“Bëj ndonjë gjë për ato letrat”, Dako pas Ramës, ERTV fik kamerën

December 6, 2019 01:03

“Bëj ndonjë gjë për ato letrat”, Dako pas Ramës, ERTV fik kamerën

Ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako është nga personat më të përfolur lidhur me përgjegjësitë zyrtare për dëmet e rënda prej tërmetit në qytet.

Leje abuzive, godina që nuk duheshin certifikuar, për të mos folur për faktin që ish-kryebashkiaku është furnitori kryesor i ndërtuesve me cimento.

Ditët e fundit ai rimori në duar Bashkinë pas një dorëheqje të dyshimtë të Sakos.

Krahu i tij i djathtë në Bashki për 12 vjet mori drejtimin.

Janë të shumtë ata që mendojnë se lëvizja ka të bëjë me fshirjen e gjurmëve të krimeve në Bashki.

Dako dhe Sako kishin mosmarrëveshje kohët e fundit.

Dako prej kohësh i shpallur non grata nga SHBA vazhdon promovohet politikisht nga Rama.

Së fundmi, ai shfaqet në një video të ERTV.

Bën përshtypje fakti që sapo kameramani e fokuson ai bën shenjë që kamera të fiket.

“Po bëj ndonjë gjë për ato letrat”, – dëgjohet në video dhe më pas një OK, hajde i Ramës

Kameramani fik menjëherë kamerën.

d.a. / dita

December 6, 2019 01:03
Komento

14 Komente

 1. mirel December 6, 02:38

  Aq zullume bejne sa do kapen ndonjehere dhe mat

  Reply to this comment
  • Vlora1912 December 6, 08:42

   Kjo eshte e Neveritshme!!

   Xaxush Dako, i kapur mat ne lirimin e Lul berishes, i denuar me burgim te perjetshem,

   Dako, i kapur mat ne komunikimin me te *fortet e shijakut per te bastisur Zgjedhjet,

   Dako nga Permeti, i kapur mat me lejet e ndertimeve korruptive,

   Kryetari Pilindas, qe u hakerrohet qytetarve se “edhe 500 vite do ta kishin Dakon kryetar te Durrsit”,

   Amerika, e mirinformuar per pislleqet e Dakos dhe ata afer tij, e shpalli Dakon, me fis e me far, te padeshiruar perjetsish ne Amerike.

   Pas Amerikes me Dakon, Ra termeti, dhe nxorri ne shesh te gjitha pislleqet e Dakos ne Durres,

   Kryetarja e Zgjedhur, me ato te bukura Zgjedhje, jep dorheqjen, duke vendosur *de facto Gjushin kryetar nepermjet ish zvendesit te tij.

   Dhe,
   Me gjith keto pislleqe te provuara, edhe nga Amerika, Gjushi ja te qenka………..

   …..mbas Kryetarit Pilindas, i cili , pa pyetur per Ameriken dhe faktet kriminale rreth gjushit, do ta ler kryetar te Durrsit edhe 500 vite te tjera…
   Ashtu si premtoi!!!

   Cfar mund ti *lidh kaq fort keta dy meshkuj qe nuk paskan frik as nga Amerika???

   A mundet te justifikohet kjo?

   Apo edhe mund te gjendet ndonje shpjegim me gjuhe Halabakesh te Rrugeve, si po ndeshet rendom tani pas termetit.

   Reply to this comment
  • Zigur Qarri December 6, 09:57

   Kuvendi i Shqiperise eshte organi me i larte legjislativ ,por aprovon edhe pordhat e Edvin Escobar D’Rames,por askush nuk
   kundershton.Idhtaret e Republikes vrane nje nga gjenite me te medhenj te rraces njerzore,Çezarin,per te shpetuar Republiken,
   ndersa ne radhet e ridhjerjes nuk guxon askush ta kundershtoje drogaxhiun!Por drogaxhiu nuk ka ndertuar dikture Çezariane,ku
   Shteti te heq dhembe e dhemballe,por diktature mafioze,si rasti i vetem ne historine njerzore.Republika jone ka vdekur,sepse;
   ka më mat se ky rast,ku kryemafizoi drogaxhi ben akoma pazare haptas me hajdutin Dako?Linda Rama antare bordit tek ABI Bank per
   te lare miliardat e Edvin Escobar D’Rames;ka më mat?Vrasja e Artan Santos ne mes te Tiranes,humbja e gjurmeve nga Shteti vete,duke
   shfryre ventilin tek persona qe kishin alibi;ka më mat?Kush e zevendesoi Banken e Artan Santos?Kapitalizmi i vertete filloi ne kohen e
   Fatos Nanos,me hyrjen Bankave te huaja ne tregun shqiptar,qe ishte edhe fillimi i qarkullimit te miliardave te politikaneve edhe jasht
   vendit,per ti futur perseri ne Shqiperi ne menyre”te ligjshme”.Dhe kete e di fort mire drogaxhiu,qe zhduku Artan Santon,drejtuesin
   e nje Banke komplet shqiptare,per ta zevendesuar me nje te huaj.Dhurimi 500 mije Eurove ne Bienalen e Venecias dhe dhjetra eksopzita
   te tjera;ka më mat?Ministri i Brendeshem perdor makinen qe ja kishte shitur gangsterave,dhe ky rast nuk merret si akuze;ka më mat?
   Akuza e Fatos Lubonjes per mashtrimin me siperfaqen e Teatrit Kombetare,qe nuk mori anje pergjigje per shpifje nga Edvin Escobar
   D’Rama;ka më mat?Mbi 300 persona te inkriminuar ne zyrat shtetore,te mbrojtur nga Edvin Escobar D’Rama deri ne fund,tashme te
   larguar nga presioni opozites;ka më mat?Zhdukja e Avdjol Dobit,aktorit kryesore ne skandalin e Unazes se Madhe prej nje Viti,dhe asnje
   gjurme:ka më mat?Jan qindra afera korruptive qe rendojn mbi drogaxhiun D’Rama.Por,pikerisht sepse jan kaq shume,shumices nuk
   i bejne më pershtypje dhe shihen si normale.Po bere nje gabim,vetem nje gabim,te damkos gjate gjith jetes dhe nuk ta harrojn kurre,
   sepse eshte e lehte te regjistrohet,kurse per ata qe bejne shume,ne memorien kolektive ndodh e kunderta.Por,ky paragjykim te gjeje
   zbatim edhe ne strukturat shtetrore,eshte fundi jo vetem i Republikes,por i te gjith shoqerise.Me dritheroi fjalimi i Zotit Lefter Maliqi
   ne Parlament.Ne nje shoqeri te shendetshme,mbas atij fjalimi,populli duhej te ngrihej sot dhe te pushtonte Parlamentin,sepse çdo
   mjet Demokratik eshte i pavlere.

   Reply to this comment
   • Standard December 6, 12:06

    Sot eshte koha te jepen mesazhe bashkimi, Jo mesazhe Mallkimi si bejne disa komentues.

    Gjyqet le ti lem per me vone, dhe nuk duhet te flitet pa fakte.

    Kush te mundet le te kontribuoje, qofte edhe duke mbeshtetur strukturat shteterore per punen e veshtire te realizuar me perkushtim.

    klm

    Reply to this comment
    • mirel December 6, 22:49

     Keshillat e kerministrit keto. Mesazh bashkimi..
     Dhe Dako mesazh bashkimi po jepte. Bashkim me Ramutin per te “bere gje per ato letrat”..

     Reply to this comment
 2. Adih December 6, 02:58

  Pse perjashta qenka ende ky Vangjush Dako . .Ndersa cirakun e tij Drejtorin e Urbanistikes , kemi kohe qe se shohim .Pamvaresisht se Dako i tha mbas ikjes se tij ,jep doreheqje ,ka ardhe koha te mbulojme pislleqet .Une mendova se do ishin brenda bashke te dy keta ordinere qe kane abuzuar me nivelin e tyre medioker . Qe te dy keni shume gjynahe o Vangjush per te lare Jeni i vonuar Z Kryeminister ,qe te prehen ne paqe viktimat e Durrsit ,dorezojani prokurorise kete ordiner e rrugac hajdut dhe mbi te gjitha i pa afte ,qe ka shkelur ligjet .Ka shtuar Kate me shumice mbasi eshte aprovuar leja e ndertimit pa care koken , ka ndertuar m2 me shume ndertim ,duke prishur te gjitha vendstrehimet qe jane kategorikisht te ndaluara .Kulmi i kulmeve , e pa besueshme ,cfare idioti, qofte ky ??.Ka vjedhur ,plot per interesa personale shume troje shteterore ,pa ju dredhur qerpiku ,si ne mall te babes .U be Deti Adriatik kos , per ty o Vangjush Dako.??

  E betonove Plazhin o Dako ,natyren e bukur zoti ja ka dhuruar Durrsit shume te bukur ,por tani ,ti e betonove me gradacela brenda ne det ,,i preve ato pishat e bukura ,dhe per kete Zoti ta lahu hakun o Dako .Nuk i shpeton ndeshkimit kesaj here o hajdut ordiner edhe sikur Rama te zgjatet edhe dy here me shume se kaq.
  .

  Reply to this comment
  • Arben December 6, 08:48

   aq sa shkoi brenda saje qorri, aq edhe ky.

   po jane ushtare te edroges, akoma ke nevoje

   ta kuptosh kete gje.

   rrofte populli injorant.

   Reply to this comment
 3. Dakua "akullorja" December 6, 05:52

  Rama duhet ti leri pordhet,fajin nuk e kane vetem ndertuesit,ne tave jane edhe bashkite me krye bashkiaket
  po aq fajtore sa ndertuesit.Shpejt a vone do i kerkohet llogari. Paniku do i behet nightmare

  Reply to this comment
 4. Ja Deshmia ! December 6, 08:54

  Menyra e komunikimit per “letra” te le pershtypjen qe ceshtje te rendesishme “letrat” diskutohen ne rruge dhe jo ne menyre zyrtare me Email ose me komunikim qe lejn gjurm !
  Rama eshte kapur mat ! Dako pergjegjsi kryesor, qe ka drejtuar Durrsin per shume vite si duket eshte shume i shqetsuar per “letrat”

  Reply to this comment
 5. Gim December 6, 09:28

  Fute or burr ne burg kte hale dhe, do te te thote bravo gjithe shqipnia

  Reply to this comment
 6. Hetuesi December 6, 12:18

  Kush e prodhoi BETONIN me te cilin u ndertuan pallatet qe u shemben nga termeti ne Durres? Kush eshte pronari i fabrikes te betonit? Cila ka qene cilesia dhe marka e betonit? Kush me jep keto informacione do te shperblehet.

  Reply to this comment
 7. Pali Miska karrocieri December 6, 18:13

  Opo ramen dhe dakon te kemi mire pa turma e sklleverve muzhike qe i shkon nga pas duron se jane mesuar me estrada te tilla.
  Vaj vatani mjer mileti…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim