Batutat në tryezë, PS dhe PD “aleancë” për Bajram

September 1, 2017 18:06

Batutat në tryezë, PS dhe PD “aleancë” për Bajram

Festa e Kurban Bajramit ka bashkuar si rrallëherë PS me PD në Elbasan. Në pritjen e organizuar nga Myftinia kanë qenë të pranishëm njëkohësisht deputetët e PS-së të kryesuar nga Taulant Balla dhe kryebashkiaku Qazim Sejdini dhe nga PD të kryesuar nga Edmond Spaho.

Ata kanë përshëndetur njëri-tjetrin e madje kanë shkëmbyer edhe batuta mes tyre. Deputeti i PD-së Luçiano Boçi tha me ironi se “PS priti sa të uleshim ne dhe madje për tu siguruar kishin dërguar njeri që i lajmëroi. Ata mezi po prisnin të na jepnin dorën”. Kurse një nga deputetët e PS-së u shpreh se “përfaqësuesit e PD-së “po vdisnin” për të na takuar dhe shkuan të parët për të na pritur”, raporton infoelbasani.

September 1, 2017 18:06
Komento

2 Komente

  1. Korabi September 2, 03:36

    Te dyja palet paskishin vdeke me ngrene ne nje tavoline. P o ke promovoni te dy ju PS-Pd???? Sfide Gjergj Kastrioti o Hamzarat modern. Po nuk ju ben pershtypje juve . Jeni mesuar ta shisni vendin te kushdo sa ju arrini te mbushni xhepat tuaj dhe perfitoni.Kerkoni dhe te hyni ne Europe me mire ne grope se ne erurope.Sa kohe ju do uleni ne tavolinat muslimane te hani te pini do e beni dhembin te madh por as qe do ju qasin ne familjen kristiane.Mire e kane dhe mire jua bejne po ce do digjet i njomi me te thatin thote populli i mencur.

    Reply to this comment
  2. demo September 2, 10:02

    Keto i kurdis Lala.i ka zanat.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*