,dipllomatet ,krere shtetesh dhe kryetaret e partive si motra per tju thene : Cbeni !!!!!!! Ne demokraci nuk mund te bojkotohen zgjedhjet .Do ulen perseri ne tryeza te perbashketa dhe Rama do tju thot: Merrni cfare te doni nga institucjonet qe monitorojne zgjedhjet vendore .Ju do ngulni kembe .Jo me nje K/M norkoman ska zgjedhje te lira e te ndershme .Rama: Ore degjoni ju cfare ju ofroje .I merrni te gjitha dhe organizoni ju zgjedhjet vendore . Jo ne nuk duam ato duam qe ju te largoheni .Rama : Cfare tju them . Me rruan… to… se skam ctju beje tjeter .
  Basha ti e provove nje here kete ne zgjedhjet e pergjithshme te 25 Qershorit . Cfare fitove me siglen tende . Humbe dhe ato qe kishje me pare .Tani je bere me Moniken dhe do ta provosh se nje koalicjon me te do te rezoni Ramen .Budalla Monika se ka per gje ta dredhi. Ajo e dine se deri ku mund te shkoje.Me nje burr President ska asnje interes te destabilizoje gjendjen se gjukon te humbasin . Populli ,pamvarsishte se beri nje sy qorr per Meten, eshte gati ta detyroje Ramen qe ta shkarkoje Presidentin ne se ju perkrah ju me ane te Monikes.
  Ktheje nga te duash je i deshtuar. Populli nuk te vjen me nga pas .Uluri sa te duash, vure para per ti mbledhur neper sheshe , nuk ke per te fituar gje .
  Ke dhe nje gabim te madh shume. Po i lodh te tute me teorine e luftes kunder hashishit .Qe ta mesosh se sa te perkrahin beje ate qe po bejne rumunet .Beju thirje popullit te ngrihen kunder hashishit dhe te korruptuarve.Do ta kuptosh shume shpejte se do te te kthejne sumen .Mire qe s’te vjene keq per humbjet e tua si politikan pse i hyne ne hak popullit qe vuan per tu ushqyer. Cfare i beni ti Aleatet, qe u drejtohesh te ndalin kete menxyre te hashashit , se jane budallenje!!!!!. Ti do ti mesosh se cfare duhet bere . Nuk e kuptojne ata pse mori kete rruge ky fenomen!!!!! A i degjove se sa perpjekje te perbashketa me shtetin e policine kane bere italjanet ne lufte kunder hashoishit?
  O Lul . Vrije mendjen per keta miqte qe zbarkojne ne Tirane. Mazhoranca te akuzion se ti po saboton ate qe ata kane kopsitur ketu e 2 vjet me pare . Tani ska nga tja mbajne se dalin zbuluar para popullit per ato qe kane thene e investuar .Nuk jane dasmore qe tua shtrosh e ti presesh per te mira e gezime moj suma ime .Jane me stoli qe kerkojne te cbirojne ato qe kini bere ju .Lutju Zotit te te mos ngeci ndonje gozhde se humbe faren tende .Lere Ramen se ai e ka mbi sy . Ekeqja me e madhe do lere politiken sepse nuk eshte vrases dhe shites i teritorit shqiptare . Po ka vjedhur, si puna jote e kompani, do tja marrin, por pas hekurave ska burr ne bote ta fusi .Edhe me Tahirin ,Rucin e Xhafen me keq do ta kesh . A e mendon se cdo te thote ajo deklarata e Tahirit : Skini pare azgje akoma !!!!!!!. Ja po ta them une se si ma pret rradakja .Ke denoni ju dhe per cfare me denoni .Per hashashin. Dakort te jap llogari nje per nje por nuk pranoje te ulem une ne kete bange te akuzuarish si shembull nese nuk ulet me mua Berisha ,Luli , Meta , Mediu , Pollo ,Rruli,Bode e te tjere qe kane bere nje dy tre………… …………………… 133 poshteasira ndaj popullit . Do ti thone .Nuk i marim ne konsiderat keto. Jane shpifje. Ashtu po u jap une fakte.Dhe une besoje se Tahiri ka ne duar dosje me materiale qe ua bene gropen .Si une ka shume qe mendojne keshtu dhe kedo qe ti te akuzosh do te te kundervihen duke ti zene ne goje poshtersit qe ke bere.

  Reply to this comment
 4. I TILLE JE , SA HERE QE HAP GOJEN ! November 6, 17:37

  Me qarte e sakte , se sa e thote komentuesi i pare ketu , nuk mund te thuhet . Keta bandite e kriminele , qe ia kane sjelle popullit ne maje te hundes , na kane bere sa te na dhembin syte e veshet , prej pacavureve e legeneve te tille ! Ky , qe te nesermen e humbjes ne zgjedhje , kerkoi permiresimin e kodit zgjedhor , duke e pare qe s`ka per te fituar kurre , e la me njane komisionin per kodin zgjedhor dhe kerkon te heqe zvarre te gjithe shqiptaret . Kerkon te imponohet e te vije ne pushtet me dhune , sic rrembeu me teper se gjysmen e qeverise ne bisedime ne tavoline , pas tre muaj qendriomi ne cader ! Fashiste tipike !

  Reply to this comment
 5. qorri November 6, 18:02

  C’do gje eshte e mundur tani me ardhjen e manipulatoreve me te medhenj ne bote!Fabrika qe prodhoi keto vemje nuk eshte ndonje çudi te kurdise ndonje variant tashme te ndihmuar dhe nga prefesionistet Ruse si bshkepuntor te ngushte te drejtorit te fabrikes me te madhe te trukimit!Perpara o “yll ne ngjitje” e pas teje “burrat e shtetit” e toto Liket te trajnuar e emertuar posaçerisht per kete pengese qe i ka dale perpara mafjes se instaluar per mese 27 vjete e kerkon ti pengoje me ç’do kusht!Kane insituar disa here qe EDI duhet te mesoje makinen por u ka rene sharra ne gozhde !Erdhi nata e çakenjt erresiren duan ,kush nuk ka vesh e nuk e ka ndigjuar ulerimen e tyre naten!O burra se e late ketu “mikun diplomate “pasi mandatin e ka mbaruar por jo misionin!

  Reply to this comment
 6. NjeQytetarOptimist November 6, 18:33

  Kambist hashashi qerratai !!

  Reply to this comment
 7. Jimi November 6, 19:35

  E vetmja gje me mend qe ke ber! Koalicioni me Monika Kokezezen. Me nje gur vrave tre zogje. E para me koalicionin te gjithe pd-istet e konvertuar ne lsi do te rikthehen tek partia meme. Kur ke origjinalin nuk ke c’e do kopjon, madje kopjon e keqe!? LSI i konvertoi keta drmokrat me te vetmin cmim, garantimin e vendit te punes, qe tashme nuk e ka me, pasi dihet qe ne koalicionin e pare edhe ne te dytin LSI u kthye ne ndermarrje veteadministruese.
  E dyta! Duke i rimarre anetaresine LSI-s kjo si parti rrudhet ne menyre te skajshme, qe ne nje periudhe te shkurter kohore kjo do te shkoje drejte asgjesimit. Gje shum e deshirushme per te gjithe.
  E treta! Nuk duhet mohuar merita jote, qe me kete koalicion ti i dhe mundesine qe edhe per nje mandat tjeter PS-ja te jete e garantuar ne pushtet, pavaresisht edhe gabimeve qe mund te bej. Elektorati gabimet edhe i toleron por vrasjet dhe vrasesit jo! Nje koalicion vrasesish dhe hajdutesh te deklaruar me ze e figure eshte i papranushem.

  Reply to this comment
  • MONIKA , NEPERKA PIKA - PIKA November 6, 20:35

   Jimi , vetem fraza e fundit qe thua , do te mjaftointe e tepronte , qe nje njeri me mend te pozicionohet drejt . Keta demone te politikes i kemi pare me syte tane se cfar kriminelesh te pa shpirt qe jane , dhe , si ai mbreti lakuriq… , kujtojne se njerezit hane bar e mund t`i besojne akoma !

   Reply to this comment
 8. betixho November 6, 19:56

  Çdo gjë e mbarë,e bukur,konstruktive,kombëtarë dhe mbarëkombëtare do të realizohet nga socialistët me Edi Ramën,dhe ç’do gjë e keqe,perverse,kriminale,mafioze,e gënjeshtër,hipokrite,antikombëtare e kryer deri tani nga ish pushtetarët në pushtet,dhe e shitur ne tregjet mediatike të “KAZANIT”si e pastër,demokratike,pozitive dhe liberale do të shkatërrohet përfundimisht dhe do hidhet poshtë si e keqja e këtij vëndi nga socialistët me Edi Ramën Kryeminitër,
  Populli sot per sot, këtë shef si birin e tij të besuar,puntor, të thjeshtë, të ditur,të vendosur,largpamës me kulturë dhe vizion për ta bërë Shqipëinë dhe shqiptarët kudo janë,të ndihen kryelartë për vëndin e tyre dhe të sigurtë pë të arthmen.
  Siç u shpartallua qëndra e kanabisit në Lazarat,dhe universiteti i pregatitjes të operatorëve dhe agjentëve të përhapjes në tërë Shqipërinë të mbjelljes të kanabisit duke pasur si shëmbull Lazaratin e instruktuar mbrojtur e mbështetur nga ish pushtetarët e djathtë,për ta pasur si kobure të mbushur kundra socialistëve në se do të vinin në pushtet,një ushtri e ngritur dhe stërvitur që më parë jo vetëm për kanabizimin por edhe për spiunimin për këtë veprimtari për t’ja faturuar socialistëve që natyrisht nuk është se nuk pati efektet e saj negative,ashtu do të shpartallohen nënë dritën e së vërtetës të gjitha përpjekjet për ta bërë të bardhën të zezë dhe të zezën të bardhë edhe me ndihmën tuaj palogazetareske që nuk jeni në gjëndje të ndiqni zhvillimet, të kuptoni kthesat që nuk doni të zbuloni të keqen,që e mbuloni dhe e mbroni këtë të keqe për shitjen e lëkurës tuaj te dreqi dhe i biri,për tu kapardisur salloneve të kazanëve mediatik për të mbrojtur lëkurën tuaj.
  Këtë që bëni ju dhe atë që po bën Edi Rama,që fshihni të parën dhe denonconi të dytën, e di dhe e ka të qartë populli,e ndjen ,e nuhat,e beson dhe e mbështet populli an e mbanë Shqipërisë dhe trojeve shqiptare,se ju njeh ju ka kuptuar,nuk ju ka harruar për ato që i kini bërë këtij populli 20 e kusur vjet.

  Reply to this comment
 9. Granit Boni November 6, 21:15

  Lulash Bytheci vdiqe per tu bere KM por sdo tja arrish kurre more qurravec. Je fytyra me e percudnuar e rregjimit vucidolist qe kekonte te bathorizonte Tiranen dhe gjithe Shqiperine. Jeni simbioza e krimit, kusarise injorances dhe banditizmit.

  Reply to this comment
 10. MH November 7, 02:31

  Kur shternguat duarte me Bakojanin per tradheti dhenjien e detit grekut.Ju jo te dorehiqeshit po te shkarkoheshit automatikisht dhe t’iu vin hekurat ne duar ty dhe Berishes.
  Ndaj mos na caj bithen more llapaqen i neveritshem.Ti me kete nivel intiligjence nuk je i zoti te mbrosh veten edhe ne probleme teper ordinere te perditeshme si me punedhensin apo marresin,me shitesit apo me probleme qe mund te lindin me trafikun e levizjeve te automjeteve,ose dhe nji zenie ne radhe te tregut me nji tjeter te nivelit tend qe nuk i perfshine politika.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim