BE: Ambasadorja Vlahutin reflekton idetë tona

June 20, 2016 20:07

BE: Ambasadorja Vlahutin reflekton idetë tona

Duke u nisur nga ato që thuhen në media lidhur me qëndrimin e ambasadores Vlahutin për Reformën në Drejtësi, zëdhënësja e përfaqësueses së lartë të BE, Maja Kocijancic ka sqaruar eksklusivisht për gazetaren Arta Tozaj në Bruksel, se qëndrimi i ambasadores europiane në vendin tonë reflekton idetë e Bashkimit Europian.

Sipas Kocijancic Reforma në Drejtësi është në përputhje të plotë me rekomandimet e Komisionit të Venecias : “Qëndrimet e kreut të delegacionit të BE janë totalisht të koordinuara me selitë e BE ne Bruksel. Më lejoni të jem e qartë: Reforma e Drejtësisë reflekton rekomandimet e Komisionit të Venecias dhe është plotësisht në përputhje me standartet europiane. Ambasadorja Vlahutin është përfaqesuese e BE në Shqiperi dhe ka mbeshtetjen tonë të plotë.”

Kjo deklaratë nga Maja Kocijanciic vjen pas akuzave të opozitës për njëanësi nga ana e ambasadores Vlahutin. Në fillim Berisha pastaj edhe Basha e akuzuan përfaqësuesen e BE si mbështetëse të Ramës./dritare.net

June 20, 2016 20:07
Komento

8 Komente

 1. l ri June 20, 20:34

  Mirë e ke ti moj zonjë ,por hajde binde derrin e Vicidolit,,,,,!

  Reply to this comment
 2. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... June 20, 21:02

  Zonja Maja te gjithe jane te qarte perfshi ketu edhe Kriminelin Sali qe Ambasadorja e BE, zonja Vlahutin eshte ne linjen e BE dhe te rekomandimeve te saj.
  Ti nuk ke pse na perserit qe Ambasadorja eshte ne te njejten linje te BE, por drejtohu Kriminelit Saleh qe po minon kete proces te ndermare nga vete Perendimoret dhe USA.
  Jepi Salehit ate qe meriton, bjeri drejt e shkurt, mos e kap veshin e majte me doren e e djathte, bolle keni mbrojtur dhe i keni dhe pushte Bythes se Salehit.
  Po te vesh Bythen guzhinjere ajo vetem mut di te gatuaj, ky eshte Dhendri i dhe agjenti i Serbise Saleh Ver Llapa.

  Reply to this comment
 3. besniku June 20, 21:45

  Lushka i Saliut mbeti kastravec (me k te vogel), nuk u poq dot, ose nuk e le Saliu te piqet. Shtati fyell e mendja fyell. Ate qe ben mire eshte kur duket “i nxehur”, apo “i inatosur”, kete rol e luan mire, por nganjehere stonon i shkreti.

  Reply to this comment
 4. alphade June 20, 23:04

  Ose nuk merr vesht fare nga diplomacia ,kjo nuk prano-het ,ose qellimisht per aresyet e tyre diabolike i ndajne
  qendrimet e ambasadoreve dhe te qeverive te tyre . Me qe populli yne eshte dhe mbetet injorant ne kete fushe
  dhe sidomos fanatiket e bandes se PD , mendojne se
  ambasadoret e huaj flasin me “koken e vet”,ndersa qen-
  drimi i shtetit qe perfaqesojne keta diplomate kane men-
  dim ndryshe ,ashtu si Blushi yne !!! Ore jeni ne vete !
  Cdo dite ,cdo ore diplomatet e cdo shteti marrin udhe-
  zime te sakta e konkrete ,ashtu sic merr Luli udhezime
  urdhera nga padroni i tij i Vicidolit, bile edhe Nishani ,edhe Llalla ,dhendrri i Lirise marrin bekimin e Berishes
  para se te denoune apo te falin kundershtaret e tyre po-
  litike . ,!! Kur keta marrin udhezime konkrete merreni me mend kur behet fjale per shtete serioze si SHBA-ja dhe
  BE -ja ….

  Reply to this comment
 5. Mergimtari June 21, 00:37

  E harruat vicin tuaj ju, kuqo, te pak viteve me pare?!
  Sa here e refuxuat Evropin, per inat te Salihut.
  Dhe mendojeni vete, bete mire apo keq.

  Vicidolin mos e fyeni, as bregun e Rames apo ku ka lerw ai se pari. Janw troje perendie, pavarsisht prej tyre.

  Evropa duhet te bej punen si Perendim, jo per ti bere qefin sales apo rames…

  Ku ishte evropi, kur Sala miratonte ligjin 7501? Pse i ka kusaret e Tiranes (politikanet, gjyqtaret gazetaret median) te beheshin pronare te prones se te tjereve, dhe tani na can koken me Reforma qe ne nje vere ne uje do dalin: sala, meta, rama, jane hipur ne barke dhe shqiptaret deri ne gryke ne uje duke care detin…se keta birbo ja abe atdheun te huaj…

  ku ishte evropi?

  Reply to this comment
 6. Bariu June 21, 01:11

  ky eshte ylli ne ngritje?????

  Reply to this comment
 7. LULI-21 NJISHIT June 21, 07:50

  keta te shqupit duan doris pacun se e ke ba shqiperine ne kohen e pd -se si stan horrash dhe banditesh nga vuçidoli

  Reply to this comment
 8. LORA June 21, 10:28

  Procesi I Reformes ne Drejtesi e ka ezauruar te gjithe kohen e retorikes shterpe te hordhise destruktive shqup-se.
  Nuk kam asnje dyshim qe zonja Vllahutin e ben shume mire detyren e saj,,,po aq sa shpresoj se nuk ka me kohe per begenisje llapaqenesh ,,,por eshte bash koha per votimin e kesaj reforme fundamentale,te
  shume-aspiruar prej Popullit Shqiptar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?