BE e SHBA deklaratë të përbashkët: Reforma në drejtësi të përfundojë pa vonesa apo pengesa

April 15, 2016 10:41

BE e SHBA deklaratë të përbashkët: Reforma në drejtësi të përfundojë pa vonesa apo pengesa

Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe Delegacioni i Bashkimit Evropian mirëpresin rifillimin e dialogut në komisionin parlamentar për reformën në drejtësi.

“U bëjmë thirrje të gjitha partive politike që të dëgjojnë 91% të shqiptarëve që e mbështesin këtë reformë të rëndësishme, duke e çuar atë drejt përfundimit me sukses pa vonesa apo pengesa

Të gjitha partitë politike kanë një rol në këtë proces dhe kanë përgjegjësinë madhore për të arritur një marrëveshje” thuhet në deklaratën e përbashkët të shpërndarë nga ambasada amerikane.

April 15, 2016 10:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*