Kjo natë e zezë terrori…

February 6, 2018 12:41

Kjo natë e zezë terrori…

Arben Duka

Në natën e 4 Shkurtit-Njëmijë e Nëntëqind e Dyzet e Katër,
është bërë me të vërtetë një kryehata,
hordhitë e kosovarit Xhafer Deva,
vranë tetëdhjetë e katër fëmijë-burra dhe gra!.

Kjo natë e zezë terrori,
përjetë rracën shqiptare ka turpëruar,
atë që bëri Xhafer Deva me mercenarët e tij,
as vetë gjermanët nuk do kishin guxuar!.

Po qentë e ndyrë tradhtarë,
aspak të vështirë nuk e patën,
trokit e vrit-trokit e vrit-trokit e vrit,
me gjak e terror e skuqën gjithë natën!.

Sa ishte gjallë Enver Hoxha,
tradhtarët dhe terroristët kishin marrë dënimin e merituar,
po më pas pasardhësit e këtyre fundërrinave,
dhe emri e rrugës:”Dëshmorët e 4 Shkurti” e kanë ndryshuar!

Tani ajo quhet rruga:”Ibrahim Rugova”,
si një poshtërim për dëshmorët e natës së ferrit,
se Ibrahim Rugova-President i Kosovës,
ka qënë tamam nipi i kriminel Xhaferrit!

Mbase Rugovës i takon një emër rruge në Tiranë,
dhe pse për këtë nuk kam shumë siguri,
po pse qelbësirat i dhanë,
atë rrugë dhe pikërisht aty?!

Unë për veten time mirë e di,
përse emri legjendar i kësaj rruge ka ndryshuar,
se barku që polli fashizmin,
asnjëherë dhe asnjëherë s’është shterpësuar!

Vetëm këtu është lojtur me gjakun e martirëve,
vetëm këtu historia përsëprapthi është shkruar,
saqë ish presidenti mostër që kishim,
s’ka lënë bashkëpuntor-kriminel e diversant pa dekoruar!

Ne jemi shumica e shumicës,
që të vërtetën e historisë kemi me vete,
ndaj do ishte në nderin e presidentit Ilir Meta,
që t’i çdekretonte të ndyrat dekrete!

Që dhe Erion Veliaj të vazhdojë me mbjelljen e pemëve,
po dhe pak politikë të bëjë njëkohësisht,
dhe dëshmorëve të natës së 4 Shkurtit,
emrin e rrugës t’u kthejë urgjentisht!

Në asnjë vend të Planetit,
bashkëpunëtorët e fashizmit nuk janë toleruar,
ne i kemi ngritur nga llumi i historisë,
dhe pa turp e cipë i kemi dekoruar!

Kur them “Ne”-them saktësisht ne i kemi dekoruar,
se e përtypëm turpin në heshtje,
dhe nuk dolëm në sheshe për të protestuar!

Shkrova unë dhe dy a tri të tjerë,
po nuk mjaftoi të tjerët për t’i zgjuar,
sa t’i zhbënte prapë ato dekrete,
presidencën duhet ta mbanim natë e ditë të rrethuar!.

Dekorimet e vrasësve të shqiptarëve,
janë plagë të hapura në trupin e lirisë,
ndaj mund t’i fillojmë përsëri ato protesta,
se protestat janë gjaku i demokracisë!

Arben Duka në New York, më 4 Shkurt 2018

February 6, 2018 12:41
Komento

30 Komente

 1. anticensurë25642654 February 6, 13:02

  “Bashkëpunëtorët e fashizmit askush nuk i ka toleruar. E ish presidenti ynë i ka dekoruar!”
  kurse ti mbron bashkpuntorët e gërkut beno??
  nuk na kanë pushtuar akoma,si fashistët,por mos u mërzit se nuk do të kalojë shumë!!
  dhe ti do të kujtohesh si një nga kuislingët e rinj!!
  me këto që po bën o ben duka,ske gojë të shah ata që bashkpunuan me nazifashizmin!!
  TI PO BËN TË NJËJTËN GJË!
  na i lër ne të tjerëve që akoma nuk jemi njollosur!!

  Reply to this comment
  • shqipe February 7, 18:10

   antiçensur…
   Po,ku e sheh ti, qe Beni mbron grekun moj zonje?!Pse e bën te pa beren te ber’ moj zonje? dhe pse e paragjykon xhanem?
   Nese beni do shkruaj neser dhe per grekun,ç’te mbetet te thuash më? Ç’llogjike eshte kjo,traf e truf!…

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 8, 08:53

    shqipe,nuk është hera e parë që ta them,moj copë mishi!pa sy e pa mënd!!
    nuk them që me vargjet e tij po bron gërkun,sepse do të isha në nivelin tënd,po ta bëja!!
    por po them se ai me mos reagimin e tij ndaj marrveshjeve të fshehta që po bën rama me gërkun,BEN DUKA NUK PO REAGON ASPAK!
    nuk po reagon as për mirë e as për keq!!që do të thotë se nuk është i një mëndje me ramën por nuk do të dalë kundër sepse e kanë kapur për koqesh!!
    të shkruash për atë masakër që ka bërë bashkpuntori i nazistëve xhafer deva,dhe të heshtësh për agresionin gërk ndaj jugut të shqipërisë,është një hipokrizi e një niveli të tmerrshëm!!
    pra ben duka po hesht për aneksimin e shqipërisë së jugut nga shovinizmi gërk!
    pra ben duka,me mos veprimin e tij,po ndihmon në aneksimin e jugut nga gërku!
    pra ben duka po bëhet bashkpuntor në tradhëti në shekullin e 21të!!
    shpresoj se jam shpjegaur thjeshtë dhe mirë?!

    Reply to this comment
    • shqipe February 8, 11:13

     Kr/ministri Rama beka marveshje ne fshehtesi me grekun!!!
     Dhe ti rrugaçe,qenke kaq e brendeshme ne kete marveshje?!!!,Ik o motra e madhe e Mark ukut,ik… se po e le namin topa-topa…Dhe sa per nivelin,me vjen anas ti dhe sorollopi pas teje,bajge dje,sot neser,pasneser…

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 February 8, 11:54

      a mi qipe,mi qipe!!
      ke të drejtë ti!!nuk e di se çdua unë që merrem me ty!?
      po mi qipe,rama po bën marrveshje të fshehta me gërkun,por nuk janë për atë copën e mishit që të lidh veshët!!janë të pakapshme nga boshllëku që ke në kaftkë!!

 2. anticensurë25642654 February 6, 13:05

  uau e paske shkruar dhe nga nju jorku pale!!
  po përse nuk ke vënë dhe më parë vëndndodhjen??
  apo shqipëria,tirana,vlora,labova,skanë vlerën e nju jorkut??
  hy legen!!
  vlerën e lumit të vlorës,për mua,ka vënd që e ka!!

  Reply to this comment
  • patrioti February 6, 15:03

   Ti , more censure e qelbur , more zagar i felliqur , more injorant e analfabet , fashist e antishqiptar , nuk e di ti , more idiot , qe gazeta Dita , eshte gazete me profil te majte , atehere ç’kerkon te thuash , me qelbesirlleqet qe shkruan ? Pse nuk shkruan tek gazetat e bythes , 55 , RD, Telegraf , Koha Jone , Integrimi , Standart , pak te duken ? Pse na i ndyn me karlleqet e tua antishqiptare , nje nder te rrallat gazeta te majta , qe kemi ? Thyej qafen e mos u duk , Legen i Viçidollit .

   Reply to this comment
   • Tartufi February 6, 16:00

    Kush te tha [ o patrioti ? ]
    qe je aty o mendje koti .

    Per mendje kotet nuk ka nevoje patriotizmi,se e ngatron me
    hajvanerine dhe bhet Hajvanopatrotizm.
    Hajvano-patriotizmi te ben helaq,te akuzon me te gjitha nofkat dhe format e shkalles me te ulet. Mjere ai njeri qe denancohesh nga Hajvano-patriotizmi dje. Dhe lume ai qe denancohet sot nga kjo lloj zhgaravine zbavitese.
    Ji i lumtur o miku tim ,qe je jashte kesaj turrme pa forme dhe kuptim. Biri i nje komunisti partizan te ndershem,nuk kthehet kurre ne nje fashist,por ai bhet nje njeri i domozdoshem i lirise dhe demokracise ,,se ne regjimin e komunistit te degjeneruar [ ai ka vojtur njesoj si te gjithe te tjeret ] Lexo o hajvani mendje koti
    Ne ket vend nuk ka patur kurre fashizem,pervec ne kohen e luftes te prure nga pushtusi. Fashizmi ka qene komunizmi,qe nuk pushtoje te tjeret,por pushtoje te vetet ne menyren me te ulet se pushtusi.

    Reply to this comment
   • Po mër po, besa po... February 6, 16:29

    Ja që paska akoma ca “azganë”, që s’e kanë kuptuar ende se koha e patriotëve të cfilitur mbërdhifi qysh ditën kur reaksioni me përkrahjen e antishqiptarizmës inskenoi shembjen e monumentit të xhaxhi diktatorit, dhe tufa amorfe e debilizuar e tërhoqi atë zvarrë rrugëve të bulevardit.

    Në një kohë kur më shumë se gjysma e shqiptarëve jetojnë në dhé të huaj, dhe kur pothuajse çdo ditë janë duke marrë arratinë në mes të natës me qindra të tjerë, t’i thuash vetes akoma patriot, është “virtyt i lartë” skicofrenik i përzjerë me garipllëk.

    Ne një kohë kur rrugën drejt botës kapitalisto-imperialiste e paska marre dhe vetë bejtexhiu i Ditës, ky komunist i flaktë, ky “patriot ekstremist” i dashuruar ende marrëzisht pas njërit prej diktatorëve, ateistëve, dhe anti-imperialistëve më të egër që njohu historia e pas luftës, pseodo-patriotizmi i remë i njëthundrakëve arnautas bëhet akoma dhe më qesharak.

    Have a nice day o bejtexhiu i parë i New York-ut… 😉

    Reply to this comment
    • Tartufi February 6, 17:12

     Nuk ka gje me te bukur,kur pas komentit tend ,shkruhet
     nje komunt tjeter qe eshte akoma me i bukur ne domethenje,. Ai plotson te gjitha ngjyrat e nje pikture,qe ajo te dali me e bukur.

     Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 6, 17:46

    o patriot i boleve të mija,nuk është e thënë se të vësh një emër të bukur je i tillë!!
    në përgjithësi tradhëtarët e mbajnë veten për patriotë!!
    prandaj dhe i dekoron presidenti i ben dukës!
    ben dukën nuk e kanë dekoruar akoma,por të paktën e paguajnë mirë!!
    o patriot i boleve të mija 20% e shkrimeve në këtë gazetë janë të mijat mor debil!!
    e si ka mundësi të mos e di se e çdrejtimi është!?
    ajo ka marrë drejtimin e mutit,por majtas!si gjithë PSja!!
    PDja e ka marrë dretjimin e mutit djathtas që në mesin e 92shit!!
    tashti ke ndonjë gjë tjetër për të thënë??
    apo ëmbëslia e bole ve të çoi në gojore??

    Reply to this comment
    • kasapi February 7, 09:40

     anticensur!
     20% e shkrimeve jane te tuat?! Doemos gjersa perdor 5-7 linke… hahaha… çinganeja e çinganeve. Po,a se ve re ,qe ky 20 perqindesh te peshtyn ne çdo koment?… Dhe kjo do te thote qe ti s’mund te bindesh,a joshes as kend ne kete faqe. Me perjashtim te ifove a tartufeve,qe prap je ti e fshehur pas linkeve,si kakezoza ndene pllak,ose si vet te paret e tu

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 February 8, 09:05

      kasapi
      “20% e shkrimeve jane te tuat?! Doemos gjersa perdor 5-7 linke”
      copë mishi,i prerë me dorën tënde!!
      unë përdor prej 2009ës vetëm këtë pseudonim “anticensurë”,prandaj mos ha mut kot!!
      ky kasapi tënd është shumë shumë i ri,për të mos thënë për herë të parë!!
      pra mos më barazo me veten tënde!!të garantoj se nuk mund të të ngrejë,por as të më ulë mua!!
      ju jeni tipa që as me pseudonim nuk keni guxim të thoni fjalën tuaj!!jeni aq labilë sa ju duhet të ndryshoni pseudonime!!
      copë mishi,nëse ke ndjekur shkrimet e mija do të kesh parë se nuk ke kam problem të mbëshes kundërshtarin dhe të sulmoj atë me të cilin ndaj të njëjtat mendime në shumicën e kohës!!nuk kam nevojë të dal me pseudonim tjetër për të thënë mendimin tim!!mendimi ti është timi dhe i pandyshueshëm deri në bindjen time për ta ndryshuar!!kur e ndryshoj,e mbaj deri në atë moment që mendoj që kam të drejtë!!
      më duket se po zgjatem kot!!sepse ti nuk është se nuk e di,por thjeshtë për të krijuar një farë gjullurdije,çorroditje tek të paqartët!!
      je thjeshtë një “zhurmuaes”partiak!!
      një agjithprop i propagandës së ramës!!
      një propagandist i tradhëtisë!!
      në të kundërtën dhe ti duhej ti kërkoje ben dukës një prononcim për marrveshjet e fshehta të ramës me gërkun!!

    • shqipe February 7, 18:12

     Po ti ku i gjete bolet o Vera?!
     Apo je dele-dash e s’na i ke thene?…

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 February 8, 09:29

      copë mishi
      në do ti shohësh bolet eja kur të duash!
      pseudonimi “shqipe” është pak si dele dash!
      po të jesh nga kosova?!
      mund të jesh si mashkull dhe femër!!
      po të jesh nga shipëria je femër pa dyshim!!
      pra,çfardo gjinie të kesh!?
      ec e kaloji një të pastrume!!
      po e bëj përjashtim për ty!!
      por tjetër mos kërko!!edhe sikur të jesh femër!!
      kaq budallaqe sa je!?të garantoj që mbetesh shtatëzanë,dhe unë nuk kam ndërmënd të shtoj rradhët me idiotë!!

  • Tartufi February 6, 17:41

   Nuk ka faj bejdexhiu
   i pelqen te shohe Harlemin
   kete pa,, dhe Saliu
   para se te bente,, presidentin.

   Reply to this comment
  • kasapi February 6, 19:05

   Te kundershtosh Ben Duken sot per ket’ poeme do te thot,qe ti sje me njeri,perkundrazi je nje kafshe. Askush s’duhet te te kthej pergjigje. Jane te lutur te gjithe komentuesit te mos i bejne koment kesaj ndyresie. lereni ne te pallturin e saj te perditshem. dhe do e shihni si do i vi ngordhja vetiu.Ptu… soj muti…

   Reply to this comment
   • Flutura February 6, 23:15

    Ne sater kasap, ne sater kjo rrace e felliqur.

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 7, 09:24

    kasap titulli i shkrimit që kam shkruar unë është në krye të replikës time të parë,pra:“Bashkëpunëtorët e fashizmit askush nuk i ka toleruar. E ish presidenti ynë i ka dekoruar!”!!
    kështu që këta bij kurvash i ndërrojnë titull!!me gjithë këtë prap asgjë nuk ndryshon!!
    ben duka nuk ka gojë të flasë për tradhëtinë,ai në të njëjtën kohë po mbron tradhëtinë!!ai nuk foli një fjalë për varrezat,për nënshtetësinë e janullatosit,për detin,për sekretin në të cilin po mben këto bisedime!!ai është bërë krah me tradhëtinë!!
    xhafer deva vrau 84 veta,ben duka po mbështet aneksimin e jugut të shqipërisë!!
    duka po mbështet idenë e shovinistëve gërk të “epirit të veriut”!!
    unë nuk jam soj muti o kasap,por të garantoj se ti duhet të jesh soj budallai!!
    është e ditur se budallallëku është një sëmundje e keqe që nuk shkakton dhimbje,por shkatëron shumë!!

    Reply to this comment
    • kasapi February 8, 14:26

     E para moj censura dele-dasha,te kam dhj…mbi bolet e tua,madje dhe mbi ate tjetren…
     E dyta ti s’je soj muti,por je soj mut-stermuti…
     Se treti, jam nga soj i mençuris,ne breza,aq me ben’,madje s’me plas se ç’mendon ti,hale e haleve te botes familjarisht…

     Reply to this comment
     • T. Topi February 8, 15:41

      Pas komentit të parë të bërë diku aty më lart,
      Vetëm një miu gjirizesh duhet t’i jetë hapur barku,
      Për të humbur gjurmët llagapin në kasap ka ndërruar,
      Nga frika se mos ja zinte sërisht bishtin çarku !

 3. KOZi February 6, 14:50

  Dy fjale me autorin ! Ne rastin konkret kam dy kundershtime.
  E para- (perseris) Ne 1990 pas ndryshimeve te Gorbacovit, u mbajt ne Itali Kongresi i Partise Komuniste Italiane. Kongresi mori vendim qe Partia te quhej Partia Demokrate e Majte si dhe ndroj simbolet. Por rreth 1/3 e delegateve dhe 8 deputet te parlamentit italian u ngriten kontra,nuk pranuan dhe dolen nga salla duke mbajtur emrin Partia Komuniste Italiane,simbolet si dhe udheheqesin Antonio Gramshi.
  Ne Shqiperi ne korrik te vitit 1991 u mbajt Kongresi i 10 i Partise Punes Shqiperise i cili hudhi poshte gjithen ideologjine e politiken e Enver Hoxhes ne 45 vite ne ekonomi,arte, qendrim ndaj Imperializmit e revizionizmit,qendrim ndaj besimeve fetare etjetj, Te nesermen u shpall Kongresi i Pare i Partise Socialiste. Asnje deputet e asnje delegat nuk kundershtoi dhe nuk doli nga salla.
  Pra Enver Hoxhen e abandanoi Partia e tij, atehere cfare kerkon nga shqiptaret sot kur gjysma kane lindur pas 1990.
  E dyta, Komunizmi nuk ndoqi bashkepunetoret e fashizmit por ndoqi ato qe konsideroheshin kundershtare te tij. Per kujtese- ne cdo vend te europes po te ndodhte qe nje grup te mirepriste pushtimin fashist me 7 prill 1939.- do denoheshin- Lexo emrat e atyre qe u mblodhen me 12 prill dhe vendosen qe Kurora Mbreterore Shqiptare te dergohej Mbretit Italian Emanueli,qe shpallen bashkimin e Shqiperise ne nje shtet me Italine,qe ne 1940 i shpallen lufte aleatve dhe greqise e jugosllavise!etj etj,e pra si u denuan keto dhe a u denuan pikerisht per keto veprime ?Keto jane koloboracionistet e vertete 1939- 1943. …tung

  Reply to this comment
 4. Mark .U.K February 6, 17:26

  Jo vetem nuk u ndeshkuan bashkpuntort e sigurimi,po jan sot ne role kryesore te kti shteti.Marrim rastin tyaj Duka: Dikur spiun i sigurimit sot jep kontibut me poezit tuaja teper politike dhe servile per shoket tuaj.Ata bashkpunuan qe te mos vinte murtaja komuniste po nuk munden.Nga lufta civile perfitoj komunizmi si organizator i saj o palo poetaruc.

  Reply to this comment
 5. info analitike February 6, 20:06

  Shoku bejtexhi shiko si dalloheshin per hajdute keta shoket e partise ne Tepelene:
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1572291946151968&set=a.397845743596600.86035.100001135320037&type=3&theater
  Ta kesh parasysh ti dhe keta qe te shkojne pas here tjeter kur te flisni per shkaterrimet e hajdutlleqet pas ’90.

  Reply to this comment
 6. Kris 1 February 6, 21:18

  Ne amerike eshte dhe Gjiknur Heci me Fatmir Gerdecin

  Reply to this comment
 7. Stefan Cole Vlore February 7, 07:26

  Xhafer Deva ishte shqiptar,jo kosovar sic thua ti o i rrjedhur e i pjerdhur. E dyta, ai numri 84 eshte propagande e paster.Me pak se 15-16 vete jane vrare ate dite.Terrorit iu pergjigj me terror.Koha tregoi se kishte pasur te drejte i ndrite shpirti patriotit Xhafer Deva. Ky “Kosovari” qe e quan ti o i pjerdhur punoi per bashkimin e trojeve shqiptare,ndersa ata sherbetoret e serbit qe moren pushtetin vrane e prene me mijra shqiptare te Kosoves sepse duhej ti mbetej ajo treve padroneve serbe. Mjerisht fara qe hoshen serbet ketu paska qene nje fare shume rezistente,e pashkaterrueshme dhe shume pjellore. Ja ju jeni shembulli konkret.Jetoni ne perendim,doni konfortin e perendimit por na cani arrat me ideologjine boshe te Enver birbos.

  Reply to this comment
 8. Maloket jane sllave sjelle si skllever ne antikitet February 7, 10:19

  Jo me shume se 2 shekuj me pare jugo sllavet Shqip foles, njohur si malok, nuk i konsideronte njeri Shqiptar.
  Kjo eshte harta e Shqiperise se shekullit te 19-te.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a8/Map_of_Albania_-_Hughes_Thomas_Smart_-_1820.jpg

  Dhe jo, nuk perfaqeson “Shqiperine e Jugut” qe le jashte “vellezerit kosovar”. Kulturalisht, maloket jane nje popull krejt i ndryshem nga Shqiptaret, por dogma qe u eshte servirur Shqiptareve gjate dy shekujve te fundit eshte se “Shqiptaret dikur kane pasur te njejten kulture me maloket, sepse jane i njejti gjak me maloket, por tani jane disi me te civilizuar fale kolonizatoreve Greke”.

  Testet gjenetike tregojne se Shqiptaret nuk kane lidhje gjaku me maloket, jane po aq te distancuar nga ta sa jane ndaj Bullgareve dhe Rumuneve. Greket, madje edhe Maqedonasit jane me te afert gjenetikisht me Shqiptaret se sa jane maloket. Dhe po ashtu edhe kulturalisht.
  http://www.nature.com/nature/journal/v456/n7218/images/nature07331-f1.2.jpg
  http://blogs.discovermagazine.com/gnxp/files/2011/05/sobpc.jpg

  Maloket jane sllave, sjelle si skllever prej afrikes veriore ne antikitet, nga epirotet, prandaj flasin nje version shume te vjeter te gjuhes Shqipe.
  http://britam.org/Haplogroup-E1b1b.jpg

  Shqiptaret nuk mbajne mend shume gjera nga e shkuara, por nder ato pak gjera qe mbajne mend, qe duhet te jene gjerat me te rendesishme per ekzistencen e tyre qe gjithe perpjekjet per t’ua fshire nuk jua fshine dot, eshte fakti se maloket nuk jane Shqiptare, sepse fjala malok do te thote e kunderta e i civilizuar, d.m.th. barbar, dhe Shqiptaret nuk do quanin veten e tyre barbar dhe as do ishte kjo nder te paktat gjera qe do mbanin mend nga e shkuara.

  Nuk ka asnje te vertete, qe gjeneratat e ardhshme nuk do mund te zbulojne, dhe edhe nese gazeta dita nuk e publikon kete koment por ka zgjedhur te jete nje tjeter tribune per maloket, dielli nuk mbulohet dot me shoshe.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 8, 08:45

   normalisht komentin tënd duhet ta kalojë njeriu pa replikë!
   qeke gërk e kaluar gërkut oj ndyrësirë!!
   gjëja që më bën përshtypje është se përdor hartat e “zbuluara” nga K/ministri ynë vizionar!!
   bile po fillon atë që ndoshta ai ka ndërmënd me këto lëvizjet e fundit!!jugun gërkut dhe veriu!?
   në pidh të sëmës, a me sërbinë!!pra arrihet ajo që nuk mund të ndodhte as në 1912,1913,as në 1944,zhdukja e shqipërisë!!
   njerëz mbani mënd këtë “pseudonim” “Maloket jane sllave sjelle si skllever ne antikitet”që është i barabartë me fillimin e ndarjes së shqipërisë!!
   nuk është një person,por është një doktrinë që do ta lexoni shumë shpesh!!në anën tjetër janë matoshët e spahinjt,kuptohet mashat e dikujt tjetër!!

   Reply to this comment
   • Maloket jane sllave sjelle si skllever ne antikitet February 8, 11:25

    Edhe nga gjuha e perdorur, qe nuk e ndesh ne kulturen e asnje populli Europian, dukesh qe je race maloku.

    Po te isha Grek, do ta doja Shqiperine nje vend malokesh, qe i dhuron Grekut territore Shqiptare si placke pa zot, sepse ne fund te fundit per maloket Shqiperia eshte nje vend per t’u plackitur.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*