Bashkim Fino shpall zyrtarisht kandidaturën për kreun e FSHF

January 11, 2018 20:54

Bashkim Fino shpall zyrtarisht kandidaturën për kreun e FSHF

Bashkim Fino është zyrtarisht kandidati i dytë për kreun e FSHF-së në zgjedhjet e 7 shkurtit.

Deputeti i Partisë Socialiste është ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, ku ka konfirmuar se do të jetë rivali i Dukës.

Ka kohë që shumë dashamirës të sportit më kanë kërkuar që të jem pjesë e sportit. Besoj se e njoh mirë futbollin, mbase vetëm punën e futbollit nuk e njoh dot. Kjo është koha për t’i dhënë një imazh të ri futbollit tonë dhe për t’i dhënë një tjetër dimension.

Kënaqësia ime do të ishte që të kishte edhe kandidatë të tjerë. Unë kam paraqitur një plan, por koha është shumë e reduktuar. Për të bërë një fushatë për president, mbase do të ishte mirë që të bëhej një Asamble, kur të lihej një datë tjetër.

Të gjithë kandidatët duhet të kishin një kohë të barabartë, për të bërë një fushatë korrekte për të mirën e futbollit. Fakti që bëhet në këtë mënyrë, i bie që avantazhi i presidentit aktual, bën të mundur që unë të jem në një raport jo të favorshëm”, tha Fino.

January 11, 2018 20:54
Komento

7 Komente

 1. O tempora o mores ! January 11, 21:12

  mbasi dhjeu 27-vjet ne politike
  bidoni cpuar ,
  tani ka kthyer syt nga FSHF-ja

  kta politikane kurva e kan kthyer ate vend ne nji Prone Private .
  E vjedhin ,e shesin ,e injorojne e shkaterrojne dhe asnjiher nuk vihet para pergjrgjesise .

  Nuk kam gje fare me kte nastradin ,por s’arrij te kuptoj se kujt Kritereve i referohet ky politikan qe sot kerkon te kapi postin e Presidentit te FSHF-se
  nderkohe qe per mua do duhej te kishte nji qe i ka dhen Futbollit Shqiptare .

  Reply to this comment
 2. xxx January 11, 23:18

  shemti dhe zhgenjim

  Reply to this comment
 3. Arber January 11, 23:22

  Kush nuk e njeh ish-kryeministrin e vitit me te veshtire te Shqiptareve, Bashkim Fino? Politikani i ekuilibruar, njeriu punetor dhe i ndershem Fino eshte nje nder i madh per Futbollin Shqiptar!

  Reply to this comment
  • intelektuali January 12, 08:30

   Ky barkderr pa moral e fshehu Sali Berishen ne qilarin e tij enverist qe mos ta ndeshkonte populli per Piramidat dhe renimin e shtetit ne 1997, kaq per moralin, por:

   PO KA ME FIGURE ANTISPORT SE BASHKIM FINO?

   ndryshe:

   Do te na qeshe gjithe Bota sportive.

   Reply to this comment
 4. LULI January 12, 06:47

  çfare i ka dhene futbollit ky barkderri i Gjirokastres ????

  Reply to this comment
 5. tomorraku January 12, 14:04

  “….ben qe avantazhi i presidentit aktual ..te jete me i favorshem ” po e parandjen humbjen ! atehere pse futesh ne gare ? Je nje karagjoz i peshtire ! do qe ti xhvatesh Dukes ndonje milion Euro!Ai eshte aj je biznesmen dhe s’ka per t’i kursyer parate , por do te ishte mire qe ato para ai ti investonte ne ndertimin e ndonje stadiumi te ri te ndonje qyteti ! Po qe po e ndjen humbjen , kjo duket edhe nga ajo qe ti nuk e dhe doreheqien si deputet ; do qe te hash me du duar , prandaj je fryre si tollombace qe eshte gati te pellcase.Kjo ishte deshira ime qe ti te mos fitoje dhe kjo po ndodh!

  Reply to this comment
 6. tomorraku January 12, 14:16

  “….ben qe avantazhi i presidentit aktual ..te jete me i favorshem ” po e parandjen humbjen ! atehere pse futesh ne gare ? Je nje karagjoz i peshtire ! do qe ti xhvatesh Dukes ndonje milion Euro!Ai eshte biznesmen dhe s’ka per t’i kursyer parate , por do te ishte mire qe ato para ai ti investonte ne ndertimin e ndonje stadiumi te ri te ndonje qyteti ! Po qe po e ndjen humbjen , kjo duket edhe nga ajo qe ti nuk e dhe doreheqien si deputet ; do qe te hash me du duar , prandaj je fryre si tollombace qe eshte gati te pellcase.Kjo ishte deshira ime qe ti te mos fitoje dhe kjo po ndodh! Parazitove nje cerek shekulli ne PS dhe merita e vetme eshte qe shpetove Saliun nga humbja e sigurte ne ’97 mjaftonte kjo qe PS te kishte flakur me kohe jashte radheve te saj , po ti u zvarrite e parazitove per njecerek shekulli ne radhet e saj. ,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim