Bekimja ruan Izetin

May 14, 2018 10:13

Bekimja ruan Izetin

 Nga Adrian Thano

Bekime Rexha ishte 18 vjeç kur ndodhën vrasjet shtetërore të 21 janarit.

4 njerëz u ekzekutuan nga snajperat e Gardës, shumë të tjerë u plagosën, me dhjetëra u rrahën dhe u torturuan në komisariatet e policisë.

Por vrasësit i duhej paradoksi i tij i zakonshëm.

Tregojnë që një nga protestuesit tek kthehej nga sheshi i vrasjeve, na e ngacmoi Bekimen, një kalimtare e rastësishme diku në rrugën e Durrësit.

E fyeu rëndë Bekimen duke i tundur çadrën thonë, apo e goditi me çadër, ç’rëndësi ka.

Kryeministri që urdhëroi ekzekutimet, zhduku provat, pengoi hetimin dhe arrestimin e gardistëve, përgjegjësi kryesor për atë lumë gjaku tronditës dhe të paharrueshëm, gënjeshtari i pashoq i atij janari e më pas denoncuesi publik  i vetes në vitet në vijim, zgjodhi Bekimen për ta prezantuar në mediat e regjimit si “viktimën e 21 janarit”

“Erdha këtu të ndaj me ju gëzimin e datëlindjes së Bekimes.. Erdha, jo vetëm në emër të familjes sime, por para së gjithash në emër të të gjithë bashkëmoshatarëve të Bekimes, të cilët aktin barbar, dhunën ndaj bashkëshollares së tyre, e kanë përjetuar si një dhunë ndaj tyre… Të gjithë më kanë kërkuar që qeveria të bëj gjithçka për gjetjen e autorit dhe vendosjen e tij para ligjit. Ata që qëllojnë dhe godasin mbi fëmijët tanë të bekuar do të marrin ndëshkimin e merituar …” (!!)

Këto janë fjalët e Sali Berishës të shkëputura nga një kronikë e Tv Klan e 30 janarit 2011.

I akuzuari bën akuzuesin, vrasësi gjëmon si viktimë. Absurdi tipik berishian që të le pa frymë nga marazi.

Vonesën e ndëshkimit për të, apo sjelljen e mediave puthadore vrasësish, e kemi trajtuar dhe ritrajtuar në Dita. Ky shënim vijon një tjetër histori; atë që mediat e pafytyra nuk e rrëfyen: çfarë ndodhi më pas me Bekimen, përvec dukjeve të asaj kohe në ekrane dhe dhuratave të çiftit Sali e Liri Berisha.

Bekimja i kërkoi vrasësit punë. Këtë nuk e raportoi askush, por Bekimja sapo mbushi 18 vjeç dhe mbaroi gjimnazin u punësua si … police burgu. Dhe besojeni ose jo, është ende sot police burgu. Madje nga më të përkedhelurat. E kanë lëvizur nga njëri burg në tjetrin në vendet që kërkon vetë, gjithmonë nën kujdesin e drejtuesve, paçka se ikën “ata të Saliut” pastaj edhe “ata të LSI” dhe erdhën “këta të Rilindjes”. Së fundmi thonë se për Bekimen ka treguar sensibilitet të lartë vetë drejtori i ri i sapoemëruar i policisë së burgjeve

Aktualisht Bekimja është në burgun 302. Burgu ku është dërguar edhe Izet Haxhia.

Nuk ia çon Bekimja supën Izetit, por simbolika është vërtet interesante: Bekimja e 21 janarit kujdeset për denoncuesin kryesor të vrasësit të pandëshkuar të 21 janarit.

Bekimja ndoshta nuk do ta lexoj kurrë këtë shënim të shkurtër që në fakt nuk është për të. Edhe nëse do ta lexoj nuk do kuptojë asgjë.

E ka të vështirë Bekimja të ndjejë zemërim dhe unë e kuptoj pse; nuk e ka problem Bekimja të jetojë në këtë kënetë morale; padija e mbron më së miri.

Por nëse dikush ia çon këtë gazetë Bekimes, rreshtat e mëposhtëm, ndonëse duken të vrazhdë, janë për të:

Ai që dje vrau dhe sot është i lirë dhe i pandëshkuar, nesër për arsye të ndryshme dhe në rrethana të tjera, do të ta bëjë edhe ty, apo mua atë “nder”. Madje edhe këtyre “të Rilindjes” që sot të fërkojnë ty kokën në emër të tij.

Gërdalla që merret me politikën prej 49 vitesh, 22 vjet si komunist me maskë dhe 27 vjet si antikomunist fals, përfaqëson sot të keqen që po përjetësohet.

Duke na bërë të gjithëve (siç na ka bërë) bashkëfajtorë.

Bashkëfajtorë nga pamundësia jonë për ta ndëshkuar: nga përkrahja e verbër e njerëzve si ty, por veçanërisht nga përkrahja e atyre që të kanë lenë ty në errësirë; atyre që dinë dhe kuptojnë shumë më tepër se ty, por që prej kohësh ia kanë shitur shpirtin djallit.

 

*****

Në foton kryesore dhe fotot poshtë: Çifti Berisha jep mesazhe ndëshkimi nga ditëlindja e Bekimes, 9 ditë pas vrasjeve të 21 janarit. Marrë nga faqja e KM, 30 janar 2011. 

Për më shumë, klikoni KËTU

May 14, 2018 10:13
Komento

39 Komente

 1. nje ish polic me respekt May 14, 10:18

  Zoti Adrijan
  Jo vetem Bekimja po 90 perqind e burgut 302 flas per punonjesit dhe gardianet jane nga Tropoja dhe ithtare te Saliut, njerez me 8 klase shkolle ose te mesme, pasiqe ne burgje ky eshte standardi i punesimit.
  Kur kam lexu avokatin e Izetit qe thonte kam frike per ate qe mund ti ndodhi ne burg, pata parasysh pikerisht kete.
  Nuk e di pse e kane quar pikerisht atje Haxhin, por 302 dihet qe esht burgu i policave nga tropoja
  e kane dasht perhere uniformen dhe armen, tropojanet. Qi ne kohen e SHIk-ut vijshin ne Tirane vetem per tu punesu ose ne SHIK ose neper policira
  E dun ate armen ne brez, e kane ne gen.
  Dhe jane pjesa me rurale e asaj zone te nderume, perfytyro c ban nje militant i verber i pashkoll me arme ne brez

  Reply to this comment
  • Peza May 14, 16:16

   E po e paska te sigurte Izet Haxhia qe nuk del i gjalle ai lloj BURGU!
   Bravo policia e rilindjes ramiste!

   Reply to this comment
 2. ulu May 14, 10:44

  Nje “enderr” e keqe kjo !!!!!

  Do kete paraprite apo pasoja?????

  Reply to this comment
 3. Kush do te behet “grek” me 299 euro ne muaj ? May 14, 10:57

  O sali mos tu gjend gure varri , qe e shkatrrove kete vend

  Reply to this comment
 4. Filani May 14, 11:01

  Ta lexojë palo-ministrja këtë shkrim se nedemek do bënte namin, do bënte reformë në burgje. Ndërkohë që thonë që është ajo vetë e para që ndërhyn për punonjës të caktuar për ti sistemuar aty ku duan, pa ç’ka se këta punonjës njihen për devotshmërinë e tyre ndaj PD dhe LSI.
  Çlirojini moj zonjë burgjet nga këta injorantë dhe militantë se e rrënuat këtë vend

  Reply to this comment
 5. bruna May 14, 11:32

  Ti palo gazetar
  se e kenu zakon ti shtremberoni rruges infot
  Trego me mire per vuajtjet e bekimes ne burg dhe levizjet i jane bere pa dijeni te saj ktej andej qe te leje punen vete dhe pozicionet e saj kan qene kupole m shume nje fmi me tre turne me kallash ne dore
  kshu qe ti njeri i shkolluar para se te hedhesh balte mbi tjetrin informohu mire nqs ke familje .por sbesoj te kesh se plerat si ty nuk meritojne

  Reply to this comment
  • kokpalari 21 janarit May 14, 11:44

   E shkreta Bekime sa ka vujt oj Bruna
   Respekt per vuajtjet e Bekimes nga ata qe treten nen tokè qe prej 21 janarit

   Reply to this comment
   • Gani USA May 14, 11:54

    Kjo bruna flet sikur e ka vu njeri me zor Bekimen police burgu. Me sa duket Bekimja me 4 klas shkoll don t bahet ministre shteti se e meriton si viktim e 21 janarit.
    Ti o bruna mos u bej merak.
    Edhe nese kan dasht me e hjek Bekimen tate pas shkrimit tè ketij “palo gazetarit” nuk e leviz me njeri.
    E ka ripjellja ket ves. I trajton mire kecat e Saliut.
    Ta shpetoi palo gazetari Bekimen o shoqja Brunilda e komitetit qendror tè shokut Birish

    Reply to this comment
  • Sali Qeni ne burg me 50 pale zinxhira May 14, 17:18

   Ham hammmmmm, ham ham ham gorret e SALI QENI.

   Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 May 14, 12:26

  më duket se izeti i shkretë do të shkojë për djam qeni!!më duket se nga shiu ra në breshër ekstrem!!
  ka shumë mundësi që të bëhet kurban për të goditur më pas,ose më mirë për ta shantazhuar më shumë,berishën!!
  si po duken punët izeti nuk ka asnjë lloj dokumenti,prove,përveç përjetimeve dhe pyetjeve që u ka bërë të tretëve!këto n uk sjellin shumë në një gjykatë,sidomos kur kanë kaluar 20 vjet!!
  ka mundësi që izeti të jetë mashtruar,por më shumë mundësi ka që të ketë qënë i detyruar të pranojë këtë gjëndje të sotme,me shpresë që të shpëtojë!!mund të ketë një gisht të madh erdo në këtë mes!!
  intervistat e tija me kazhanin janë tmerrësisht të dobta!!para një gazetareje,që e pyet për qëllimet e saj dhe pa pyetje për të provuar vërtetësinë e thënjeve të tij,ai është shumë kontradiktor!!përfytyro përpara një prokurori,avokati kundërshtar,dhe gjykatësit!?do ta bëjë mëse rrëmujë!!do ti humbë dhe besushmërija në ato që thotë!!
  sidoqoftë një fakt është i vërtetë dhe që nuk ka nevojë për vërtetim!është një aksiomë!
  ai po përdoret!!
  ajo që nuk dihet është,se përse po përdoret!?
  puna e saliut është 0.01% e përdorimit!!

  Reply to this comment
  • Sali Qeni ne burg me 50 pale zinxhira May 14, 17:49

   Mor ti zotni, per ta plasur Saliun ne qeli nuk ka nevoje as per Izet e as per deshmitare te tjere, Saliu gjithe te zezat i ka bere nen driten e diellit, kufomat e Saliut, te te birit e bandave te tyre jane aty, mjafton Gerdeci e 21 janari, per te mos folur pastaj per 1997, por edhe gjithe deklaratat e veta ne shtyp ku mbron sot e kesaj dite vendimet e krimet e tij.
   Ah, per te folur pralla pastaj jeni te lire sepse ua ka dhene demokradhia ate liri.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 May 15, 09:02

    mor copë mishi
    nëse saliun për ta futur brënda nuk paska nevojë për izet!?
    atëherë përse po bëhet tërë ky teatër??
    apo thjeshtë për ta rrasur në burg izetin??
    ti or shpirt nuk lexon atë që kam shkruar,nuk kupton dhe në fund të detyron të hapësh dritaret!!

    Reply to this comment
 7. Biometri May 14, 12:26

  Ata qe dine dhe kuptojne me shume se Bekimja, po zoti Thano ata jane kriminelet e vertete.
  Bekimja nje e mjere por ata jane te vetedijshem per kriminelin pra ata jane kriminel po aq sa ai.
  Une e di si e qetesojne ndergjegjen e tyre te blere kur ne ate mendjen ule tyre u vijne kufomat e 21 janarit: Nuk ka gajle se vrau. Fundi fundit vrau ca dele. Percmimi per popullin eshte shpetimi i ndergjegjes se tyre

  Reply to this comment
 8. BLACK SWAN May 14, 12:31

  Thano shume dobet ;
  te besh politke me ‘Bekimet’ eshte ‘ te çosh nivelin e informacionit si neni 55 .
  por e mirkuptoj artikullin tuaj, perballe Agron Xhafes nuk ka artikull qe e lan partine ….
  nje keshille miqesore, hiq emrin tend te pakten,do mendojme se e ka shkruar Muharrem Xhafa 😛

  Reply to this comment
  • White Trapi May 14, 16:14

   Sipas Black Swan, Thanua dhe te gjithe ne te tjeret duhet te merremi vetem me agjenden e Shqupit.
   Kur merren me Ilirin o burra dhe ne me Ilirin, kur merren me Sajmirin o burra te gjithe me Sajmirin, kur merren me Fatmirin, me Faten or shoke te gjithe.
   Shqiperia duhet te jetoje sipas kalendarit te baltes se Shqupit, mos guxo o Thano te hapesh tema te tjera se je kamunist e bir kamunisti

   Reply to this comment
   • Nga PRENG PJETRI LEZHE May 14, 16:16

    Se mos vetem Fatmiri
    E gjithë koha kur partia demokratike qendron në opozitê,
    thuajse është e mbushur dengë më akuza shpifje ofendime e më çdo gjë
    tjetêr të shemtuar dhe ordiniere.
    Shqupasit sapo bienë nga karriga e pushtetit ndezin motoret e
    emergjences te kalkuar me qymur dhe nisin sulmin kurder dikujt dhe
    gjithëkujte.
    Kjo taktike shejtanesh qe ndjekin gjeneralet majoret dhe ushtaret e
    shqupit ka si qellim paresor destabelizimin e vendit mbjelljen dhe
    injektimin ne çdo qelize te fares se urrejtjes dhe nxitjes se luftes
    vllavrasese.
    Partia demokratike udhehiqet nga kurani berishjan ku ne çdo rrjesht e
    paragraf predikon lufte te tipit nazist.
    Eshtë më se e qartë per çdo shqiptar se “super profeti”i besimit
    shqupist Sali Berisha ka nen zap një skuader te madhe banditesh
    vrasesish dhe grabiçaresh të cilet jo vetem i binden susta Berishes
    por me keq akoma kjo strukture kriminelash rekruton çdo dite njerez
    fatkeq dhe të pa formuar.duke shtuar numerin e te perlyereve dhe
    mekatareve.
    Strategjia e Berishes gjithmone mbetet e pa ndryshueshme te mbjelle
    kultin e unit dhe te mobilizoj rreth berthames tij famekeqe sa me
    shume ushtar.
    Vetem në kete menyre Berisha ndjehet me i sigurt dhe i pa prekshem
    tamam si nje profet madje njerezit e tij i konsideron mish per top per
    t’mos thenë kamikaze.
    Ideologjia berishiane udhehiqet nga teorema “sa më i madh krimi aq me
    i vogel ndeshkimi”.
    Dhe quditërisht kjo teorem ka gjetur dhe po gjen zbatim mbrenda sojt
    berishjane duke tunduar ne shume aspekte edhe besimin qytetar!
    Pse jo banditet dhe bandat e Berishes thuajse po e sfidojne forcen e
    ligjit dhe ekzistencen e shtetit dhe kushtetutes.
    Pa t’me thote njeri nga ju, kush basdard u arrestua deri me sot nga
    rradhet e djajve te shqupit!?
    Perkundrazi banditet e spektit berishjane po trashen nga qafa gjuha
    dhe po rrebelohen çdo dite e më shume.
    Madje te “fortit”e bimbashit guxuan te dhunojne jo vetem varret dhe
    bustet e heronjeve te kombit por arriten te ushtrojne dhune barbare
    edhe mbi baballaret dhe veteranet e luftes NAÇ.
    Ndersa drejtesia shqiptare as nuk levizi se paku sa nje statuje qe
    perjeton rrenimin.
    Mekat dhe trishtues eshte fakti se si boshibozuket berishiane arrine
    te rralizojne çdo ego dhe deshire tyre djallezore.
    Qudi mbetem te trumatizuar die totalisht te kercenuar nga Berisha dhe
    berishizmi ne te gjitha kohrat dhe etapat.
    Banditet dhe boshibozuket e Berishes jane te rrezikshem dhe te forte
    si ne pushtet po ashtu edhe ne opozite.
    S’dij dhe s’po shoh asnje drite jeshile ku te lajmeroje sepaku nje rrugedalje.

    Reply to this comment
   • BLACK SWAN May 14, 19:46

    po te quaj White, se trap dukesh qe je, nuk ke nevoje dhe ta shkruash 😛
    nje shtyp i pavarur eshte gjithmone opozite, jo opozite e opozites ;
    ato vidio regjistrimet qe i shet ps te pd,(ose pd te ps si puna e mesazheve grida salinjani) eshte shtypi qe duhet ti publikoje, jo pazaret e shantazhet e tyre qe vazhdojne e na mbajne peng me vite e vite. shtypi duhet te refuzoje botimin e tyre, shperndarjen, krahasimin midis tyre, ka ardhur momenti qe kjo menyre informacioni te çrrenjoset … po derisa kemi trapa me shumice, se di a merr vesh njeri ….

    Reply to this comment
 9. Kris 1 May 14, 13:17

  Si izeti dhe Bekimia kane qene dhe jane viktimat e Saliut dhe te sistemit demokratik qe kemi zgjedhur.Ardhja e Izetit eshte nje xhevair ne trasten e analisteve dhe nje hic per Saliun.21 Janari u pagua nga i gjati me taksat tona .Per drejtesine dhe rilindjen eshte nje ceshtje e mbyllur.Te godasesh Saliun eshte ceshtje sportive e rilindjes por te cosh ne burg Saliun eshte vetevrasja e te gjatit.
  Nje kurban duhet per Salen dhe ate e sollem ,eshte shoku Izet

  Reply to this comment
 10. vasili May 14, 13:31

  Eh mor Adrian-o(me pelqen te shqiptoj me emrin e Celentanos,si ze i vecante,qe ngrihet mbi kuisjet e minjve te gjirizit te ´´medias´´),si ju ka shpetuar, shembulli me prezantues,per kete qe doni te thoni:
  Bekimja,sic e thoni dhe vet,nje cope injorante eshte,por si harruat qe krypolici i shikut te Saliut,visho ajazi,ruante dhe pergjonte ramen dhe kryeveziri,qe ne vend te karriges ka uturak,ne vend qe ta kish hequr kete spiun te ligjeruar te saliut, prej kohesh,vazhdon te bej vetvrasjen e madhe te rradhes te shtetit tone dhe e emeron ne nje institucion te nderuar europian.
  Dhe mbas ketyre cfare faj ka Saliu,nje rreshqanor kulle,qe vazhdon te kullufise kete komb ne gjithe dimensionin,kur asnjehere nuk eshte ndeshur me drune e ligjit(ligje nuk ka vetem per jurisprudencen,per ti zbatuar,por dhe nga posti i kryeministrit).
  Por ketij derdimenit tone,per kopetencat ligjore, qe posedon,ne vend qe tu tregoje vendin kelyshave te Saliut qe vazhdojne ti vene tritolin ketij kombi,vete dhe i ferkon koken.
  Ka kohe qe votuesi i keq zhgenjyer e ka kuptuar,dhe ,qe Rama do vec te ulet mbi uturakun e ngrohte,po per tu perplasur le te perplasen te tjeret.
  Dhe zvarraniket helmatisesqe,qe nga Saliu tek Bekimja,vazhdojne te defrejne si me pare,ne kete truall te denatyruar dhe shperfytyruar.

  Reply to this comment
 11. ETHEM May 14, 13:35

  TE LUMT THANO:KJO ESHTE PER TE VENE KUJEN.SHUMICA TROPOJAN NE BURGJE…NE PREKURORI…GJYKATA..KUDO.DHE RAMA KERKOI TIMONIN.MASE BEKIMJA NUK KA NDERMENT TE BEJE AVENTURA SI SALIU,POR DJALLI NUK FLE GJUME.AI ESHTE NJE HIENE PYLLI QE DO VETEM GJAK.AI VETEM JEP URDHERA PER TE VRARE,HELMUAR,SHKATERRUAR… ÇDO GJE QE E PENGON NE MARRJEN E PUSHTETIT. DHE BEKIMJA NUK KA FUQI TA KUNDERSHTOI.SE E DI SE PERFUNDON SI ARBEN BROCI ME SHOK NE SHKODER…SI AZEM HAJDARI…SI REMZI HOXHA…SI KOSTA TREBICKA…SI ARTAN SANTO…SI GJYKATSI KONOMI..SI S.OLLDASHI….SI.. SI…OH SA SHUME KA VRARE KY NJERI..MBI 6000 QE NGA VITI 1991 E GJER SOT.
  BESOJ KETE ARTIKULL TE D I T E S DO E LEXOI NDONJE SOCIALIST I NDERSHEN QE E DO PS DHE RAMEN KM TE VENDIT.NDRYSHE NESE IZET HAXHIA PSON GJE…PERGJEGJESINE DO E MBAJ KM RAMA,PAVAESISHT SE KRIMIN E BEJNE TE SALIUT.FUNDJA KJO ESHTE METODA E UDB”VRIT NJE NGA TE TUT DHE HIDHJA FAIN KUNDERSHTARIT”.SB GJAHUN E KA NE SHTEG.TE SHOHIM..!

  Reply to this comment
 12. Osman Lala May 14, 13:53

  Pena si të Thanos e tē ndonjē tjetri janë të rralla e të domosdoshme. Simbolika e mbijeteses se Salit nepermjet bekimeve dhe atyre qe mbajne ne erresire bekimet eshte e qartë tashmë.
  Rilindja nuk mundi tia dilte në këtë. Centauri i vrarë prej Herakliut u hakmorr kundër fitimtarit duke i dhuruar mantelin e vet të përgjakur në castin që po jepte shpirt. Legjenda që tregon vdekjen e tmerrshme të Herakliut pasi kishte veshur mantelin e të mundurit, është simbolika e të mundurit që ndëshkon fituesin pas vdekjes. Ose e fituesit që nuk e gëzon dot fitoren sepse vesh mantelin e të mundurit, pra bëhet si ai

  Reply to this comment
 13. LUAN MUHAMETI May 14, 14:05

  I DASHURI ADRIAN ! JU I DINI LIGJESIT E SOFRES SHQIPTARE.NJERZIT ULEN SI QENGJA RRETH SAJ.JAN TE URTE,TE SJELLSHEM,DUAN E RESPEKTOJN NJERI TJETRIN.PASI PENE NGA 3:4 GOTA ME RAKI VIJNE NE QEJF,KENDOJNE SI KAPOSHI SHQIRAK.PASTAJ KALOJN NE FAZEN E DERRIT,PIJE ME FUND SE DUA UNE . . .SE FUNDI ATA QE DEHEN ZIHEN SI QENTE PER KOCKA.KJO LIGKESI ME KUJTON QENDRIMET E OPOZITES DESTRUKTIVE SHQIPTARE QE SI E DEHUR DHE E LIGJE QE ESHTE AS KA DASHUR E AS DO SHTE E ZHVILLIM TE SHQIPERIS E SHQIPTARVE NE BALLKAN.. MJAFTON TU KUJTOJME SHKATRRIME QE I BENE VENDI NGA SHKURTI I 1991,PRISHJEN E SHTETIT NE CDO QELIZE TE TIJ NGA MARSI I 1992.VJEDHJET E VRASJET SA BENE DHE LUFTEN CIVILE TE 1997.KUR ERDHE NE FUQI,ME ALEATEN LSI NA BENE HATAN ME GERDECIN,21 JANARIN ETJ.PYETJA SHTROHET KAQ ANTI SHQIPTAR TE JEN KETA NJEREZ? ! POPULLIT SHUMICE U KA PJELLE ME TA,SI I KA PJELLE DHE KESAJ MAZHORANCE.PRESIM E FEKTIVITET ME TE KARTE JO VETEN NGA AJO QENDRORE PO EDHE NGA AJO LOKALE E CILA ESHTE LARG HALLEVE TONA.PENGESA NE ZHVILLIMIN E VENDIT I KEMI TE MFHA.PO TURQIT THONE:PA BUKE EPA UJE TURKU RRI,PO PA S,TET NUK JETOJME DOT.NE 1987 TURQIA ISHTE 56 MILIO,NE MOS GABOJ VETE AFRO 80 MILION.UROJ QE TU DALE RAKIA TE DEHURVE PARLAMENTAR E POLITIKANVE TAN QE BEJNE PUNEN E DJALLIT PER KETE VEND E KETE POPULL.LUANI I VLORES

  Reply to this comment
 14. TURP PER USA + BE ..QE TOLEROJNE SALI KRIMINELIN May 14, 14:34

  Zoti artikullshkrues:
  .
  Rasti i I Bekimes eshte P.M.V (pambarimisht i vogel) ne krahesim me mamutherine kriminale te dipllomateve euro-atllantikas qe merren me Shqiperine…
  . Ka ardhir koha qe gazeta Dita te merret me ata qe ruajne Super kriminelin berishe qe nuk eshte sekret te thuhet qe jane po ai ekip qe e pruri ne fuqi nga vendkomanda e Beogradit kur amerika dhe jugoserbia ishin “motra”

  Shqiptaret nuk kane cfere humbasin i kane humbur te gjitha,,por nje vlere te madhe njerzore mund ta fitojne shume shpejt..Dinjitetin..
  .
  Dhe kjo arrihet duke thene te verteten e hidhur..pambarimisht te hidhur..
  .Lexoni me kujdes ju lutem:
  .
  1-Sali Biberisha.. ka qene ..eshte.. dhe do te jete …nje kobure ne duart e makartisteve te tipit Biberaj-Rajerson qe zbatuan nje nga doktrinat me antishqiptare ate te “dekomunistifikimit” qe rezoltoi me reaksionare se NACERTANIA APO MEGALIDHEA
  2-Sali Biberisha eshte kriminel shume dimensional i kthyer ne perbindesh por absolutisht nuk eshte fajtor….
  Fajtori nr 1 eshte Donald Luli i rradhes qe ne menyre te kuptueshme eshte lexuesh fermanesh i berishisteve te Washingtonit & Brukselit qe nga Wisneri ..Podestat e deri te Elez Biberaj.
  .
  Fajtori nr 2 eshte KOQETREDHURI Edi Rama me Pisaistat e tij duke shtuar dhe intelektualet si Kadareja qe deri tani nga mijra krime te Sali Biberishes nuk e kane hapur sqepin..
  _______________________
  Izet Haxhia-Mero Baze-Bedri Islami -Alban Dega dhe shume te tjere me shkrimet e tyre direkt apo indirekt kane kritikuar apo akuzuar Elez Biberaj si “nentoka serbe ne amerike” i cili eshte faktikisht Sali Berisha Amerikes.
  Kam shume argumente qe tregojne se pa u “rrezuar”Elezi=sali berisha amerikes” ai Saliu i Shqiperise do ju nxjerr uje te zi akoma
  _______________________
  Argumenti me i “ububujshem” eshte si me poshte:
  COMMISSION ON SECURITY AND COOPERATION IN EUROPE
  OF THE UNITED STATES CONGRESS (6 May 2013)
  Philip T. Reeker, ; Elez H
  Biberaj, ; Besa Shahini,analiste
  Gilbert Galanxhi, ..
  …..
  Ku shtrohen keto pyetje:
  E para
  Cfare statusi ka Elez Biberaj qe merr pjese ne kete forum kaq te larte te Kongresit
  E dyta
  Pse ne gjithe “hartimet” e ngjarjeve ne Shqiperi nga 2005-20013 e mbajtura ne kete komisjon nuk ka asnje fjale:
  -Per masakren e 21 janarit
  -Per Holokausin e Gerdecit
  -Per vjedhjen e Bashkise Tiranes nga Arvizu & Basha
  -Per vrasjen mafioze te Kosta Trebickes
  -Per prokurorin amerikan qe mbuloi kete vrasje
  …..etj etej….
  ………………….
  Pra pyes publikisht zoterinjte e Dites Malaj &Islami
  A nuk e kuptoni qe Sali Bisha ka nje mbrojtje te fuqishme nga berishistet e WDC & BE ?
  jeni budallenj apo frikacake ?

  A nuk e kuptoni qe po perseritet ne menyren me te shemtuar ardhja kriminale e serbash-berishes si me 2 prillin 1991 me 26 majin 1996..me 2005 dhe me e dhjera 8 maji 2011 kur Arvizu pa ju dridhur qerpiku organizoi felliqsine e lojes votat e gabuara ne kutite e arvizuara…

  …..

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 14, 16:43

   TURP PER USA + BE ..QE TOLEROJNE SALI KRIMINELIN

   TI E MBAN NË KREVAT DHE QAHESH KUR THUA “PËRSE TË TJERËT S’MA NXJERRIN NGA KREVETI DHE TA QUAJNË KURVË”!!

   Reply to this comment
   • TURP PER USA + BE .... May 14, 21:12

    Or zotni me numra pas bythe do te jap dy keshilla:

    e para;
    Vere nje tabele te SH.P.K-ja per orarin e punes qe ben per keto komente se duhet te besh pak pushim e kam fjalen mos puno “non stop” se do te bjere ndonje damlla..do lesh kalamaqerit rruges..nese nuk je ne ndonje azil pleqsh
    ,
    e dyta
    mos u bej polic komentesh dhe i ngjitesh te tjereve si muti pas kepuces..

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 May 15, 10:30

     për të parën,këshillën,e ke gabim!!
     punoj pas orët 19,ose turrni i dytë!!kështu që nuk të prish punë nëse shkruaj!?
     për të dytën!
     ça me të thon!?
     i ke rënë në të,por vetëm gjysmën!!

     Reply to this comment
 15. Qytetari durrsak May 14, 16:06

  Z. Adrian,
  keni shume te drejte persa shkruani. Jeta e Izet Haxhise eshte vertet ne rrezik, kuptohet perderisa “supen” mund t’ia dergoje edhe Bekimja e Sali Berishes ! E tmerrshme ! Nuk e dine kete gjendje Ministrja e Drejesise dhe Kryeministri ?! Deshmite e Izet Haxhise kunder Sali Berishes & Co perpara organeve ligjzbatuese, jane me vlere te jashtezakonshme tani dhe per kete drejtuesit e burgjeve dhe Ministria e Drejtesise duhet TE GARANTOJNE jeten e Izet Haxhise. Ndryshe, mbetet te themi me plot gojen se jane bashkepunues me Sali Berishen dhe duan t’i “shpetojne” atij lekuren.

  Reply to this comment
 16. lilolabja May 14, 16:14

  E vetmja rruge per te sensibilizuar popullin ngelet te krijohet nje ALERTE ne te gjitha mediat vizive ne te njejten ore , ku te nderpritet programi dhe mbi nje sfond te zi te shkruhet me germa kapitale ne ngjyre te bardhe
  KUSH E MBRON BERISHEN ?
  GERDECI
  21 JANARI ETJ ETJ ETJ
  Vidiot e Pamfletit, te luhen ne te njejten ore ,mbase zgjohet ai popull dhe ambasada te ndryshoje axhenden psh ne vend te dalin me biçikleta do ishte me mire qe populli te ulej ne shesh dhe te kerkoje qe vrasesit e 21 Janarit te dalin par gjyqit .Protesta pa kthim ,derisa Prokurorja te kerkoje hapjen e dosjes se 21 Janarit !
  Ju ka vene te gjitheve Saliu per fund ,nje tiger prej letre eshte te ha mune .Ku eshte elita e inteligjences ,ku jane ata qe firmosnin peticione perse nuk pati asne peticion per 21 Janarin ?Nuk bej pjese tek ai grup qe te me vi keq per Xhafen apo per ster Xhafen e PS.Keta bejne pjese ne ate kategori ?qe per mua kane kohe qe kane vdekur por nuk jane varrosur akoma .Xhafa Ruçi Buçi e ku ta di une sa lamashe gjenden brenda rradheve te PS -se duhej dhene shqelmi mbrapa bytheve qe ketu e ne 97 -ten !
  Rumunet e kane bere vettingut ketu e nga hera ,por kjo nuk i pengon te dalin ne shesh per te denoncuar korupsionin .Jetojme ne demokraci dhe dalja ne shesh eshte e legjitime dhe nuk keni pse ti merrni doren asnjerit per kete, qofte ky dhe Ambasadori Amerikan !
  Populli duhet te ishte sot tek Gjiri I Lalezit tek strofulla
  e kokes se korupsionit dhe do e shihni do qelloj dot me kepuce ajo trikoleshja e parlamentit apo jo !
  Zoti Thano dashur pa dashur ju te medias jeni bashkfajtor Bekimja po ta kishit denoncuar ju me kohe, nuk do kishte marre dot asnje rroge ,po te kishit lene nje reporter tuajin çdo dite tek dera burgut dhe te infomonit popullin besoj se edhe Edi sdo tja mbante menderja ta mbante gardiane Bekimen !
  Ju keni preferuar te afishoni ne faqet tuaja bythet e Kardashianit se sa te kishit çdo dite nje foto te gardianes se burgut e cila filloi pune edhe pse e pa shkolluar vetem se ngriti dy gishtat perpjete ,nuk kishit ju nje argument me shume per ta mbajtur gjithmone ne faqe te pare gardianen ? Mire qe per 21 Janarin sjua mbajti bytha keto 7 vjet ta kishit ne kopertine te gazetave tuaja keshtu edhe ambasada mbase me hir apo pa hir do e kishte ndryshuar kursin do vinte ne prioritet 21 Janarin dhe jo biçikletat ose korupsionin sikur ju te jepnit çdo dite ne faqet tuaja vilat lluksose te mafies qe kapardiset tek Lalzi .
  Ju beni sikur informoni ,te tjeret sikur bejne vettingun dhe bejini shuren baçes qe quhet Shqiperi !

  Reply to this comment
 17. Claus May 14, 16:16

  Zoti Thano, ju jeni gazetar me ekperience dhe e dini me se cfare po beni.
  Dhe, kjo qe po beni, zoteri i nderuar, vetem per profesionalizmin nuk ka lidhje.
  Sepse, i nderuar Thano, edhe me budallai nder ata qe lexojne shkrimet tuaja dhe te kolegeve tuaj ne pergjithesi, e kupton se per c’arsye po shkruhet kaq shume ne shtypin e majte per Izet Haxhine.
  Te gjithe e kuptojne, atehere pse felliqeni kot se koti, duke u rreshtuar edhe me me fanatiket gazetare mbeshtetes te kesaj maxhorance kaq te korruptuar dhe inkriminuar?!
  Te them te drejten, nuk mund te marr me mend se c’mund te shtyje nje gazetar qe, jo vetem te bjere kaq poshte ne llumin e propagandes politike, por edhe te zhgrryhet ne te?!
  Nuk besoj te jete urrejtja patologjike qe socialistet kane per Berishen; te pakten, nuk mund te jete vetem kjo; perndryshe, do te ishim ne nje rast me te vertete te pashprese ne kete lloj patologjie.
  Duhet te kete edhe arsye te tjera, me te arsyeshme, qe te shtyjne gazetare e analiste, te mbrojne te pambrojtshmen. Patjeter, qe duhe te kete te tilla.
  Sidoqofte, ju qofshi!

  Reply to this comment
 18. . May 14, 16:18

  Stina pranveres perpos aromen e luleve qê kundermon kendshem kudo.
  Dhe gjelberimin e lendinave dhe kengen melidoze te bilbilave dhe
  cicerimat e hareshme te zogjve,zgjon nga gjumi letragjik edhe
  zvarraniket e shumë llojshem.
  Doemos ne pllajat tona jetojnë një dozine e madhe e gjarperinjevë më zile.
  Kta gjarperinjë mbrohen nga ligjet e vendit madje edhe trajtohen dhe
  mirëushqehen nga taksat tona qe shteti jua jep krejte padrejtesisht
  ketyre zvarranikeve te cilet me deshire dhe vetëdije helmojne floren
  tone te perbashktë.
  Gjarperinjet tanë me zile dhe qyp janë krijesa t natyrale me të
  demshme per jeten dhe mbare universin tone.
  Krye neperka plake ku per bëmat e tij te lajthitura ka perfituar emër
  njerëzor Sali Bisha (Berisha)edhe pse e lyer dhe perlyer me gjak
  njerezor këmbë e koke sot pretendon se është qenia me e doemosdoshme
  mbi token shqiptare.
  Ky gjarper plak i torullosur sa nga mosha e mëseshumti nga mekatet e
  kryera pergjate ekzistences tij sot po perpelitet ti rrezistoj drites
  se diellit pranverore.
  Thone se gjarperinjet sado te plagosur te jene rrezistojne deri sa
  dielli te shkojë ne pjesen tjeter te planetit.
  Mirpo neperka jone plake e pagezuar me emrin Sali s’po ngordh madje as
  nuk po mujaliset fare.
  Perkundrazi ky gjarper i rrezikshem po sperkat çdo skute bulevard dhe
  rruge me vrerin e tij duke tentuar qe Shqiperia te mbetet vendi
  karantine jo vetem per BE dhe europen por nje strofke e rrezikeshme
  edhe per vetë qytetaret shqiptare.
  S’po shoh as nuk po nigjoj te kete lindor ndonje biolog apo veterinar
  t’ja shkule dhembet kesaje tufe gjarperinjesh te egersuar qe bajne
  potere ore e çaste me zilen e tyre duke lajmeruar vetem dite zie dhe
  kaos ne lendinat tona te virgjera.
  Mos ndofta duhet t’ja leme Shqiperine ne dore ketyre gjarperinjeve dhe
  zvarranikeve qe sapo u zgjuan nga gjumi letragjik!?

  Reply to this comment
 19. kaqi prej verteti May 14, 16:19

  o thanooo
  te gjithe ore do ti denojme te gjithe
  Sajmirin, Fatmirin, ty vete, Edvinin, Erjonin, te gjithe me radhe.
  Vetem Sali Berishen or taj te mos e prek njeri e te mos ia numeroj njeri krimet perdite se Saliu eshte mret nga Viqidoli
  E e hengert mortja ate cope Shqiperi qe nuk ia del dot te denoje nje kriminel ordiner

  Reply to this comment
 20. shpsf May 14, 16:24

  i nderuar zoti Thano
  Ne qe po ju shkruajmë jemi Punonjës te Shërbimit Privat te Sigurish Fizike.

  Këto dite na janë shpërndare njoftime qe sipas Udhezimit 130 dt.05.03.2018 te ministrit te Brendshëm z.Fatmir Xhafa na detyron te gjithë Punonjësve te Shërbimit Privat te Sigurise Fizike te ri certifikohen duke mos na e njohur këtë Licence qe ne e kemi marre me Ligjin 8770, datë 19.4.2001, “Për shërbimin e ruajtjes dhe të sigurisë fizike” nuk dimë se çfarë do te na shpjegojmë se pjesa me e madhe e jona ka shërbyer ne Forcat e Armatosura te Shqipërisë (ushtar) qe me ligje ne na njihen si vite pune, ndërsa tani na e hidhni poshtë me një te zeze ,te shkruar mbi një flete te bardhe.

  Ky ricertifikim qe zoti Ministër kërkon te na i marre edhe atë kafshet ka shume ??? se si, se sa, se ku….

  Ne na kane detyruar, te gjithë Drejtuesit Teknik, qe te plotësojmë dokumentacioni për këtë procedure, dhe këto dite si fëmijët e ujkut janë vërsulur te gjithë policët zonal, duke lajmëruar neper shtëpia ata qe janë te punësuar ne shpsf qe te paraqiten ne Akademi e Sigurish ne Tirane me një shume prej 25000 lek te reja për te kryer trajnimin (ose rilicensimin) për tu pajisur me Licencën qe ne e kemi pa afat me ligji e dikurshem, por tani pas ketij trajnimi do te jete per 4 vjet, pra një ricertifikim te mallkuar, për dy jave ose dhjete dite pune.

  Por nuk mbaron me kaq, se te largohesh nga puna, nuk te paguan njeri ,pra edhe kjo ka një kosto qe shkon te paktën nja 15000 lek te reja, po ku do te flesh se nuk janë te gjithë nga Tirana??,edhe kjo e ka një kosto te paktën një 500 lek dita pa bukë.

  Pra zoti Ministër nuk din se ku jeni dhe a i keni lenë fëmijët tuaj pa buke se nuk janë pak po një 40.000 lek te reja, ushqim te ikin.

  Ju e dini mire se ne Shqipëri janë afërsisht +- 8000 punonjës shërbimi qe duhen masakruar, nuk ju a kane thënë ata barke derrat.

  Nuk e dimë se si do te vepronit Ju dhe shume te tjera qe kane studiuar ne ato vite, të mos ju a njihet shkollen apo dhe diploma kush, patenta para demokracis qe nuk kishte as fjale autostrade dhe plot te tjera,qe nuk po na bijën ndërmend.

  Z .Ministër për një Vendim qe Kryeministri me Nr.139 dt.14.03.2018 qe kërkon tu siguroj ushqim punonjësve është kërkuar ne piken 6 te saj qe te merret Ministria e Financës dhe ajo e Ekonomisë për zbatim e kësaj VKM ose ndoshta disa prollogaritje.

  Po ju me ke jeni konsultuar z. Ministër me ata qe hane pula dhe pijen raki, me ata qe na e marrin shpirtin, se ja ne miq tuaj ose te kolegeve tuaj, apo me ata qe nuk shohin se ku jemi, sa marrim, sa punojmë, etj.

  A e dini sa e kemi rrogën ne, qe me ligje na ka ndryshuar ne letër ,po jo ne xhep ?

  A e din sa ore pune bëjmë ne jave?

  A i dini kushtet tona si rijmë ne shërbim?

  A ju thonë se kur dhe se si e marrim rrogën.

  A e dine se ne nuk marrim rroge shtese ne fund te vitit ,qe mund te paguaj këtë ricertifikimi te mallkuar.

  Një pyetje kishim te drejt për drejt, perse na zgjodhët Ne… për te ber leke? për te ndërtuar Akademin? Apo se këta janë te fundit, që ne shikojmë nga sipër(e drejte është, te fundit).Apo se janë rrethe 8000 vete dhe nga 25000 sikur tu marrësh ,bëhen ne fund te vitit nja 1.5 milion Euro.

  Z.Minister, mos u bëni mallkim i atyre qe lypin djersen e punës vete.

  Reply to this comment
 21. fteri May 14, 17:55

  Renegati S.Berisha ,dhe banda e tijë kriminale jo vetëm që falsifikuan provat e krimit rëndë të 21 janarit ,por jan personazhet kryesor moralo-psikologjik që e çuan shqipërinë në shkatrrim total,një “fashizëm demokratik ”
  Ku bandat,mafiozët ,hajdutët e vrasësit bëjnë ligjin.

  S.Tahiri sot është viktimë e kthetrave të mafjes së S.Berishës dhe Ilir Metës ,këta hakmerren kundër tij, për boshatisjen e xhepave të lekve të drogës Lazaratit ,dhe jan kundravu me të gjithë arsenalin artilerinë e mafjen e PD,Bej -Alinë dhe ballë gjërin Seljanin dashnor të Gridës .etj.

  PD-ja është një rrezik real për vendin 27 vjet.Pa arrestua kokën e krimit S.Berishën ky vend nuk ka më qetësi.

  Z.Thano !…Çudia e opinjonit është se provat e analizave shkencore të pistoletës dhe plumbave të Beretit 9mm që vranë me 21 janar që erdhën nga FBI-ja ,SHBA ,Sali Beisha i quajti letra higjenike !?

  Prokuroria shqiptare po tregohet naiv e indiferent ndaj këtijë njeriu që hapur ka vrarë njerëz ,dhe ligji nuk e ndëshkon ?!…Më pëlqen të deklaroi ralitetin ,se në ndërgjegjen time ka dy llojë drejtësie e ligji : Drejtësia e gjallë e jetës përditëshme që vepron kundër të varfërve ,drejtësi reale ,që i vihet përballë kriminelve të mafjes që nuk ndëshkohen .

  Ky është mesazhi kur do vendoset drejtësia e barabart për të gjithë ?

  Reply to this comment
 22. billi & hilli May 14, 17:57

  shpfs !

  dukesh qe vuan nga sindroma “Arvizu” qe barazoi krimet e Berishit me gabimet e Rames dhe jo ne menyre te fshehte por hapur fare i tha nje vrasesi burre shteti.

  I paprekeshmi Serberisha eshte i tille se ai ka kartabjanken ( Rajerson-Biberaj)
  qe i dha fuqine pakufi e nje Pinoceti akoma me gjakatar per te shkaterruar te majten shqiptare ( 85% e elektoratit) dhe per shkaterruar deri ne qelizen e fundit sistemin e Enverit qe ne fakt ne 1990 quhej i vdekur si teori dhe praktike
  Pra lufta kunder ‘KAMUNIZMIT TE VDEKUR’ ishte nje kanibalizem
  ….
  Rajersoni i Beogradit dhe Elez Biberaj i Titogradit
  do te ngelen jo vetem anti-shqiptaret me te medhenj ne historine shqiptare por dhe antiamerikanet mete medhenj. qe ka shkelur ne shqiperi..
  nqs se do te beja nje gjyq nurembergu per krimet kunder njerzimit ne shqiperi pas 1992 do te vija ne bangen e te akuazuarve:
  :
  Edwin rajerson
  saleh berisha
  azem hajdari (edhe pas ngordhjes)
  tritan shehu
  elez biberoviq
  lulzim basha
  bujar nishani
  james trafikanti
  damir fazllic
  nick gage (gaxojani)
  AKUZA:
  DHUNIM KUFOME
  qe do te thote se ne 1991 kur shkelen keto barbare ai komunizem qe keto makartiste dhe neofashiste pretendojne se rrezuan..kishte vdekur qe ne 17 dhjetor 1981.
  pra keto kanibale,vampire hijena dhe nekrofage munden nje system qe kishte 10 vjet qe kishte vdekur.
  jo vetem kaq por keto zbatuan nje nga teorite me agersive te zbatuar dhe ne amerike midis vete amerikaneve.
  po pse ketu ne shqiperi e gjeti makartisti rajerson te rrezonte nje te vdekur..
  pse ngaterroi ky colonel I ardhur nga beogradi tiranen me saigonin,mosken dhe berlinin e viteve 50-60

  Dy here qeveria amerikane ka bere gafa qe kane lene gjurme ne histori
  .
  E para
  ishin kampet e perqendrimit te amerikaneve me origjine japoneze ne WW2 nga 1941-1947 qe me ne fund I demshperbleu ne kohen e Reganit ne vitet 80 me miljarda dollare
  .
  E dyta
  invazioni dipllomatik dhe I sherbimeve secrete amerikane ne vitet 1990-1992 nga Beogradi duke vene ne krye te shtetit shqiptar nje monster filoserb me emrin Saleh
  ka ardhur koha qe administrate amerikane te investigoje gafat dhe gabimet fatale nga dyshja anti-amerikane Rajersonovic-Biberovic.
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje lidhjet e disa zyrtareve amerikane me ish udb jugosllave ne dem te kombit shqiptar
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje dhe denoje zyrtarisht aktin e turpshem te marrjes pjese te kolonelit diplomat Rajeson ne fushaten elektorale ne janar-mars 1992
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje dhe denoje zyrtarisht aktin e turpshem te interferences rajersonit per arrestimin dhe denimin e Fatos Nanos si genocide antikomunist I panevojshem
  .
  ka ardhur koha qe qeveria amerikane te investigoje se kush zyrtare amerikane dhe shqipare u “demshperblyen” me floririn e londres..dhe pse pikerisht u abuzua me florin e londres ?!
  Me ka zene lemeria qe kur ne Shqiperi honorable Donad Lu shpiku reformen per drejtesi,pas dekrinializimit te famshem,ku me I humburi doli Edi Rama dhe votuesit e 23 qershorit..me I fituari ..ylli ne ngjitje.

  Gjithe shtypi shqiptar ( edhe gazeta Dita me bedrisalmet e saj) jane verbuar dhe nuk shikojne qe kjo eshte nje manover tip “kale troje” po behet per te reabilituar pergjithmone krimet e kupoles 2B dhe per te vendosur K/M ne 2017 gjarperin Lul Basha I cili do kujdeset me pas per mosprekjen e SRB-it dhe ne rast te ngordhejs se tij natyrale ti beje nje varrim madheshtor si DEMON kratit tjeter te tropojes mender me thene A.Hajdarit.
  .
  Me e vogla qe mund te mendojme eshte se miqte tane po na konsiderojne si te Ferma e Kafsheve te George Orwellit…PSE
  ***
  Berisha nuk eshte se ka kryer krime.JO..Ai eshte treguar
  PERBINDESH
  KANIBAL
  MONSTER
  TERRORIST
  TRADHETAR
  DJALL…etj etj
  .
  Dhe miqte tane e tolerojne se gjoja hodhi komunizmin qe eshte ne vetvete nje genjeshter kriminale qe nuk eshte vendi dhe koha ta argumentojme.Por le te analizojme disa krime te kesaj drakule te viqidolit qe nuk ka zog kurve ne bote ta shpetoje apo ta amistoje:
  .
  1-Ky MONSTER nuk duhet te falet kur drejtesia e Enverit denoi Hysen Shoshorin ne burg kurse ky kerkoi varjen ne litar.
  .
  2-Ky PERBINDESH nuk duhet te perdhoste PERSONALISHT me dinamit varrin e Enver Hoxhes ne nje kohe qe I ka pire kafen dhe I ka ndenjur te oxhaku..e deri te varkat..Nuk duhet te shkelte zakonin e malsorit
  .
  3-Ky DJALL nuk duhet te beje rolin e te “shtypurit nga diktatura” kur ajo I dha mundesine te kuronte jashte vajzen e tij me operacjone kozmetike…dhe deri ti fshinte bythen Andi Bushatit nipit te H.Kapos si BABY SITERES
  .
  4-Ky DEVIL per here te pare ne historine e Shqiperise jep urdher luftarak me Shik-un qe VERIU te pushtonte ushtarakisht JUGUN
  .
  5-Ky DEMON urdheron perdorimin e lendeve kimike luftarake (si Sadami ) ne Vlore-Gjirokaster..ku per fat dy pilotet atdhetare devijuan avjonet.
  .
  7-Ky FRANKESHTEIN MONSTER shkaterroi me themel ushtrine & shtetin ne 1997 ku si pasoje u vrane mbi 4000 shqiptare…dhe u pushtuam “miqesisht” nga te huajt
  .
  8-Ky QELBESIRE me xhenazen e Hajdarit,shpertheu K/M dhe pushtoi institucjonet dhe duhej ose burgim I perjetshem ose egzekutim ne rrethana renduese ( ah keto amerikanet qe e falen)
  .
  9-Ky MASKARA kreu nje genocid cnjerzor kunder fisit Haklajve duke perdhosur varrezat,duke vrare femije e pleq dhe duke I rrafshuar shtepite me dinamit
  .
  10-Kjo BISHE GJAKATARE urdheroi zhdukjen pa gjurme te Remzi Hoxhes se raportoi takimin TOP SEKRET ne Shen Naum me Milloshevicin dhe Grigorovin ( me dijenine e miqve)
  .
  11-Kjo NDYRESIRE lejoi dhe urdheroi personalisht furnizmin me nafte te Milloshevicit me kompanine Shqiponja me tritan shehu,gazidede dhe “shenjetorin “ Aleksander Meksi
  .
  12-Ky ESAT PASHE JUNIOR shiti me DEVILIN LUL pjese nevralgjike te detit Jon,ku Karamalisi e konsideroi fitoren me te madhe dipllomatike pas L2B
  .
  13-Ky MEGA TRADHETAR lejoi personalisht ndertimin e varrezave te ushtareve greke brenda territorit shqiptar egzakt sipas vijes se vorio epirit,kurse nga ana tjeter varrosi ceshtjen came
  .
  14-Ky NAZISKIN heq tabelen e masakres 4 Shkurtit dhe e zevendeson me figure filo XHAFERR DEVISTE
  .
  15-Ky I PABESE ndersa I vuri pinjollit te Zogut kallashnikovin ne 1993,kurse pas dy dekadash ketij tradhetari I ngriti lapidarin
  .
  16-Ky SHQIPTAROFAGOS ne nendor 2012 me agresivitetin dhe nga provokimet e tij u be e mundur te digjen dy greviste te urise te te perndjekurve politike ( kujtojme qe I gjori Arvizu dhe I shkreti Nishani I vizituan nga dy here ata)
  .
  17-Ky MOBSTER NDERKOMBETAR dogji me biznesin e tij kriminal ne Gerdec 26 skllever..dhe pas kritikave dhe akuzave..i thote NY-TIME-it leter higjenike..dhe asnje amerikan nuk reagoi

  18-Ky NEO FASHIST vrau 4 veta ne bulevard ne 21 janar 2011…dhe cuditerisht fshiu bythen me ca ekpertiza profesinale te FBI…prape heshten miqte amerikane..biles Arvizu e quajti burre shteti
  .
  19-Ky NEKROFAG me gestapon e tij private egzekuton Kosta Trebicken dhe e ndihmojne ca miq te tij ne Virxhinia qe te gjeje nje ekspert per ta mbuluar kete akt mafjoz.
  .
  20-Ky MAFJOZ nderkombetar se bashku me DEVILIN LUL grabisin dhe me ca mafjoze te huaj me kollare rreth gjysem miljardi dollare ne Rrugen e Kombit qe mbahet rruga me shtrenjte ne bote…fatkeqeisht ne vendi me te varfer te Europes
  .
  21-Ky KRYHAJDUT ka bere dhe shume krime ekonomike si tejkalimi I borxhit publik,shitje hidrocentralesh,1 miljard borxhi I biznesit,aferat me CEZ-in.ALBETROLIN,ARMON etj etj qe jane te panumurta
  ***
  ***
  Pas mos ndeshkimit te Monstres Berishe per disa kryekrimet e tij..sidomos per masakren HITLERIANE te 21 janarit me keqardhje kemi drejte te mendojme se:
  Amerikanet po bejne gabimin e turqeve para 500 vjeteve ku I kane ndare shqiptaret ne armiq te betuar ne socialiste dhe demokrate (turqit na ndane ne myslymane dhe te krishtere)..dhe ne vend te ballaban pashes dhe hamza kastriotit shohim berishen dhe bashen….dhe analoge eshte enverhoxha ne rolin e skenderbeut..
  Paprekshmeria e serberishes gjendet ne kasafortat e rajersonit-arvizuse dhe donald-luse
  dhe eshte jo burrerrore qe ke frike te thuash te verteten qe
  i paprekeshmi quhet WILLIAM BIBERAJ (alias sali serberisha) made in 1990UDB-CIA(seksioni ballkanit)

  Reply to this comment
 23. ali May 14, 18:03

  Z Thano
  Respekte
  Te lutem nese kete shkrim e ke seriozisht per sigurine ne burgje verifiko
  1-Drejtues Nazmi Demirxhiu ai qendron akpma ne detyre(ka qene i perjashtuar nga policia e burgjeve . E riveshi LSI-ja dhe graden e ka marre jasht kriterev
  2- Verfiko se si Fehmi Suafa e ka marre graden, para kohe, apo si votues familjarisht me PD jo si demokrat por si sahanlepires i drejtorave dhe Spiuneve te Shikut. Ka qene veshur ushtar ne kohen e PD pastaj na u be doktor i shkencave me historine e burgjrve. Shiko ne Google temen e tij dhe do bindesh vete se cfare perfaqson kjo histori
  3 -Verifiko Kamber Hoxha (pelivan) eshte dorehequr disa here nga detyra dhe eshte riveshur sipas mides duke u graduar jasht kritereve dhe ben si kompetent ne burgje
  Te tre keta ngjarjen e Fushe Krujes(prerjen e hekurave) e mbyllen duke i mburrur para policise se nuk kishin pergjegjesi????????????????
  4- Drejtes Ilir Cuni nga kembesor ne shef nderlidhje nje hajdut ordiner i LSI (nip i Nasip Nacos, mburret)
  5 Jane disa te rinj ne polici qe skane lidhje fare nuk kane eksperience ne burgje dhe jane k/komisar, kur me dhjetra te tjere vegjetojne ne vite me nje grade
  6- Jane titulluar mjaft police si oficere kur nuk dihet formii i tyre(arsimi) ndersa mjaft oficere me shkolle te bashkuar tye oficere qendrojne me sherbim ne kupola
  Etj etj
  Verifiko dhe do te bindesh se Ministrja dhe Arben Cuko po e degradojne sistemin e burgjeve
  Ka shrehje nga policet se situata eshte me keq se nga ajo e drejtuar nga LSI-se

  Reply to this comment
  • top sekret May 14, 18:22

   Z .Ali
   Respekte
   Te lutem nese kete koment e ke seriozisht per sigurine kombetare verifiko
   krimet te perbindeshit Berishovic
   1-puci shtetit 2 prill 1991
   2-lufta veri-jug 1997
   3-kater mije te vrare ne 1997
   4-urdheri per sulm kimik 1997
   5-remzi hoxha
   6-fshehja e kumbaros
   7-kosta trebicka
   8-fatmir xhindi
   9-oficeri shikut
   10 gjyqtari konomi
   11-viktimat e gerdecit
   12-protestuesit e 21 janarit
   13-akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
   14-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
   15-ktheu k/m ne spital fushor
   16-refuzoi dorzimin e gardisteve
   17-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
   18-perdhosi k/prokuroren di lavire
   19-ofendoi k/shikasin si pucist
   20-kercenoi ramen me egzekutim
   21-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
   23-u fshine filmimet
   24-u ndrruan tytat e armeve
   25-u dekorua burri shtetit
   26-u dekorua ylli ne ngjitje
   27-u menderosen ekpertizat e FBI
   28-u zevendesua presidenti
   29-u zevendesua k/prokurri
   30-u zevendesua k/bashkiaku
   31-u zevendesua k/shiku
   32-u terrorizuan gazetare
   33-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
   34-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
   35-genocid fisit haklajve
   36-tritol te varezat e haklajve
   37-bulldozer te shtepia e haklajve
   38-vrasja mafjoze e Mirush Matit
   39-thika pas shpine Bujar Kaloshit
   40-vrasja e Aleks Kekes
   41-masakrimi Edi Rames
   42-masakrimi Zamir Dules
   43-masakrimi Bardhok Lales
   44-vrasja Florian Viles
   45-egzekutimi Anton Gjergjit
   46-egzekutimi Vaid.Lames
   47-perndjekja e Zef Brozit
   48-perndjekja e gjen.Luan hoxha
   49-perndjekja e Shinasi Rames
   50-terrorizimi Eduart Sallamit
   51-terrorizimi Arben Dukes
   52-rrahja e Paskal Milos ne Bruksel
   53-burgosjae e A.Frangajt
   54-burgosja e A.Ristanit
   55-vdekja misterioze P.Arbnorit
   56-vdekja misterioze Safet zhulalit
   57-vdekja misterioze Ali Spahia
   58-vdekja misterioze Besnik jacellit
   60-vdekja misterioze Gezim Dibra
   61-egzekutimi ahmet krasniqit
   62-egzekutimi ilir koloshevcit
   63-vdekja misterioze xhavit hana (prokurori gerdecit)
   64-eleminimi misterioz i L.Ihsanit (sekretarja berishes 13 vjet)
   65-vdekja misterioze Bashkim Gazidede
   66-vdekja misterioze Ferit R.Hoti
   67-vdekja misterioze Tani Topit
   68-vdekja misterioze Gramoz Pashkos
   68-Eleminimi Gani Malushit
   69-nxjerrja ne prite e azemhajdarit
   70-vrasja e 10 komisareve te policise
   71-vrasja e mbi 500 policeve ne detyre
   72-ngujimi i 3110 familjeve ose jane gjak
   73-…1800 te vrare me kanun
   74-prishjen e qeverise stabilitetit 91′
   75-fronezimi i janullatusit
   76-aderimi ne konferencen islamike pa referedum
   77-sabotimi i levizjeve per pamvaresi ne kosove
   78-furnizimi me nafte i milloshevicit
   79-vjedhjen e votimeve 96′
   80-rrahja masive e demonstrueve ne sheshin Skenderbej
   81-rrezimin e shtetit dhe vellavrasja ne 97′
   82-grushti i shtetit shtator 98′
   83-impikimi familjarisht i tij ne holokaustin e gerdecit
   84-miratimi i varrezave te ushtareve greke
   85-injorimi total i ceshtjes came
   86-shitja e detit jon
   87-implikimi me ligjin e plehrave
   88-vjedhje e votimeve ne 2009
   89-prishja klasave sportive
   90-prishja e rrjeteve kulluese
   91-tallja me shkollene plepave
   92-masakra e 21 janarit
   93-vjedhja e votimeve 2011
   94-perdhosja e luftes N.CL
   95-glorifikimi i satrapit zog
   96-deklarata qe kemi gjak turku.
   97-Shitja e resurseve strategjike
   98-lidhja me mafiozet e podestes
   99-parlameti i ri
   100-stadiumi i ri
   101-xhamia e re
   102-rruga e Arberit
   103-rrethrrotullimi ne unaze
   104-h/c skavices
   105-h/c devollit
   106-mullinjte e eres ne karaburun
   107-centrale atomike per tu bere superfuqi
   108-hekurudha tirane-pekin
   109-superfuqi arroresh
   110-mbjellja e 10 miljon rrenje ullinj
   111-kalimi borxhit jashtem 66% (falimentim)
   112-mos pagimi 500 miljon investitoreve
   113-demi me “Cez-in” rreth i miljard dollare
   114-Krimi me TEC Vlore mbi 200 miljon dollare
   115-qindra miljone me pronaret e tokave (strasburgu)
   116- mashtrimi i te perndjekurve politike ne pagesa
   117-mashtrimi kriminal me legalizimet
   118-deshtimi i censusit
   119-vjedhja e 300 miljon dolarev te rruga kombit
   120-shitja e hidrocentraleve
   121-shitja mafjoze e armatimeve
   122-shitja e reparteve ushtarake + shqup-in
   123-deshtimi i shitjes albetrolit dhe armos
   124-linja e tramvajit Lulit ne tirane
   125-shqiperia 1-euro
   126-denoncimi i Hysen Shoshorit
   127-enoncimi i Margarira Kostaqit
   128-tjetersimi mafjoz i Shqup-it
   129-tjetersimi mafjoz i ambasades kineze
   130-tjetersimi mafjoz i sh.o. Fier
   131-ri-aprovim i ardhjes milionave ton plehrave
   132-tejkalimi borxhit public mbi 65%
   133-borxhi ndaj biznesit 1 miljard dollare
   134-borxhi stratosphere me Cezin
   135-cmenduria me emrin e bjeshkeve te nemuna.
   136-perdhosja e eshtrave te A.Hajdarit dhe VK.
   137-lejimi i rajersonit ne fushate elektorale 1992
   138-mos hapja e dosjes se sigurimit shtetit
   140-poshtrimi i Jon Withersit
   141-poshtrimi i Arvizuse
   142-loja me LHL
   143-komplloti Sokol Olldashit
   144-loja me lazaratin
   145-helmimi Ferdinant Ponit
   146-pagesa e vrasjes se Santos
   147-teatri qe po luan me Fullanin
   148-uzurpimi bsh
   149-uzurpimi i bankes Santos
   150-“Dasma” per kapjen e nipit enverit
   151-‘Nxjerrja” e kalibruar e videos Metes
   152-Nxjerrja” e kalibruar e kamikazit Doshi
   153-Perdorimi i Dritan Priftit si Video Master Spy
   154-Neni naziskin 24/1 i 1992 (shpartallimi shtetit)
   156-komisjoni varrim –zhvarrimeve
   157-kanibalizmi ne varrezate kombit 3 maj 1992
   158-shkarkimi illegal i maks haxhise 1998
   159-mos kallzimi I krimit te doshit 3 muaj
   160-paisja e familjes & fisit me pashaporta dipllomatike
   161-paisja e 10 terroristev islamike me pashaporte shqiptare 93’
   162-enigma e goditjes dhe vdekjes Agim Shukes
   163-ultimatumi drejtuar Qazim Gjonajt per gjyqin e 2 prillit
   164-presioni mbi Prele martinin per gjyqin e 2 prillit
   165-enigma e arit londres (1993 me rajersonin)
   166-enigma e kaparit te albetrolit 2012 (mbi 85 milon $)
   167-enigma e pallateve nga malajzi a ne laprake
   168-emrimi I gazidedes ne shik (master spy)
   169-takimi sekret me milloshevin (1995)
   170- takimi sekret me gjeneralin Boban te vila nr 4
   171-takim I fshehte me Ivanovicin ne Kras Montana
   172-reabilitimi I kriminelit Gazidede 2005
   173-reabilitimi I kriminelit Agim Shehu 2005
   174-shkaterrimi dhe demtimi I hekurudhave
   175-prishja e hekurudhes milot rreshen klos
   176-zhdukja e stacionit trenit Tirane
   177-ofendimi I NY TIMES leter higjenike
   178-shkon ne USA 1992 me ndihmen e nje big-shefi te Cia-s
   179-skandali Levan-Fier( fari balliu-alpine)
   180-Debimi I Mustafajt para vizites Bushit
   180-ngritja e permendores bushit si bythlepires I tij
   181-skandali nipi berishes ne hotel dajti (koburja e dritanit)
   182-250.000 euro Jean Paul Carteron ilegalisht ne 2006
   183-urdherohet qe kontrata me JPC te mbahet teper secret
   184-skandali kombetar me shkollen greke Omiros ne korce
   185-denimi Top Channel me 13 milion euro
   186-Trafik I madh armesh me Armenine
   187-Skandal dipllomatik me azerbajxhanin per keto arme
   188-digjet policia gjirokastres nga lazaratasit-shtator 2007
   189-i falen Tom Ridges 500.000 $ per 2 seminare (9/2007)
   190-Damir Fazllic ne kasafortat e sigurise kombetare me T.Ridge
   191-shkarkohet prokurori Sallaku per aresye banale si ndonje fshesaxhi
   192-Argita B. fshin biznesin e saj nga regjistri kombetar (shkurt 08’)
   193-pagesa ilegale Vatres-usa per 100 vjetorin (sa fukarenj ne usa)
   194-Spoti turistik n CNN-300 000 $ kater here me shtrejt se normalja
   195-Kapet 1 kg heroine te makina ambasdorit ne Itali , Lesh Kola
   196- Prangoset shoferi A.Selmanllari si drog-diller-mik personal i Xenit Sales
   197-Autobote te qeverise kapen duke ujitur drogen e Lazaratit
   198-Debohet ne shtator 2008 nga shqiperia FMN
   199-Debohet k/hetuesi Shtylla (kishte gerdecin dhe rrugen e kombit ne process)
   200-Skandali plazhi gjeneralit- mbrapa qendron dyshja malltezi-patozi
   201-Super Skandali Jales -del kollovari J.malltezi si mafje e tokave
   202-Skandali ne Porto Romano-Argita –Fazllic
   203-Gold-Argita” i lyp “Zafar Ansarit 3 miljon dollare rushfet
   204-Jamgjarper Malltezi gllabron ish klubin Partizani
   205-Karaosmania e Nishanit gllaberon ish seline e PD
   206-Urdherohet pergjimi ambasadave dhe opozites nga SH.I.U
   207-Transferohen nga zyrtare vendas 1.3 miljard dollare raporton G.F.I.
   208-Shkarkimi I disa gjeneraleve rebele dhe zevendesohen me beadle
   209-Nuk hapen kutite per 2009,dhe digjen fletet e votimit para afatit
   210-Hapen kutite per 2011 dhe ndryshohet rezultati (po mengeperveshuri ?)
   211-Ortakja e Argita B. Flutra Kola blen Croën te Fazllicit 2 miljon $
   212-Gazidede takon Arkanin ne Durres 6/94 me miratim te Berishes per naften
   213-Themelohet kompania Shqiponja me “boss” Tritan Preshin.
   214-Berisha posedon disa zyra perandorake private te pa raportuara..
   215-Argita zoteron vila multi milioneshe te pa justifikuara-lalez etj..
   216-Shkelzeni zoteron vila sheikesh ne garden,farke,mullet .L.A.etj.
   217-Akuza ndaj Hajdarit si spiun i SS dhe organizator i 2 prillit 1992
   218-Ngritja e lapidarit per “spiunin dhe vrasesin “e Shkodres
   219-Dekorata dhe honorari 1,6 miljon dollare per Nicola Arsidin
   220-Trafikimi naftes ‘Virxhin-Kulicaj” fitimi 75 miljon dollare
   221-Blerja e nje super benzi BUNKER-700 miljon leke.
   222- Porosit helikopter superlluksoz VIP ne France (eurocopter)
   223-Porosit nje veprim terrorist me helicopter mbi shtepine e Bamir Topit
   224- Mban gjithmene rrotull nje “polici secrete civilesh ” 50- 100 vetash
   225-Fimohet vila Rames ne 13 shkurt 2013 me helicopter me urdher te SB
   227-Urdherohet ne 97’ nga SB sulmi mbi amb. amerikane ( Izet Haxhia)
   228-Sulmohet me urdher te tij kontigjenti gjerman (ka filmime)
   229-Kurdiset nga SB truku I bombes te Vefa ne 96’ me Anton Gjergjin
   230-Bomba u “kurdis” per te akuzuar “Hakmarrjen per drejtesi”
   231-Largohet FMN se sinjalizoi rrezikun per fajdet 96’
   232-Kercenohet Kristaq Luniku per mos mbylljen e firmave
   233-SB deklaron se VEFA+ Gjalica = dallendyshet e kapitalizmit
   234-SB deklaron ;Parate e shqiptareve ne firma me te pastrat ne bote
   235-kercenohet me jete Izet Haxhia pas intervistave nga Gestapo SB
   236-Akuzohet Xeni Lirijes si drog diller nga Izet haxhia
   237-Miratimi I devijimi I rruges Egnatia nga Durrsi ne Igumenice
   238-Investime serioze ne Tropoje nga qeveria Pedere-afer zeros
   239-Abandonon shtepine ne Vicidol-kthehet haur lopesh e gomeresh
   240-I fal oborrtareve mbi 100 licensa h/centralesh ,miniera e hidrokarburesh
   241-Trafik me Libine –Lul Basha takon Kadafin personalisht “tet a tet”
   242-Lirohen te burgosur vrases per votimet e 2009 me urdher te SB-LB
   243-Menaxhohet direkt nga SB kolumbianizimi-prodhimi droges- 5 miljard $
   244-permbytja e pare e shkodres ndodh 1 here ne 100 vjet (tallje )
   245- permbytja e dyte e shkodres ndodh 1 here ne 1000 vjet (tallje funebre)
   245-Gerdeci I dyte ne Dhemblan Tepelene-maskohen vrasjet dhe krimi qeveritar
   246-Burgosja e Nanos si terrorist per kavanoza receli t ndihmave
   247-KURSE Lul Berisha vjedh gjysem miliardi ne RR.K dhe mbete yll ne ngjitje
   249-SB deponon ilegalisht ne amb.amerikane per 14 shtatorin 1998
   250-Ve mafjozin Hajdin Sejdia keshilltar te pare ekonomik ne qeverine e 1992
   251-Largon Leka Zogun si qen ne 20 nendor 1993
   252-prag skandali armatosur ne hotel dajti me LZ
   253-Nga trajtimi LZ si qen I ngre permendore si karadyzen
   254-SB me keto krime eshte diskretituesi me I madh I USA-s
   255- SB me keto krime eshte djalli I Lugut te zit e tropojes qe po
   ri-ngre Enver Hoxhes lavdine sin je nga Kolloset me te medhenj qe ka nxjerre njerzimi
   kur shikon sot kete popull qe eshte shpefyteruar,kete klase politike antishqiptare,keta ish te perndjekur politike akoma me gaveta neper duar,keta intelektuale te sklerozizuar,keto medium dhe gazetare tevet-censuruar,ate vend qe eshte kthyer ne nje kombinat gjigand prodhimi dhe tranziti droge me vlera kozmike,ku krimi ,droga,prostitucjoni,tradhetia , kurvelliku politik dhe hipokrizia unlimited e nderkombetare automatikisht “pa deshiren” tone e vene Enver Hoxhen Burrin me te madh qe ka nxjerre kombi shqiptar ne nivel me gjergj kastriotin
   shenim:
   Z ali
   Respekte
   Te lutem mbaje top sekret kete koment me lart se mos e merr vesh Donald Luli se na i fut Sali Trapin te lista e tij e dekriminalizmit…verifiko dhe do bindesh

   Reply to this comment
 24. One 13 May 14, 18:13

  Hiqeni izetin qe aty urgjent

  Reply to this comment
 25. Dodona mbi Tomorr May 14, 18:17

  Pershendetje Thano!Qe kur u fol per kthimin e Izet Haxhise ne Shqiperi kam bere shenimin ne gazeten tuaj , sic po e bej edhe sot . Sali Berisha nuk eshte aq i zgjuar sa te mendoj kaq variante te holla si ate te Kosta Trebickes edhe per Izet Haxhine : por lobi Rajerson _Arvizu_Biberaj e pasus te Pipes ja kane bere gati planin e asgjesimit te ketij deshmitari te rrezikshem per Saliun vete por edhe per klanin qe e mbeshtet nga Amerika. Izeti eshte i humbur, ne mos qofte perziere edhe ai ne ndonji loje per te shpetuar veten dhe ata qe deri tashti ka folur se do ti “denoje me burgim te perjetshem” Fakti qe sillni ju eshte trondites!Per Izet Haxhine duhet te kishte jo qeli te vecante ne burg , po ndertese burgu te vecante ! Bile kete duhet ta kerkoje edhe avokati i Izet Haxhise , me kembengulje , ndersa vet Izet Haxhija duhet te shpalle greve urie me kerkesen per tu shperngulur prej aty.Krimet ne Shqiperi nuk kane fund dhe fakti qe Ministri i brendshem apo edhe ministria e drejtesise e kane lejuar kete ,jane pjestare te ndonji plani ogurzi , per zhdukjen e deshmitarit kyc per te gjitha bemat e njetiut qe mbolli krimin ne Shqiperi dhe e mban gjalle me tere rrethin e tij familjar e ate te perkrahesve qe ka blere gjate ketyre viteve ne pushtet!!

  Reply to this comment
  • Nje loder me orarin e udhetimeve.. May 14, 19:31

   Nga gjithe komentet ky i Dodones eshte me i sakti dhe duhet lexuar nga fryksi Edi Rama dhe Ministri Xhafa.
   .
   Ne vrasjen e Trebickes jo vetem kishte gisht grupi kriminal “Ciftelia” i Brecaneve & Kuliceve por dhe metastazat e tyre arriten deri ne Virxhinia Usa..
   .
   Ne vrasjen e Olldashit mediat ne oret e para lajmeruan se ne vend-ngjarje kishte shkuar dhe Xen Berisha (cfare donte ky mafjoz aty) si dhe u nxorr nga makina dhe nje femer….dhe pas kesaj PD-PS-POLICIA-FAMILJA e varrosen Olldashin sikur te ishte dasem..te gjithe ngelen te kenaqur.
   .
   Pse grupi Ciftelia dhe” kopetentet e virxhinas Usa” do ta eliminojne me lezet Izetin..ose do bjne nje gjyq ku do plasi nje debat i madh se cfare ngjyre i kishte corapet Azemuti kur e vrane si qen..dhe te gjithe do dalin te fituar

   .
   Ne fakt Izeti ka deklaruar me fakte dy akte terroriste te Berishit ne 1997….karshi ambasades amerikane qe mbeti tentative dhe ndaj kontigjentit gjerman ne Rinas qe eshte 101% e faktuar me skenar Salipordhen..
   Pra tolerimi qe po i ben Amerika ketij perbindeshi ka kaluar cdo llogjike njerzore dhe shton friken se Izeti ose do eleminohet si Kostrebicka ose sokolldashi ose eshte bere marreveshje me te.
   .

   Ne mesin e shtatorit 1998 ndodhen dy ngjarje te forta:
   .

   -1 vrasja si qen rrugesh e Aazemhajkarit 12 shtator
   .
   -2 Puci i shtetit 14 shtator
   .
   Nese gjyqi do zhvillohet me teme se kush e thiri Azemin ne shesh ose cfare ngjyre i kishte corapet dhe do harrohet puci kriminal i shtetit i 14 shtatorit qe normalisht berisha duhej te ishte ne burg per jete atehere ky proces do quhet Donaldlulezim…

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim