Befasitë e motit, rreshje dhe rritje temperaturash

September 28, 2017 08:50

Befasitë e motit, rreshje dhe rritje temperaturash

Ditë me kthjellime e vranësira, por edhe rrebeshe shiu.

Ky eshte parashikimi i motit per sot, dite qe sipas Meteoalb do te karakterizohet nga reshje shiu.

Temperaturat shenojne rritje, duke shkuar ne 28 grade celcius.

Parashikimi nga Meteoalb

SOT deri ne mesdite, kthjellime e vranesira te lehta do kete ne Veri – Qender por vranesira te shpeshta ne Jug ku priten dhe rrebeshe te izoluara shiu.

Pjesa e dyte e dites fuqizon vranesirat ne vend e per pasoje, rrebeshe shiu do kete ne Jug por shira te perkohshem ne zonat malore Qendrore – Verilindore.

Temp. e ajrit jane rritur lehte ne mengjes, rritje qe vijon dhe ne mesdite kur maksimumi teritorial te ngjitet afer 28 grade C.

September 28, 2017 08:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin