BE: Jemi të shqetësuar nga pasojat e votimit në Kuvend për ndryshimin e KQZ-së

Redaksia Online April 15, 2013 18:16

BE: Jemi të shqetësuar nga pasojat e votimit në Kuvend për ndryshimin e KQZ-së

Teksa Kuvendi prej disa orësh lidhur me kërkesën e PD-së për lirimin nga detyra të anëtarit të KQZ-së, Ilirian Muho, i propozuar nga LSI, si dhe zëvendësimin e tij me një nga dy kandidaturat e paraqitura nga Partia Republikane, Klement Zguri ose Patriot Çoba, Bashkimi Evropian shpreh shqetësimin për situatën e krijuar.

Në një deklaratë për mediat, BE i bashkëngjitet qëndrimit të partnerëve të tjerë, duke i bërë apel klasës politike që të sigurojë paanshmërinë e administratës zgjedhore.

“Bashkimi Evropian, shpreh shqetësimin dhe ndan shqetësimet e partnerëve të tjerë, lidhur me pasojat e mundshme të një votimi me pasojat e mundshme të një votimi në Parlament, tek besimi i njerzeve tek procesi elektoral. Të gjithë krahët politik kanë përgjegjësi, për të siguruar natyrën e paanshme të administratës elektorale”, thuhet ne deklaraten e BE-së. Me kete deklarate nenkuptohet qarte se sic e tha dhe SHBA, pergjegjesia i bie kryeministrit Berisha qe ka ndermarre nismen per te prekur KQZ…

Redaksia Online April 15, 2013 18:16
Komento

4 Komente

 1. lord sananda April 15, 19:07

  mos beni NAIVIN por hajde bllokoni VJEDHESIN E SHPIRTRAVE TE SHQIPERiS sepse vota eshte pasqyra e shpirtit tim.

  Reply to this comment
 2. BAY AREA Ca. April 15, 19:19

  Sali Bisha eshte lindur (data nuk i dihet se ne Vicidol ne ato vite, pillnin ne shtepi dhe rregjistroheshin pas 2 – 3 vitesh) dhe rritur me frymen e hakmrrjes dhe vrasjeve, primitive si shpellar i dhive qe eshte. Europa ta gezoje kete specie, se vete i “Nderuari” Stefan Fyle e darkosi ne Restourant Krokodile dhe kerkon ndihme per te shpetuar nga Komunisti Sali. Nuk presim zgjidhje nga Europa e Mplakur, vete populli Shqipetar do ta largoje kete Kriminel dhe Jashteqitje me emrin Sali e Zhozi Venecianianen prej leshi ( Nofka e tregetise te deklaruar qe kane bere ). Tyc & Toc

  Reply to this comment
 3. klo April 15, 19:42

  ne po hym ne luft civile,tani eshte von per votime,po hyjm ne kaos social.

  Reply to this comment
 4. Petriti April 16, 08:51

  O evrope mos e kruani me Berishen ai nuk ka frik nga Amerikanet per juve nuk pjerth fare

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim