Batutat/ Rama-deputetit të PS: Me cilët kriminelë ke bashkëpunuar?

October 14, 2017 13:46

Batutat/ Rama-deputetit të PS: Me cilët kriminelë ke bashkëpunuar?

Kryeministri Edi Rama drekoi sot me familjen e Viron Micit, në Kaninë të Vlorës, teksa ndodhet në qytetin bregdetar për mbledhjen e qeverisë.

Gjatë bashkëbisedimit me familjarët nuk kanë munguar dhe batutat e kryeministrit Rama, ndërkohe qe në krah të tij ndodhej deputeti socialist, Fatmir Velaj.

Rama tha se ai do e nxjerrë në dritë fshatin, pasi mori dhe votat e të djathtëve.

Më tej, kryeministri e pyeti deputetin socialist me cilët kriminelë ka bashkëpunuar, duke drejtuar dorën nga kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, e duke thënë me ironi se ai është i botës së krimit.

“Kur them bashkohuni, nuk them bashkoni tokat, por financimin, që ju të dilni në dritë se është gjynah. Hajde gëzuar Fate, ti do e nxjerrësh në dritë këtë vend. Se këta janë dhe të djathtë Fate, të dhanë votën. Fate me ca kriminelësh ke bashkëpunuar? Ky është i botës së krimint (i drejton dorën Dritan Lelit)”, tha Rama.

October 14, 2017 13:46
Komento

9 Komente

 1. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. October 14, 15:23

  Jo mor,jo,ata edhe munden,por je ti o ramovic qe vazhdon ti bejshe avokatine vraseve te veshur me pushtet si dje dhe sot.Mjaft me ,se na nga “gajase”me batuat vend e pa vend,sikurse me ate ish ushtarakun etj.Turp dhe marri sebashku.Dridhuni e perdridhuni,po vjen ora qe nga trastat pemet e kalbura jasht do t’hidhen,si te pabreke qe ju la dita dhe miljonere qe ju ngrysi nata.Besoni,drejtesia do te behet,doni apo nuke doni ju o ramovicer-metovicer-bashovicer-berishovicer dhe medijvicer me shoke e shoqe,sado pushtet e leke te piset qe te keni,fundi juaj do te jete i shpejt, i turpshem dhe pa kthim.Ju ramovcet i gezoheni nje fitoreje”te dhjere,por krenare”dhe kjo edhe mbas bojkotit qe ju beri shumica,pra SOVRANI ne zgjedhjet e fundit per deputet.Ironit tuaja bajate dhe pa sen,si dhe TVSH-ja ndaj biznesit te vogel,pra vetpunsimit te popullit,shume shpejt do tu fundosin,ku e djeshmja dhe e sotmja do t’u duket nje enderr,dhe e nesermja ne burg ne nje ferr pafund,sepse keshtu i keni ndertuar burgjet per fatkeqet,per ato qe nuke kane nje cati mbi koke,apo nuke paguajne dritat.Se per kriminelet bashkeudhetaret tuaj,ju i keni paisur dhe me celulare dhe banjo termale,brenda dhe jashte Shqiperise.Ramovicer ,reforma ne drejtesi,vettingu dhe ligji i dekriminalizmit qe u pshurr nga ju ne perzgjedhen e kandidateve per deputet,shume shpejt do ta thone fjalen e tyre.Mallkimi i mira nenave dhe grave te veshura me te zeza,si dhe i mjira femijeve jetim,nga eterit tek bijte e mostrat e tyre,shume shpejt do te bjere mbi ju,o pjella te jashteqitjes shqiptare te politikave te Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot,se DREJTESINE e kerkon SOVRANI ,USA dhe BE-ja.

  Reply to this comment
 2. Ciftelia (Prec Zogaj) October 14, 15:50

  Me Sali Berishen kane bashkepunuar, do me shume zotrote?

  Reply to this comment
 3. Arber I October 14, 15:51

  Ky nuk eshte lajm. Mos na humbisni kohen dhe respektin per gazeten tuaj.

  Reply to this comment
 4. mirel October 14, 16:27

  O Ramut, po ti me cilet kriminele mafioze ballkanike bashkevepron.
  Ligji i fundit per minoritetet te ben tradhetarin e pare dhe kriminelin e pare te ketij vendi.
  Te gjithe ata qe mbjellin dhe korrin ashash jane 1000 here me patriote se ty
  e kane lekun me gjak, po ti e ke me gjakun e popullit.
  qen i shitur

  Reply to this comment
 5. Reni October 14, 16:57

  Koqe K.minister

  Reply to this comment
 6. shoku " Shpati " October 14, 17:23

  La fiesta del Chivo.Mario Vargas Llosa. Subtitulado

  Reply to this comment
 7. Mark .U.K October 14, 20:03

  Keshtu ky gjatoshi i thoshte edhe Ervis Roshit.Ju qe jjeni kryekryemineli i dini te gjith se bashkpunojm me ju.

  Reply to this comment
 8. mirel October 14, 21:43

  Ne takimin e prinderve dhe mesuesve Ramuti pyet prinderit, ” A e beni akoma..”
  Ja, kjo eshte llogjika e ketij halabaku, ne mes te shkolles..

  Reply to this comment
 9. Oriku October 16, 04:44

  Ecje përpara. Bravo!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim