Lu e ngacmon për “koshin e basketbollit” në zyrë, ja përgjigja e Ramës

April 13, 2016 20:50

Lu e ngacmon për “koshin e basketbollit” në zyrë, ja përgjigja e Ramës

Kryeministri Rama ka qenë sot i pranishëm në zyrat e Këshillit Atlantik në Uashington, ku i është përgjigjur një sërë pyetjesh nga të pranishmit.

Mes personave që u drejtuan për Ramën, mori pjesë edhe ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu.

Lu i bëri një pyetje ironike, të cilës Rama iu përgjigj me të njëjtën monedhë.

A ka diçka për të cilin basketbolli ju ndihmon që të jeni një Kryeministër më i mirë? Për të gjithë ata që nuk e dinë, Kryeministri Rama jo vetëm që ka ndërtuar një fushë basketbolli në ambientet e Kryeministrisë, por ai ka vendosur një kosh basketbolli edhe në zyrën e tij, ndaj edhe mund të gjesh në të ndonjë send të thyer”, tha Donald Lu.

Kjo nuk është një çështje për të cilën do të flas nesër me Presidentin Obama; për fusha basketbolli në institucione apo për mënyrën se si basketbolli të ndihmon të jesh më i mirë se të tjerë”, reagoi Rama.

April 13, 2016 20:50
Komento

8 Komente

 1. 5OOO MUXHA April 13, 21:18

  ATEHERE PARA 90′

  KUR ENVER HOXHA TAKONTE STALININ APO MAO CEDUNIN…

  VAPORRA ME MATERIALE HYNIN NE SHQIPERI

  ………………….

  NE DITET PAS 1990

  PAS TAKIMEVE TE SALES,HALES DHE KY ED PIKTORI KUR MBAROJNE TAKIMET NEPER BOTE..

  .VAPORRA DALIN ME MALLRA NGA SHQIPERIA ME “OFF SHORE”T E HORRAVE DHE SHKOJNE THASET ME DOLLARE NE PANAMA PAPERS

  “THIS IS MIRAKEL” E SALIQYRRES DHE ED PORDHES

  FUTI NJE FIRME O EDO PER NJA 5000 COPE “MUXHA” DHE FITON EDHE NJE MANDAT NE 2017

  TUNG

  Reply to this comment
 2. A.P.S Katharina die Große.Madona prej Sauku April 13, 21:21

  talli ato bytht e thata or zoti Rama me shqiptaret e shkret.
  Paske ndertu fush basketbolli dhe kosh ne zyre!!
  Pranda te zgjodhem kryeminster qe te lujsh top dhe te pikturosh,prandaj eshte bo Parlamenti i Likes ku lef qeni Berisha pa pushim se ta din menden tende prej fyelli bosh.

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 April 14, 15:34

   osht origjinal tironso!
   osht origjinal!!
   çuni i tironës,qytetari i tironës po tall k art me gjithë shqipërinë!!
   kaq origjinal vetëm zogu ka qënë!!ai mbante kurva në pallat!!
   a thu ti ket gja dhe ky??
   vrima qeka e rëndësishme në atë familje!!

   Reply to this comment
 3. Aceto April 14, 02:52

  Turp per te qe jo vetem tallet me ne qe votuam me keto traplliqe por edhe genjen popullin dhe po betonizon gjithe qytetin me erin duke ia nisur nga parku qe mesa duket nuk qenka genjeshter e pd por qenka e vertet nga fotot qe kemi pare.turp

  Reply to this comment
 4. anticensurë 25642654 April 14, 08:03

  përgjigjes injorante të Lu-s rama i është përgjigjur me një ironi intelektuale që vetëm thënja “pse flet në dorë” do tia kalonte!
  kalama kapriçoz që bën çfar i do kastraveci!!
  fillon punën në një zyrë bën rinovimin e gjithë godinës,me paret e shtetit,do të mbretërojë,ndërron statute!çfarë duhet të presim akoma??atë që nuk ka bërë?
  sa kohë na ka mbetur akoma për të thënë se “ky nuk ka vrarë si berisha”????

  Reply to this comment
 5. Shaban April 14, 08:10

  Mir qe e keni kuptuar.

  Reply to this comment
 6. info analitike April 14, 09:01

  Dita, shikoni se tek Tema batuta e Rames nuk ka “nuk”. Merruni vesh se njeri me speca e tjetri me domate i keni bere sallate lajmet.
  http://www.gazetatema.net/web/2016/04/13/batutat-me-spec-mes-rames-dhe-donald-lu-ne-nju-jork/

  Reply to this comment
 7. lisi April 14, 09:06

  po Iliri ka shtanga ne zyren e tije ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim