Belle Air zhduk gjurmët e biletave të ofruara për fushatë

TEMA June 13, 2013 09:45

Belle Air zhduk gjurmët e biletave të ofruara për fushatë

Kompania ajrore Belle Air ka zhdukur gjurmët e biletave që po ofron për fushatë për studentët dhe emigrantët, në këmbim të votës për Partinë Demokratike.

Ajo ka bllokuar sistemin e blerjes së biletave në këtë periudhë, pas akuzave që u ngritën ndaj kompanisë nga Partia Socialiste.

PS e ka akuzuar këtë kompani jo vetëm për situatën monopol të krijuar në tregun e fluturimeve, por edhe për lidhje me pushtetin aktual, në radhë të parë me kryebashkiakun Lulzim Basha.

Vetë kryetari i opozitës, Edi Rama, premtoi se do të ketë një qëndrim ndaj kësaj kompanie kur e majta të vijë në pushtet.

Belle Air hyri në tregun shqiptar pas ardhjes së Berishës në pushtet dhe arriti ngadalë të vendosë monopolin në fushën e fluturimeve, duke spostuar nga tregu rivalët e saj.

TEMA June 13, 2013 09:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim