Pacolli deklaron mbi 215 milionë euro pasuri. Thaçi vetëm 700 mijë euro

October 31, 2014 19:20

Pacolli deklaron mbi 215 milionë euro pasuri. Thaçi vetëm 700 mijë euro

Në deklarimin e pasurisë për vitin 2014 në Kosovë, Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, rezulton të jetë poltikani më i pasur shqiptar.

Mediat kosovare shkruajnë se sipas deklarimit zyrtar të pasurisë, 407.386.440 euro është totali i pasurisë së gjithë zyrtarëve të lartë publikë, ku më shumë se gjysma e kësaj shifre i takon Pacollit.

Pasuria e kryeministrit Hashim Thaçi deklarohet 694.153 euro, ndërsa ajo e presidentet Jahjaga, 134.011 euro.

 

October 31, 2014 19:20
Komento

7 Komente

 1. GFDG October 31, 19:28

  Mire Behgjeti se dihet qe eshte i pasur po thaci ku i gjeti 700 mije euro apo me rrogen si kryeminister. EEE nuk paska gje prape se prape krahasuar me pashallaret tane.

  Reply to this comment
 2. drejtesi October 31, 19:43

  rrofshin politikanet shqiptare…te gjithe pasanike e populli fukara ka mare rruget e botes..o njerez MOS SHKONI NE VOTIME

  Reply to this comment
 3. October 31, 20:31

  Habitem sesi Kosovaret nuk e votojne kete njeri. Ky ne firmen e tij ka punesuar vetem Kosovar e Shqiptar , fut me miliona euro ne Kosove dhe prap nuk votohet. Nuk arrij ta kuptoj .

  Reply to this comment
 4. koco October 31, 20:50

  Po pasuria e Shpellarit Berishe kur do behet publike ne vlerat reale ky bythe grisuri i Vicidolit qe kish per jastek kercune e shterese e mbulese rogoza e lekure kafshesh , tashme ben fjale per vaska te florinjta e pasuri perallore ky monster me pjestaret e familjaret e tij ., mos i gezofshin .i perdorshin per te keqen e tyre .

  Reply to this comment
 5. Lavdoshi October 31, 20:53

  Pacollin e dine te gjithe shqiptaret qe ka qene dhe eshte i pasur dhe qe kete pasuri e ka vendosur ketu e 50 vite pune ne biznesin e tij te gjithanshem e duke punuar me kompanine e tij MABETEX ne gati 60 shtete te botes, sidomos ne Kazakistan dhe Rusi, duke punesuar jo me pak se 1 000 shqiptare nga Kosova, pervec punonjesve vendas atje ku kryen aktivitetin. Madje ka punesuar edhe me dhjetra inxhinjere nga Shqiperia. Por te befason pasuria e Hashim Thacit, 700 000 Euro, qe do te thote nje miliarde leke. Si e vuri ky njeri kete pasuri, vec me pagen si kryeminister? Por edhe sikur pagen ta kete 10.000 Euro ne muaj, per 6 vite qe ka kryeminister, sikur te mos kish harxhuar as edhe nje qindarke nga paga, perseri nuk mund t’i bente kaq shume. Kjo tregon se ai dhe shoket e tij qe ishin ne krye te UCK-se dhe qe drejtonin edhe fondin “Vendlindja Therret” kane vjedhur djersen e gjithe shqiptareve qe paguanin regullisht cdo muaj, kudo qe ndodheshin neper bote, si dhe gjakun e deshmoreve dhe kete vjedhje e pastrojne se gjoja e kane vendos me “djersen” e hajnise. Kjo tregon se keta persona qe na “cliruan” Kosoven e kane marre pushken per e u pasuru e jo per te cliru Kosoven,se po t qe cliru kosova vertete nuk do te ishin kaq te paun. Te vjedhesh popullin do te thote se e ke tradhetuar ate. Nuk flasin me kot qe Hashim Thaci ka qene agjent i europianeve. Kete e tregon pasunia qe ka deklaruar. Po mos harrojme se dhjete here me shume Euro i ka te padeklarue, por te mecefta.

  Reply to this comment
 6. ARUSHA October 31, 21:02

  KY PONDERTON KAZAKISTANIN DHE NUK DIHET SE KUSH MCIFET PAS KETIJ ;SIGURISHT QE JANE ISLOMIKET DHE CIFTELITE

  Reply to this comment
 7. shaban October 31, 23:19

  Te pakten keta e tregojne pasurine, ndoshta jo te gjithen por cte themi per politikanet dheqeveritaret tane qe sa here behet deklarimi i pasurise dalin gjithnje e me te varfer disa edhe me borxhe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim