Bashkëpunimi rajonal, Mogherini “thërret” kryeministrat e Ballkanit

November 28, 2017 18:37

Bashkëpunimi rajonal, Mogherini “thërret” kryeministrat e Ballkanit

Kreu i politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini do të organizojë më 18 dhjetor në Bruksel një takim me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor.

Një nga pjesëmarrësit do të jetë edhe Kryeministri Edi Rama dhe në këtë takim pritet të diskutohet për marrëdhëniet mes vendeve të rajonit dhe rritjen e bashkëpunimit mes tyre.

Bashkimi Europian është mjaft i angazhuar me politikat e tij në Ballkan për të ndihmuar në procesin e integrimit, ndërsa pritet që të hapen negociatat me Shqipërinë në 6 mujorin e parë të vitit 2018.

November 28, 2017 18:37
Komento

3 Komente

 1. intelektuali November 28, 18:47

  THIRRE DHE VLLAHUTININ QE TE KTHEJE LEKAT E VEJDHUR NGA VILA NE FARKE NE AFERA MAFIOZE ME SAMIR MANE ALBANEZIN DHE ME SEKSERI EDI RAMEN.

  Reply to this comment
 2. intelektuali November 28, 18:47

  THIRRE DHE VLLAHUTININ QE TE KTHEJE LEKAT E VJEDHURA NGA VILA NE FARKE NE AFERA MAFIOZE ME SAMIR MANE ALBANEZIN DHE ME SEKSERI EDI RAMEN.

  Reply to this comment
 3. DinPaku November 29, 03:56

  Luli po e merr ne qafe PD-ne. Nuk po e shikon ky qe koha po punon per futjen e Shqiperise ne BE? Nuk i mjaftuan ketij 4 vjet gjume kur ishte kryetar i Bashkise se Tiranes, por prape gjume kerkon te bej? Hap syte, o Karabush, e mos u zgerdhi e zbardh dhembet si leshko qe je, por puno me seriozitet, shko e bej lobing ne Europe me te gjithe ata qe jane kunder futjes se Shqiperise ne BE, sepse, po u hapen negociatat vitin qe vjen, siç thone keta, gjej vrime ku te futesh! Mos kujto ti se do te ta fali PD-ja kete dhurate qe po i ben ti PS-se, siç te ka falur te gjitha deshtimet e tua deri tani.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim