Bazhdari dhe Ademi shpalosin sëbashku programet në Shkodër

May 23, 2015 12:29

Bazhdari dhe Ademi shpalosin sëbashku programet në Shkodër

Gara e Shkodrës mund të konsiderohet vërtet një nga garat më të bukura të këtyre zgjedhjeve. Jo vetëm që për herë të parë kandidojnë dy femra për bashkinë më të madhe në veri, por edhe për qytetarinë që japin dy kandidatet.

Dy kandidatet për Bashkinë e Shkodrës, Keti Bazhdari dhe Voltana Ademi, pas shtrëngimit të duarve, kanë vendosur të përballen bashkë me rininë shkodrane.

Në një takim me të rinjtë e qytetit ato kanë shpalosur programin e tyre elektoral për rininë.

Dy kandidatet e mazhorancës dhe opozitës në fund të takimit do të firmosin një kontratë me rininë lidhur me premtimet për ta dhe mbajtjen e tyre.

May 23, 2015 12:29
Komento

14 Komente

 1. LORA May 23, 12:46

  Ja kjo eshte fushate,balle-per-balle njerezve,,,,,uroj qe ky model te behet kudo neper Shqiperi.

  Reply to this comment
 2. shkodra May 23, 12:49

  taman ! as njera dhe as tjetra asgje nuk do te bejne…do te zbatojne vetem urdherat e padroneve dhe ndoshta,dicka per vete…

  Reply to this comment
 3. Arben May 23, 15:06

  KA LEZET

  Reply to this comment
 4. KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) May 23, 15:19

  Ma ne fund Shkodra po tregon kulturen tradicionale qe ka ky qytet i lasht,pas degjenerimit qe i boni Zhole Topalli figures se gruas shkodrane gjate periudhes qi drejtonte Parlamentin.
  Respekt per dy zojat.
  Le ta vendosin shkodranet me voten e lire se ke duan qi ti drejtoj.

  Reply to this comment
 5. Luli May 23, 16:08

  Shum bukur per dy zonjat , por edhe ne kte takim shikohej sinqeriteti i zonjes Keti Bazhdari per bashkepunim per te ringritur Shkodren para dhe mbas zgjedhjeve dhe hilet dhe rrenat zonjes tjeter Voltana Ademit qe shprehte gjuhen e kryetareve PDistave qe kane shkatrruar Shkodren per interesa te tyre tash 23 vjet .

  Reply to this comment
 6. Lymi May 23, 17:06

  Te dyja kare jane

  Reply to this comment
 7. xhateli May 23, 17:19

  Po, me ne fund po shohim Shkodren e kultures, se pwr aq kohe sa atje diktonte ‘moldavja’ dhe ujku i vicidolit shkodra u kthye ne llumin e “venecias” topaqllicw.
  Bravo Voltana, bravo Keti, ju pergezon per kete jo vetem qyteti,, por i gjithw shteti.
  Le te degjoje rinia dhe mileti njehere vetem alternativa e programe, se na bwnw tw gjitheve budallenj, me premtime dhe sharje te ndyra rrugacerie.
  Le te marrin shembull te gjithe, per ta kthyer kete fushate dhe te tjerat qw vine, ne nje spektakel qytetarie, pa mlleffe e shejash urrejtjeje dhe merie qw moladavja e plumbit ballit dhe maloku i gerdecit dhe i vrasjeve te 21 janarit kae 25 vjet qw kultivuan vec konflikte, sharhe, pergojime si dy gra tw kwqija, qw i mbulofte me turp tan njerwzia. Mos u kujtofshin mw emra te tillw huliganesh e kriminelesh ne politike, si Saliu e Zhozefina, si Paloka e dhe G. Shqina, si Ristani dhe Kac hajvani, qw tw ghithw si kta i zwnwtw tavani.
  Bravo Shkodra, keshtu vazhdoni, se nderim e respektin e te gjitheve do te fitoni.
  Ju lumte ketyre dy kandidateve, qw unw do tw thosha se le te “shkelen” ligjet dhe te gjendet
  nje modus vivendi, apo dhe konsensusi shkodran, qw ato te qeverisin shkodren te dyja bashke

  Reply to this comment
 8. Landi May 23, 19:27

  Arbitrin e paskan tepelens

  Reply to this comment
 9. Pac May 23, 23:06

  Keti duhet te fitoje , Voltana ishte prefekte dhe nenkryetare kur desh e kthej Shkodren Venecia .

  Reply to this comment
 10. Zogu May 24, 00:00

  Jepeni lajmin sic ka ndodhur. Ne Shoder ka plasur sherri. Bazhdari ka ofenduar Ademin

  Reply to this comment
 11. D O K L E A T I May 24, 03:23

  BERISHA DHE XHOZEFINA NUK LODHESHINKOKEN PER SHKODER. SHKODRA GJITHMONE ISHTE “DEMOKRATE”. I KISHIN VOTAT E SIGURTA. KESHTU ESHTE VERIU. DUAN “DEMOKRACI”

  Reply to this comment
 12. Veterani May 24, 04:19

  O” Zog” nje poet me fame boterore ka shkruar :
  Lajmin e mire o bilbil ma bjer,
  Lajmin e keq ,kukuvajkes ja lere

  Reply to this comment
 13. sopiqoti May 24, 09:44

  A ka dieni Lulzim Basha per ket mirekuptim midis dy rivaleve te denja per te qeverisur Shkodren? Me ju lumte ketyre zonjave>Le te nxjerri mesime edhe Luli qe na llomotit brockulla dhe premtime boshe qe nuk jane gje tjeter vecse fluska sapuni.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*