Bashkia sqaron vizitën e Erion Veliajt në Sri Lanka

January 6, 2016 20:53

Bashkia sqaron vizitën e Erion Veliajt në Sri Lanka

Përmes një deklarate për mediat, Bashkia e Tiranës ka sqaruar arsyet e vizitës së kryebashkiakut në Sri Lanka.

Veliaj është përzgjedhur si një administrator i suksesshëm në qeverinë qendrore si Minister i Punës, e menaxher i aftë në Bashkinë e Tiranës, duke e rikthyer sërish Tiranën në vëmendjen ndërkombëtare pas 4 vitesh harresë.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës është ftuar në një panel me Nobelistin e Ekonomisë Joseph Stiglitz, Columbia School of Business, George Soros – president i Fondacionit për Shoqëri të Hapur, Alan Hirsch, Presidenca e G20 & Ricardo Hausman, drejtor i CID i Harvard Kennedy School. Udhëtimi i Kryetarit të Bashkisë zgjat 2 ditë vajtje-ardhje dhe shpenzimet mbulohen nga organizatorët”, thuhet në sqarim. 

Veliaj eshte kritikuar se u largua nga kryeqyteti në një ditë të ngarkuar nga përmbytjet.

January 6, 2016 20:53
Komento

9 Komente

 1. elio January 6, 22:24

  Ky karabushi i Sorosit (si rama etj etj) nuk kupton se nuk ka asnje foltore qe justifikon mungesen e tij nga Tirana ne kete moment te rende per zgjedhesit e tij
  ..Te tjerat jane lla lla lla

  Reply to this comment
  • sopiqoti January 7, 10:56

   TI ” e l i o ” je dicka me shume se kaarabush,.Nje njeri i mencur qe lexon edhe gazetat kur shprehet si ty per ata qe meren me pune,kuptohet se sa injorant eshte.

   Reply to this comment
 2. Barboon January 6, 22:30

  forumi rinor, lol….ahahahhahaha

  si puna e Likes ne Serbi e Kosove per ndermjetes dhe mik i kosovarve…ahahahahahah…pse talleni mo rilindja e vdekjes….

  Reply to this comment
 3. vezhguesi January 6, 23:13

  BRAVO VELIAJ , NA NDERO TI TE PAKTEN , SE LULASHI DO CMENDET !!!

  Reply to this comment
 4. Kapter Baba January 7, 06:17

  O Elio me kar-abush se je ti dhe si puna tende ka plot koqe tek SHQUP-I, toc.

  Reply to this comment
 5. info analitike January 7, 09:38

  “Veliaj është përzgjedhur si një administrator i suksesshëm në qeverinë qendrore si Minister i Punës, e menaxher i aftë në Bashkinë e Tiranës, duke e rikthyer sërish Tiranën në vëmendjen ndërkombëtare pas 4 vitesh harresë.”

  Thene kjo ne nje moment kur Tirana eshte e permbytur tingellon si puna e atyre cmimeve absurdo-qesharake “bleta e arte”.
  Ne qofte se doni te verifikoni “sukseset” e Erjonkes shkoni dhe shikoni rremujen qe mbizoteron ne ISSH. Mos harroni gjithashtu te vizitoni qendrat e punes te cilat sherbejne vecse si pasqyra mashtrimi per qindra-mijera te papune. Nejse Sorosi i ka si cunat e vet keta ndaj nuk i behet vone se si po e shkaterrojne vendin.

  Reply to this comment
 6. METEH January 7, 11:13

  Dhe PD-ja plasi,
  Nuk ka se ç’thot,
  Per Veliaj-Ramen,
  Mender ja fut kot.
  Ata jane me t’miret,
  Kete ata e dine,
  Por mender me thene,
  Po ndegjojne Saline.
  Sa te jet Saliu,
  Ky vend s’ka qetsi,
  Me shpifje e trillime,
  Do t’vije ne Qeveri

  Reply to this comment
 7. niazi January 7, 19:05

  Bravo…Djale qe i ka vene shpatullat dhe mendjen punes…Te tjerat jane llogje …se ne ketu nuk komentojme po bejme politike…kjo eshte per te ardhur keq…Erioni eshte njeriu i duhur i zgjedhur me votat e duhura ne kohe te duhur.Ne duhet te ndihemi krenare sot me TE.

  Reply to this comment
 8. demo January 7, 23:34

  Kapiteni largohet i fundit nga anija qe permbytet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*