Behgjet Pacolli: Demarkacioni me Malin e Zi ratifikohet këtë javë

March 13, 2018 15:06

Behgjet Pacolli: Demarkacioni me Malin e Zi ratifikohet këtë javë

 

Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi do të ratifikohet gjatë kësaj jave, ka thënë zv/Kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli.

“Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve ‘sot, nesër’. Unë ju kam thënë, në javën e dytë të marsit, që moti. Java e dytë e marsit do të jetë java kur do të kalojë, do të miratohet Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi”, ka thënë Pacolli.

Megjithatë, ai nuk ka sqaruar nëse për ratifikimin e kësaj marrëveshje është arritur ndonjë pajtim me partneren e koalicionit qeverisës, Listën Serbe.

Kjo e fundit, më herët ka thënë se çështja e Demarkacionit nuk ekziston për këtë subjekt dhe për të nuk paraqet kurrfarë interesi.

l.h/ dita

March 13, 2018 15:06
Komento

1 Koment

  1. mirel March 14, 01:27

    Ja dhe ky miku i Ramutit. Ndermjetesuesi i demarkacionit dhe bleresi i Parkut kombetar te Divjakes.
    Atehere le te flase aramuti per lidhjet me ruset

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*