“Si ia dhe ashtu dorën Bashës”, Rama: Po mirë bëra, pse ça ka?

May 20, 2017 13:05

“Si ia dhe ashtu dorën Bashës”, Rama: Po mirë bëra, pse ça ka?

Kryeministri Edi Rama është përballur me reagime gjatë një takimi me fermerët në Progër të Korçës.

Një prej të pranishmëve ndërsa Rama fliste për marrëveshjen e lidhur me PD para dy ditësh, i ka kujtuar kryeministrit ato që ka premtuar për ndëshkim nëpërmjet reformës në drejtësi dhe mënyrën “qepalla” në takimin e duarve me Bashën në fund të takimit.

“Bëmë mirë që ia dhamë dorën. Pse ca ka. Lum kush jep, jo lum kush s’jep. Kështu thonë. Mbas asaj që ndodhi para 48 orësh në vend, gjithçka mund të ndodhi”, tha Rama.

May 20, 2017 13:05
Komento

12 Komente

 1. Turi May 20, 15:48

  Normal qe per ty ska problem se bashke po i ndani pasurit e vendit.here vjedh njeri e here vjedh tjetri. Tani beni sikur po ziheni prape. Ka ngelur ta besh kryeminister lulin dhe te na rresh se po e ben qe ta fusesh brenda. Ik o te q… rr… se ste votojme me ty o edi rama

  Reply to this comment
  • eno May 21, 01:51

   Ti Edi Rama nje qyrravec ti i pabese shite voten e shqipetarev per tu bere i mire me bashen e nderkombetaret. Ti per ta marre dekorata nga Franca dhe Europa qe kerkojne shqiperine per interesat e yre Ekonomike sepse kane frike nga shperberja e Bashkimit europian kerkon qe te ecesh mbi mundin e shqipetarve. Nuk ka njeri qe duhet te te besoje me ty o Edi Rama. Ti mashtove Dibranet me rrugen e Arberit, ti mashtrove dhe tradhetove ata qe u sulmuan dhe u vrane e u plagosen nga policia me 21 janar 2011, ti do mbahesh mend si nje person i pabese. Po qe se duhet te behemi te mire me Lulezim bashen pse do te ta leme ty more i PAAFTE dhe FRIKACAK qe ti shesesh pushtetin qe te kemi dhene me vote partise demokratike. Do te jene te pakte ata shqipetare qe do te votojne ty dhe partine socialiste. Ti je frikacak dhe i paafte.
   Populli shqipetare te mos i jape vote ketij klani mafioz qe po mban peng te ardhmen e shqipetareve dhe shqiperine. populli shqipetare te votoje parti te tjera te reja. Sic bene Greket ne zgjedhjet e tyre, dhe sic vepruan francezet qe nxorren jashte loje partite e vjetra dhe se fundi sic vepruan maqedonasit qe largaun partite e vjetra nga pushteti.
   Te votohet FRD ja e Bamir Topit, Parti te panjollosura. Por ne asnje mynyre te votohet per partine socialiste , partine demokratike ose LSI ne e ilir metajt.

   Reply to this comment
   • sopiqoti May 21, 15:02

    Ju zoti “..eno..” mos e mer mundimin te na tregosh se akoma nuk e din “..c’far ka brenda topi i fuootbollit :lesh apo kte..”.Nuk ke mare vesh asgje nga c’fare ka ndodhur ne jeten politike shqiptare mbas mareveshjes shumice – pakice.Fitoi Shqiperiakjo eshte e rendesishme.

    Reply to this comment
 2. Agron May 20, 16:47

  Ti edhe mund te Puthesh me Lulin
  o Edvin , dhe nuk ka Problem .

  Por qe i jep doren nje Vrasesi ,
  nje Hajduti dhe bene marrveshje me Partine
  qe ka 27 vite qe ka shkateruar shqiperine
  [ Keto ke thene Ti ]
  Ekonomine , shendetesine , kRIMIN ME BORXHET ,,
  Kjo perben PROBLEM , per ne qe te votojme
  per ato qe Thua .
  Ne te dhame voten ,DHE je i detyruar te na japesh Llogari .
  jo vetem kaq .
  POR edhe te kemi paguar per te punuar ,
  ç’fare bere keto 4 vjete ?
  luaje ne kryemionistri ?
  Tregoje batuta ?
  pije Raki me qepe ?
  Ngrite taksat , ………………………………………..

  E more thonje pe prere , e harove shpejt varferine ?

  Reply to this comment
 3. Mark uk May 20, 16:50

  Po per votime ala batuta ka me tregu edvin rama ?njelloj si komunistat po don me bo petllat me uje

  Reply to this comment
 4. Sadiku May 20, 16:57

  300.000 vende pune —
  shendetesine falas —
  do rilind te majten duke bere kualicion me te djathten ,
  Hashash per te gjithe —

  Puna ka plot , por ska specialista .
  Drejtesine e shume kerkuar ,
  Do bejme vetingun qe te denoje Saliun dhe Bashen ,
  por na duhet nenei 449 qe mos te denoje politikanet .

  Bera shtet ,
  duke futur ne burg Pabuksat , qe vjedhin dritat se jane te pa pune ,
  Por ama Fullanerine e respekton .

  Puthu me Milon o Rilindas …..

  Reply to this comment
 5. . May 20, 17:54

  di Edi cfare ben, mos hungerini kot me kot por hapni syte socialista

  Reply to this comment
 6. TLN May 20, 18:02

  I shtrengove doren egzekutuesit te 21 Janarit dhe thua mire bera. Turp.

  Reply to this comment
 7. Qimi May 20, 21:46

  Po ti i dhe doren nje legeni i thane fshataret e ai iu pergjigj:Ku eshte e keqja edhe une legen jam!Te gjithe mbyllen gojen .

  Reply to this comment
 8. loni May 20, 22:31

  Po s ja dha Doren Bashes ,do tja japesh Ilir mutit ,ka 16 deputet apo jo ,i beni llogarite vete ,cdo popull meriton qeverine e vete

  Reply to this comment
 9. Adih May 21, 13:16

  Cfare prisni o komentues te nderuar nga Edver komunisti..Liken e beri president ,Do beje koalicion me PD ,qe mos i denoje ,Beri ligjin me te turpshem te gjithe historise te shqiperise NR 449 ,per mos denim. Vete e kemi ne dore per votime, e me qafe pacit vehten ,por cfaje kemi ne te tjeret . Ka ardhur koha ,qe te votojme Bajaxhiun , Bamir Topin ,Ben Blushin ,per te menduar mbi te gjitha per femijte tane . Nje here ne 4 vite o popull keni ne dore fatet tuaja ,large ketyre partive te vjetra me emrin origjinal PPSH:

  Reply to this comment
 10. A May 21, 17:29

  EDVIN KRISTAQ ANETA RAMA duhet sa me shpejt qe te jete e mundur te qerohet si nga qeveria dhe Partia Socialiste se po shkaterrojne vendin ne te gjitha drejtimet.
  Por problemi qendron qe edhe kahu tjeter qe eshte Partia Demokratike eshte ku thrret qameti sepse me LUL BASHEN dhe SALI BERISHEN nuk shkohet hic gje kundi sepse jane mashtrues, demagog profesionista.
  Keto lloj tipash te politikes shqiptare, nuk e kane per gje, pamvaresisht se kush fiton, te thone se premtimet jane thjeshte per fushate elektorale.
  Po te analizojsh premtimet e te dy partive PS + PD per punesim neper fushata luan menç nga mrekullite dhe vendet e punes qe do te hapen. Duke marre per baze premtimet e PS, ne fushaten e pare tha do te hapi 300 mije dhe ne kete fushat 220 mije vende del qe ne total te jene 520 mije vende pune PLUS dhe te premtimeve te PD del qe premtimet jane sufiqit me mbi 20 mije vende pune. Genjeshtra, demagogji, mashtrime te pastra ku nuk ka as korrupsion dhe as pisllik. Tung.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*