BBC World News fituese e një çmimi Emmy

September 24, 2016 18:29

BBC World News fituese e një çmimi Emmy

BBC World News ka fituar çmimin Emmy për mbulimin dhe raportimin e vazhdueshëm të krizës së emigrantëve.

Çmimi u dha në edicionin e 7-të të News and Documentary Emmy Awards Lajme i mbajtur në New York. Ekipi i gazetarëve si Gavin Hewitt, Fergal Keane, Ian Pannell, Damian Grammaticas dhe Mark Lowen kanë shoqëruar mbrëmjet e BBC World News America dhe rrjeteve të tjera ndërkombëtare ku kanë raportuar mbi zhvillimet dhe ngjarjet me në fokus emigracionin.

World News America me Katty Kay transmetohet nga studiot e BBC në Washington dhe gjithashtu ndiqet në kanalet e PBS në të gjithë territorin e US.

September 24, 2016 18:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*