BDI tërheq ministrat shqiptarë nga qeveria e Maqedonisë

March 31, 2016 23:00

BDI tërheq ministrat shqiptarë nga qeveria e Maqedonisë

Bashkimi Demokratik për Integrim ka tërhequr ministrat e saj nga Qeveria e Maqedonisë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë BDI, nëpërmjet një njoftimi.

Ky është njoftimi i BDI-së:

“Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim vendosi sonte që të tërheq të gjithë përfaqësuesit e vet aktual nga pushteti ekzekutiv i Republikës sē Maqedonisë.

Kryesia gjithashtu ka rikonfirmuar të drejtat statutare dhe ka rideleguar të gjitha kompetencat ekzekutive dhe vendimarrëse pranë Kryetarit Ali Ahmeti për të vendosur mbi hapat e metutjeshëm të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Bashkimi Demokratik për Integrim gjithashtu njofton opinion e gjërë vendor dhe ndërkombëtar që do të rishqyrton politikat e veta në ditët në vijim.”

March 31, 2016 23:00
Komento

1 Koment

  1. A.P.S Katharina die Große.Madona prej Sauku March 31, 23:09

    Ky politikan maskara i terhoqi ministrat per aferen seksuale te Musa Bolemadhit dhe nuk i terhoqi ather kur sllavo maqedonasit bene masaker mbi popullsin e pambrojtun shqiptare ne Kumanov.
    Ksaj i thuhet Ali Tradhtarit per bolet e Muses maqedonasit si fali

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim