Pacolli mbush 62 vjeç

August 30, 2013 08:56

Pacolli mbush 62 vjeç

Dje, zv.kryeministri i parë i Kosovës (Kosova ka shumë zv.kryeministra), Behxhet Pacolli, mbushi 62 vjeç. Ditëlindja e 62-të nuk i ngjasonte të tjerave. Një lumë mesazhesh i kanë ardhur gjithashtu në rrjetet sociale nga simpatizantët e tij. Datëlindjen ia kanë uruar edhe bashkëpartiakët. Pacolli ka lindur më 30 Gusht 1951 në Marec të Prishtinës, është biznesmen dhe politikan shqiptar me nënshtetësi zvicerane.

masha_pacolli_zonja_e_pare_e_a

August 30, 2013 08:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*