Bashkia bën gati Varrezat e Dëshmorëve, Veliaj – qytetarëve: Vendosni flamuj në shtëpi

November 26, 2015 13:52

Bashkia bën gati Varrezat e Dëshmorëve, Veliaj – qytetarëve: Vendosni flamuj në shtëpi

Vetëm pak ditë përpara festave të 28 – 29 Nëntorit, Bashkia e Tiranës ka rehabilituar Varrezat e Dëshmorëve.

Vendi ku zhvillohen ceremonitë e përvitshme këtë radhë do të ketë një tjetër pamje.

Prej disa ditësh Bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve dhe Rekracionit  ka ndërhyrë në pllakat tek sipërfaqet e ndryshme në Varrezat e Dëshmorëve, për pastrimin e mbetjeve, për ndriçimin e pllakave, për shtimin e hapësirave të gjelbra, vendosjen e luleve dhe rregullimin e ndriçimit.
 
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, përmes një publikimi në rrjetin social “Facebook” bëri të ditur se punonjësit e ndërmarrjes së bashkisë janë duke bërë gati hapësirën e Varrezave të Dëshmorëve.

“Në prag-festat e Nëntorit, Tirana nuk i harron heronjtë e saj. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit  dhe Bashkia Tirane në punë, që çdo gjë të jetë gati te Varrezat e Dëshmorëve. Vendose edhe ti flamurin në shtëpinë tënde”, shkruan Veliaj.

Kryebashkiaku ka ftuar të gjithë qytetarët që të vendosin flamuj kombëtar në shtëpitë e tyre për t’i dhënë një atmosferë festive kryeqytetit.

Varrezat e Deshmoreve (6) Varrezat e Deshmoreve (1) Varrezat e Deshmoreve (2) Varrezat e Deshmoreve (3) Varrezat e Deshmoreve (4) Varrezat e Deshmoreve (5) Varrezat e Deshmoreve (7)

November 26, 2015 13:52
Komento

7 Komente

 1. Laluc Lluc November 26, 15:42

  Komunistët lindën, ishin dhe janë kundër nacionalizmit, kundër kombsisë shqiptare, kundër kombit shqiptar. Si mund të festohet dita e “çlirimit” komunist sllav?!

  Reply to this comment
 2. bill November 26, 21:51

  Nderim per vepren e tyre te pavdekshme.

  Reply to this comment
  • LORA November 26, 22:24

   NDERIM te perjetshem Deshmoreve te Luftes Nacional Clirimtare,epopese me te ndritur dhe krenare te histories moderne te shtetit te shqiptareve.

   Reply to this comment
 3. Mark uk November 26, 22:14

  Rregullo ma mire kanalet e pusetat se per ket te kan votuar.Shume mire te kujtohen,po u bene 70vjet.Pjesa ma e madhe e atyre deshmorve te luftes civile kan zhdukur 4500 shqiptar e nje pjese nuk u dihen as varret.

  Reply to this comment
 4. aqo November 27, 07:34

  Po babai yt shpirterot ,Qen Berisha sa ka vrare keto 25 vjete?

  Bravo Erion! Lavdi perjete deshmoreve te Luftes Nacional-Clirimtare!

  Vdekje fashizmit dhe tradhetareve te Atdheut!

  Reply to this comment
 5. Arben November 27, 09:01

  VDEKJE KOMUNIZMIT DHE ERION VELISE GJITHASHTU,

  PJELLE E KOKOMANIT GREK DHE ANTISHQIPETAR.

  Reply to this comment
 6. Meri November 27, 17:07

  Lavdi vepres se Deshmoreve.Ju lakenj ju plehra te na hani M….. neve

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin