Bashkëpunimi ushtarak, nëndetësja turke mbërrin në Durrës

March 14, 2019 18:28

Bashkëpunimi ushtarak, nëndetësja turke mbërrin në Durrës

Nëndetësja turke TCG GÜR S-357 ka mbërritur në Shqipëri, ndërsa do të qëndrojë e ankoruar në Portin e Durrës për disa ditë me radhë.

Sipas Anadolu Agency (AA) nëndetësja do të qëndrojë në qytetin bregdetar deri më 18 Mars, ndërsa do të vizitohet në ditët në vazhdim nga përfaqësues të institucioneve turke në Shqipëri dhe zyrtarë shqiptarë.

Nëndetësja turke ka ardhur në Portin e Durrësit në zbatim të planit të bashkëpunimit ushtarak mes Republikës së Turqisë dhe Republikës së Shqipërisë, ndërsa me vizitën e saj synohet që të thellohet edhe bashkëpunimi në fushën ushtarake mes dy vendeve.

Nëndetësja është e gjatë 62 metra, e gjerë 6.2 metra dhe peshon 1400 tonë, ndërsa personeli i saj përbehet nga 45 persona.

v.l/ Dita

March 14, 2019 18:28
Komento

5 Komente

 1. Janulles me sqepr kokes March 14, 19:22

  Cojini te rrine ca dite andej nga Saranda, te shplodhen cunat me ndonje nga ato sharabajkat greke te Korfuzit.

  Reply to this comment
 2. demo March 14, 19:37

  Si do te kalosh ngushticen e Korfuzit,o i zi,se tani Otranton e kane greket?Ja kur te vije flota greke ne Pasha Liman per vizite!

  Reply to this comment
 3. labi March 14, 21:05

  demo i ke pire ilacet,Grekeve nga frika dhe Shqiptaret po ju duken si Turq,nese ti aq di aq flet,po te dije te verteten e kesaj pune do beheshe synet nga frika.

  Reply to this comment
 4. demo March 14, 21:42

  Lexoje dhe njehere me ate me xham,o xha Beqo!

  Reply to this comment
 5. tqn March 15, 14:32

  Demke shko nderro pelenat se je lagur…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?