ODIHR takohet me kreun e FRD-së: Detyrë e qeverisë, kushte optimale për zgjedhjet

April 7, 2021 17:47

ODIHR takohet me kreun e FRD-së: Detyrë e qeverisë, kushte optimale për zgjedhjet

Përfaqësues të vëzhguesve të misionit të ODIHR janë takuar sot me kreun e partisë Fryma e Re Demokratike, Sali Shehu.

Takimi është bërë në selinë e kësaj force politike, ku prej gati një muaji Bashkia e Tiranës ka ndërprerë energjinë elektrike.

Këshilltari politik i vëzhguesve të ODIR-it është njohur me situatën në selinë e FRD ndërsa fokusi i bisedimeve mësohet se ka qenë fushata elektorale dhe garancia për zgjedhje të lira e të ndershme me 25 prill.

Mësohet se përfaqësuesit e OSBE – ODIHR janë shprehur se është detyrë e qeverisë të krijojë kushte optimale për zgjedhjet.

m.m/ dita

April 7, 2021 17:47
Komento

1 Koment

  1. Hajde gallate hajde April 7, 19:00

    Lajmeroni Liken ti nxjerre per veshi dhe t’i dergoj me duart e tij ne burg.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim