Bazhdari padit Berishën për shpifje, kërkon shlyerjen e dëmit civil

May 8, 2015 13:09

Bazhdari padit Berishën për shpifje, kërkon shlyerjen e dëmit civil

Dje në seancën parlamentare ish-kryeministri Berisha ka lëshuar akuza të rënda ndaj kandidates së PS për Shkodrën, Keti Bazhdari.

Menjëherë pas deklarataave të Berishës i cili tha se Bazhdari e ka fituar pasurinë nga ish i dashuri saj i sëmurë psiqik, kandidatja e Shkodrës ka bër një padi për shpifje kundrejt Berishës, raporton News 24.

Bazhdari është shprehur se këto deklarata janë për të ndikuar në elektorat dhe janë absolutisht të gjtiha shpifje.

Keti shprehet se Berisha po tenton ta diskretiton në opinion publik. Për këto shpifje siç i cilëson Bazhdari, ajo ka çuar një padi në Prokurori ku kërkon shlyerjen e dëmit civil ndaj saj.

May 8, 2015 13:09
Komento

1 Koment

 1. VETERANI May 9, 10:20

  Ku je strukur moj znj.Majlinda Bregu…..kerkon me ligje mos tju shajme…..
  Mos harro sa te njohim ty edhe gjith e PD tende fashiste…
  Kjo qe bene Sali serbi …te pelqen sepse nuk ke reaguar…pse??/
  znj.Bazhdari,eshte kanditate, eshte e perndjekur, eshte femer e shume e respektuar ne Shkoder,gezon shume reputacion e do fitoje me 21 qershor….shume e sukseshme ne biznes…
  Pse nuk denoni saliun tend apo ke frike se te thote…
  -Znj Majlinda merr nje leter e lapes e shkruaj ku i more parate qe bere vilat, sidomos ate brenda kalajes se Petrelen…a thuaj se Skenderbeu ta la ty ne trashegimi per shume arsye por une po te rreshtoj disa.
  Je qene e punesuar ,me detyre spikere lajmesh ne televizorin Shqiptare(me hund te shtrembur asokohe)
  Ke qene deputete e shume e varfer…por ku i more parate si ministre e me pasurite qe ke vene??
  Pse kerkon te besh ligj me na mbyll gojen komentuesve ,sidomos per ty..
  Ku e ke kunatin tend te mafjes =Prodentinon, apo vepron ne heshtje/….
  Sa shume urdhera te zbatohen ty moj zonje?? edhe topi ta punesoj motren tende nga telebingu ne emisjoni “e diel” sa i shkon goja e genjen duke te mburrur ty???
  Pse kerkon ligj mos me fol per ju,qe te na denosh neve…po ketu te jap te drejte se ju te PD keni nen kembet e juaja drejtesine si k/prokurorin,gjykatat presidentin edhe tradhetarin me te madh gji9the kohera sali serb antishqiptarinm…qe vetem shpif…e akuzon te tjeret duke dhene Vendime sa te rendomta dhe shume te denueshme…Te pyes pse nuk bene ty ofendime…o po harrova sepse ke para shume.ai i din e nuk flet per ty moj zonje..a e din pse???
  -Ke bere operacin e ke drejtuar hunden
  -Ke ndryshu logun ke zgjatur qerbiket e ke zgjatur balluket
  -Te ka vendosur kryetare per integrimin mazhoranca…qe s’ndodhi kurre me ju 8 vite te pushtetit e perseri goja jote e piset nxjerr akuza te pista njelloj si saliu…
  -Ka aq shume sa duhet te fillosh nga vehta saliu e ajo jozi e zeza e Shkodres qe vetem proteston…shiko se si ka perfundu se ska marre leteren e lapsin me shkru pasurite e saja????po presim drejtesine neve si popull…
  Mos me e zgjat shko mbyll sjelljet e gojet e veprat e tuara m,e drejtesine …e pasi te jeshe ne burg ti e saliu…ahere nuk vendosesh ma deputete e parlamentit qe shkaterruar vendin. por do jesh lypese rrugeve….o canta e dores 500euro…ka aq shume sa urretja per ve[prat e juaja nuk me lejon te vazhdoj…
  MINIMUMI DUHET PUBLIKISHT TE DISTANCOHESH NGA AKUZAT E NJE TE CMENDURI ME KARTELE SI SALI SERB ANTISHQIPTARI….po presim se si po vepron drejtesia e saliut????Urretja mbare popullore per ju o fellicsira…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim