BE, 5.9 milion euro në Shqipëri në kontrollin efektiv të kufijve

May 22, 2020 15:06

BE, 5.9 milion euro në Shqipëri në kontrollin efektiv të kufijve

Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, ambasadori, Luigi Soreca përkujtoi sot përvjetorin e parë të operacionit të përbashkët Frontex jashtë BE-së në kufirin midis Shqipërisë dhe Greqisë , me rojet kufitare nga shtetet anëtare të BE-së.

Ambasadori Soreca u shpreh se, BE kontribuon me 5.9 milion euro në Shqipëri në kontrollin efektiv të kufijve dhe trajtimin e krimit ndërkufitar.

“Sot është përvjetori i parë i operacionit të përbashkët Frontex jashtë BE-së në kufirin midis Shqipërisë dhe Greqisë , me rojet kufitare nga shtetet anëtare të BE-së .

BE kontribuon me 5.9 milion € në Shqipëri në kontrollin efektiv të kufijve dhe trajtimin e krimit ndërkufitar”, tha ambasadori i BE-së, Luigi Soreca.

 

L.H/ DITA

May 22, 2020 15:06
Komento

2 Komente

 1. Al May 22, 15:45

  Hapni kufijte me Shqiperine……..nuk kemi probleme me koronen…

  Reply to this comment
 2. xxx May 22, 20:11

  me 5.9 miljon euro blejme kampe refugatesh

  dhurate nga ramuti i ripjelljes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim