Belgjika njeh zyrtarisht patentat shqiptare

June 8, 2018 12:08

Belgjika njeh zyrtarisht patentat shqiptare

Autoritetet belge kane konfirmuar zyrtarisht njohjen e lejeve të drejtimit të lëshuara nga autoritetet shqiptare.

Praktikisht, nëse një shtetas shqiptar shkon në Belgjikë për më pak se 3 muaj, ai mund të përdorë lejen shqiptare të drejtimit të automjetit.

Për shtetasit shqiptarë me qëndrim më të gjatë, duhet të paraqiten në komunën belge ku janë regjistruar për t’u pajisur me leje belge për drejtim automjeti, bazuar në lejen e tyre shqiptare të drejtimit të automjetit.

l.h/ dita

June 8, 2018 12:08
Komento

2 Komente

 1. anticensurë25642654 June 8, 12:36

  dhe këtyre duhet tu japim det neve??
  apo jua kemi dhënë me kohë si gërkut??
  interpretime të bukura bëni,për kokën tuaj!!
  përse përmëndni periudhën 3 mujore??ajo nuk hyn në këtë marrveshje!!marrveshja është për njohjen e patentës për ata persona që jetojnë,jo që shkojnë për vizitë,turizëm a shkolla,në belgjikë!kjo njohje bën të mundur zëvëndësimin automatik të patentës shqiptare me atë belge,pa pasur nevojë tiu nënshtrohesh kurseve dhe provimit!!

  Reply to this comment
 2. Imigranti ne itali June 8, 17:03

  Po ne itali qe un kam dhjet vjet pse nuk ma kovertojne patenten

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*