Blushi: Basha do të bëhet ministër i Jashtëm i Ramës

June 8, 2017 22:06

Blushi: Basha do të bëhet ministër i Jashtëm i Ramës

 

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News24, është shprehur se PD dhe PS do të bashkëqeverisin bashkë.

“Çadra paska qenë vetme për të bërë të mundur që të bashkëqeverisin PD –PS. Lulzim Basha është i vetmi njeri që nuk rri dot pa pushtet. E vetmja ofertë që ka ai është për të zëvendësuar LSI.

Gara po bëhet mes PD dhe LSI. Basha u thotë fermerëve që do të takojë Donald Trump, pasi ai do të bëhet ministër i Jashtëm i Ramës dhe do ta takojë Trump. Këta tre parti kanë bërë vetëm një pak dhe ai është pakti kundër popullit”, tha Blushin. Ben Blushi sulmoi Edi Ramën duke e quajtur të paaftë si kryeministër në zgjedhjet që ka bërë.

Duke deklaruar se PD dhe PS kanë qeverisur për 12 vite dhe pushtetin ja kanë dhënë të pasurve, kreu i LIBRA-s shkoi edhe më tej, duke sulmuar dy nga ministret e qeverisë “Rama”. “Në parlament janë shumë atipikë politikanët. Kandidatët e LIBRA-s nuk merren as me mbjellje kanabisi, as kontrabandë ilaçesh.

PD-PS kanë qeverisur 12 vite rresht. Pushtetin ja kanë lënë të pasurve. Shqipëria ka mbetur peng i 300 njerëzve. Rama nënpunësen ordinere të Bashkisë së Tiranës, e bëri ministre Shëndetësie. Po Lindita Nikolla kush është? Njeri që shiste certifikata me lekë. Kush ishin këta? Nuk punohet me këta, janë mediokër”, deklaroi Blushi në emisionin “Të paekspozuarit”.

June 8, 2017 22:06
Komento

9 Komente

 1. Doni June 8, 22:51

  Ke do te shesi pastaj o blushi, qe nuk I ja zini asnjehere me goje.detin e dha sic duket tani nga tokat si Pune e zogut.

  Reply to this comment
 2. uxu79 June 8, 23:06

  Eshte turp qe te vij koha kir ti themi blushit se foli mire, por e verteta eshte se emerimet e rames kane me skandalozet ndonjehere. Sala bente kriminela ndersa rama emeronte k..va dhe b… pa asnje kontribut shoqeror. Tani thojn se do bejn shtet?! Si do e bejne? Vetem edi me lepiresit? Apo edhe me lulin tani e bejn shtet dhe ligjor madje.

  Reply to this comment
 3. DoktorAdhamudhi June 9, 01:47

  Tani kur Blushi sulmon dike duke i thene ordiner eshte vertet e tmerrshme. Ky ordiner qe familjen e vet e tradheton cdo dite te merkure flet per dinjitet??? Eshte vertet e trishtueshme se si eshte katandisur ai vend. Mjafton qe ministria e shendetesise te kontrolloje nga cfare semundje vuan Blushi dhe njeeezit do e kuptojne se kush eshte ordineri. Prisni dhe pak njerez se gjera te bukura do dalin ne shesh.

  Reply to this comment
 4. Alidemsi vjeter June 9, 08:24

  Dalngadale po e tregon vehten mor germeri coban i Korces.Ngordhe per nje cike kolltuk por nuk ka me Nano.Mos merr neper goje njerezit mor plehre se nuk ka me njerez ordinere sic je ti por ka njerez qe duan te ecin perpara.,Yyyyt..

  Reply to this comment
 5. sopiqoti June 9, 08:53

  O qirio Blushi !Mbasi u shkepute ne MEVETESI si shume po kakarise POR ne qe te ndigjojme jemi ne dileme se a do te na besh veze apo jo.Me “particken” qe drejton zor se do te shkosh aty ku vajti skrapalliu.

  Reply to this comment
 6. Arber I June 9, 14:05

  Blushi do te emerohet ne postin e Nenes se Zeqos maje thanes!

  Reply to this comment
 7. owl June 9, 15:06

  Kurse ty Blushi do te bejme minister te brendshem ha ha.

  Reply to this comment
 8. Adih June 9, 17:15

  Ore ju qe ofendoni Blushin me komentet e juaja Z Blushi ,sinqerisht nuk ju kuptoj . Ju pelqen Rama ,ju pyeti rama ,ke vuri President , Po ju pyet me ke do martohet kesaj here ,prap JO . E mbani me shendet ,por cfare fai kemi ne te tjeret ???!!!Doni ju ne parlamentin e ardhshem ,te kete paqe ,te mos kete kritika ,te mos kete transparence .E ti lema keta ustallare te qete e te shihjne trapin me ne ,si sot e 27 vite me pre , Keto qe ngre zoti Blushi jane me se te verteta , ,Oh o Zot i madh ,mire thote populli i mencur , na ka puq zoti me nje tufe budallenjsh.

  Reply to this comment
 9. Adih June 9, 19:25

  ju lu…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?