Dështon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD

April 20, 2018 22:00

Dështon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD

 

Pa startuar mirë mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ajo ka dështuar që me nisjen e saj me 45 minuta vonesë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka braktisur Lulzim Bashën, duke bojkotuar ndryshimet në Statut dhe Këshillin Kombëtar.

Ai nuk mori pjesë në këtë mbledhje të thirrur nga Basha, duke shënuar kështu herën e parë që ish-kryetari dhe lideri historik i PD, Sali Berisha, nuk merr pjesë në mbledhje.

Ndërkohë Basha ka përjashtuar kritikët e tij, njëherësh ekipi i ngushtë i Berishës, si Majlinda Bregu, Jozefina Topalli, Genc Ruli, Astrit Patozi, Ridvan Bode etj.

Ndërkohë që Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka në total 265 anëtar, prej të cilëve 150 të zgjedhur dhe të tjerë kryetar Bashkish e deputetë, burime në Cna.al pranë selisë së blu, bëjnë me dije se nuk ka më shumë se 100 anëtarë në mbledhje dhe salla është mbushur me militantë dhe pjesëtarë të administratës së PD, pra që nuk janë anëtarë të Këshillit Kombëtar.

Pak para fillimit të kësaj mbledhjeje, Lulzim Basha është parë të mbërrijë në selinë e Partisë Demokratike, por ndryshe nga herë të tjera, këtë herë i mërzitur.

Mbledhja ka nisur me prezantimin nga sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani, të propozimeve të bëra për ndryshimet në Statutin e PD.

l.h/ dita

April 20, 2018 22:00
Komento

6 Komente

 1. alphade April 20, 22:24

  Ndiqni rrugen e Solidarnostit te Polonise qe shkoi per lesh te Jozit ! Luli nga kamarier ne Rinas te shkoje ka-
  marier ne Hollande . Megjithese ka grumbulluar,vjedhur
  para pa hesap por duke qene i ri nje dite do t’i mbarohen
  dhe i duhet t’i kthehet zanatit te ” vjeter” Pika qe s’u bie
  delenxhinjeve te bandes se Sali Vicidolit .

  Reply to this comment
 2. MH April 21, 00:23

  Nje keshille!!!!!!
  Nese vertet ia asht krijue merzi lulushit.I veni roje bodigard qe te mos kaloje cakun e vijes se kuqe dhe perfundon i stresuar me koke ne litare.Vendosni roje sidomos ne Wc sepse aty e kane jermin e deshires per tu flijue ne sintoma stresi.
  Megjithese opozitar mendoj gjithmon mire per ti dal para punve te keqia.
  Iku ky,hajde e gjeni nji kryetar te trete te afte( i pari ishte vicidolisti Marshall Berisha) ne gjithe ate pellg SHQUP-it.Ndaj ruajeni derisa ti rritet i biri per zevendesim,te kryej akademin e kamarierit me prespektive kryetar Partie.Me motivin:Prona asht e shenjet!!!!!!!!!!!!!!!!I dorezohet me testament te birit edhe nese asht kaqol.Vendos statuti i partise dhe pike.

  Reply to this comment
 3. Fat man April 21, 01:50

  Po Sali karin per kameroman e kane thirrur qe nuk ka shkuar, zanat i vishtire per t’u mesuar 74 vjec.

  Reply to this comment
 4. Nji shoqeri e deshtuar ,qe i lejon vehtes te tallet nga nji sharlatan i tille ! April 21, 10:45

  Qe ti lejosh vehtes si shoqeri ,te xhonglohet e ardhmja nga nji plehre ,nji qen rrugesh si ky ,sharlatani ,
  qe perdoret ne politiken Shqiptare si nji Grep ,
  me peshkuar Miljionat e Shtetit Shqiptare ,
  nga Grupe Loby-stash te Huaj ,

  ne nji kohe kur te gjithe qytetaret e atij vendi e dijne ,
  eshte me shume se skandaloze ,me shume se i marre fund si popull .Nderkojhe qe duhet te kishte reagime e protesta pafund .
  Kush hesht para ksaj Farse Demokratike ,
  e lejuar jeten e tij ne duart e djallit politike ,
  ka heshtur se exzistuarri si Njeri ne radhe te pare vs ksaj Bote .

  Reply to this comment
 5. valentina April 21, 12:19

  Po mire more gazetar,kaq naive i mendoni Shqipetaret ju sa te arrijne te mos kuptojne prapaskenat e ndyra te kesaj cete banditesh me emrin Partia Demokratike,ku intrigat e kane fillesen me humbjen e pushtetit ne 2013,por mesa duket naivi ketu jeni ju, qe mundoheni ti tregoni Shqipetareve se krimineli sali berisha ka braktisur lulzim bashen duke bojkotuar ndryshimet ne Statut dhe Keshillin Kombetar,Ne nje kohe qe shpellari i vicidolit nuk po le rast qe ti dale ne mbrojtje dhe atij fshatarit qe po i vidhet bagetia,e jo me te bojkotonte keto ndryshime,te rrezohesh nga pushteti me nje miljon vota eshte shkaterrimtare per nje parti ne nje vend si Shqiperia,dhe sali bisha me kelyshet e tij i di mire pesojat,dhe per kete vendosi kelyshin e tij qe e lidhin me dhjetra krime te perbindshme,dhe nuk kishte si te ndodhte ndryshe,2013 ishte fundi i partise demokratike bashke me Sokol Olldashin,si i vetmi politikan qe mendohej se nuk do ishte kukull e sali kerrmes qe pretendon te jete kryetar i kesaj partie deri sa te jete gjalle, por Olldashi foli ne momentin e gabuar dhe pesoi,jo se lulzim sumkapuci nuk do votohej per kryetare ne ate kohe,ai do votohej se kishte mbeshtetjen e antishqipetarit me te madh,por ato nje miljon vota ishin katandisja e kesaj cete ne te cilen gjendet sot,ja perse nuk u duhej Olldashi neper kembe ketyre tradhetareve.Loja qe po luan kopili i cetnikut serb Vuk Karadzic,nuk eshte gje tjeter vecse don me i treguar te pakenaqurve te partise dhe militanteve te tij dru me pre,se eshte i distancuar nga vendimet qe merr Keshilli Kombetare i kesaj cete, duke kuptuar dhe ai vete se eshte njeriu me i urryer ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 6. demo April 21, 17:12

  Po pate thene:Cete kusaresh,cfare kerkon te gjesh nje lider,politik,te ndershem,vizionar etjj,.et,Cfare kujton Olldashin,sikur te ishte magjistari qe do ndryshonte PD.Olldashi ishte me i zi se Basha.Vodhi rruge aq sa pat mundesi.I sherbeu kryekriminelit si qen besnik,.Grumbulloi rreth vetes horra,vrases,drogmene dhe trafikante.Me kete ushtri mund te rrezikonte nje dite Berishen,prandaj e hoqen qafe.Shume nostalgjike te sigurimit thone sot se me Koci Xoxen Shqiperia do te ishte me demokratike,me kristian demokrate,se me islamiket enver hoxha dhe mehmet shehu.E verteta eshte se as enveri,as mmehmeti nuk ishin islamike,as koci xoxe nuk ishte engjell kristian.Ishin te gjithe kriminele.PD eshte si Sodoma dhe Gomorra,do djegur me benzine dhe do shuar me gelqere,qe te mos mbije me.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*