Bashkia e Durrësit, Basha takohet në fshehtësi me Dukën

March 28, 2015 16:00

Bashkia e Durrësit, Basha takohet në fshehtësi me Dukën

Dy ditë më parë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, është takuar me Agron Dukën për 45 minuta, jashtë vëmendjes së kamerave dhe medias, në ambientet e një hoteli në qytetin e Durrësit, menjëherë pas protestës së PD-së ditën e enjte në Kavajë.

Ndërmjetës i këtij takimi ka qenë deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, i cili është i ngarkuari i opozitës për mbarëvajtjen e zgjedhjeve në Durrës. Ky takim mes Bashës dhe Dukës vjen në një moment delikat për zgjedhjet vendore, ku aktualisht jemi në ditët e fundit të shoshitjes së kandidatëve për kryetarët e 61 bashkive.

Ai dhe kreu i PR-së, Fatmir Mediu, nuk e kanë fshehur dëshirën për të qenë Duka kandidati i përbashkët i opozitës në Durrës.

March 28, 2015 16:00
Komento

1 Koment

  1. fadi March 28, 18:36

    Duka I krrimit ka then I madhi I te medhenjeve ndyrsira sal berisha, ku e kathen ky I mencuri si mund ti besojme lulushit qe dota bej kanidat per bashkin e durrsit, kujt ti besojmr?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim