BE, ndihma për shoqërinë civile

February 5, 2013 17:52

BE, ndihma për shoqërinë civile

Bashkimi Europian planifikon mbështetjen e shoqërisë civile në Shqipëri nëpërmjet financimit të projekteve të ndryshme.

“Projektet përfshijnë sektorin e drejtësisë, promovimin e përfshirjes ekonomike-sociale të komuniteteve rome dhe egjiptiane, liria e shprehjes dhe liria e medias. Per të bërë të mundur tërheqjen e kësaj mbështetje është duke u organizuar një seri takimesh konsulence për rritjen e kapaciteteve të shoqërisë civile për të përfituar këto fonde. Ky është edhe roli i projektit TASCO, asistenca teknike për organizatat e shoqërisë civile”, informon Top Channel.

Sesionet informuese mbi projektin shtrihen në 12 qarqet e vendit. Dorëzimi i tyre përfundon në 21 shkurt.

 

February 5, 2013 17:52
Komento

1 Koment

  1. sindikalisti February 5, 22:39

    Ne keto ndihma qe BE do te jape per shoqerine civile ne shqiperi nuk jane perfshire Sindikatat a mund te me thote njeri pse flm.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim