Ben Blushi: Në Tiranë mezi presin që qeveria të dështojë

May 25, 2015 08:34

Ben Blushi: Në Tiranë mezi presin që qeveria të dështojë

Ben Blushi ka analizuar sot marrëdhëniet e Shqipërisë me vendet fqinje.

Ai thotë se për një javë, qeveria shqiptare ka prishur marrëdhëniet me Maqedoninë, Greqinë dhe Turqinë.

Sipas Blushit, kjo ndodh për shkak se diplomacia shqiptare është anemike.

Blushi shkruan se Shqipëria po i tregon dhëmbët një vendi në vështirësi si Maqedonia.

Me Greqinë, sipas Blushit, Shqipëria po sillet në mënyrë hileqare.

Madje, ai shkruan se Shqipëria mezi pret që qeveria greke të dështojë.

Ndërsa me Turqinë, sipas Blushit, Shqipëria po sillet në mënyrë mashtruese, si e nënshtruar.

May 25, 2015 08:34
Komento

31 Komente

 1. anonim May 25, 08:39

  ti o blushi je futja kot!! gjer dje dilje e thoje qe rilindja eshte e mire dhe tashi qe ske favore politike ben si i zhgenjyer!! O blush mos harro se kjo eshte qeveria qe duam , nje qeveri qe ska me favore politike dhe te hajn me te fortit!! iku ajo kohe jemi ne kohen e demokracise dhe nje kohe qe te gjithe kan te drejte te jetojjn te lumtur !! jo si ne kohen e saliut qe hanin vetem deputet !!!

  Reply to this comment
  • maksi May 25, 08:41

   si jeni ju deputet gjasme te ndershem !! Shyqyr qe Rama seshte nje nga ju mashtrusat qe kerkoni pushtetin per interesin tuaj !! ti o blush smeriton te jesh asgje pas ksaj qe ke bere!! rri e shan posht e lart kot me kot vetem per inatin qe spo vjedh dot 😉

   Reply to this comment
   • keno May 25, 08:43

    ta shofim ne anen pozitive kete gje mendoj un !! jo per faktin qe blushi po shan sa andej ktej !! jo jo !! po per faktin qe ne kohen e Edi Rames ka njerez qe dalin e flasin hapur !! se te ishte ne kohen e saliut njerzit si puna blushit do ishin interrnuar ose do u zhduknin pa ditur arsyet se ku humben !! kjo tregon qe jemi ne demokraci !!
    Pavarsisht ketij fakti me len per te deshiruar keto gjera qe thote Z.Blushi !! sepse faktet flasin per gjera te mira dhe jo per favore politike sic kerkon zoterija ne fjale !!

    Reply to this comment
    • tomorr May 25, 10:44

     E me qafsh o Keno; te paska mbetur sahati ne 1976 a i vrare. Vetem endrra me internime shikon a derzi? Rri ore gjytyrym mos fol budallalleqe. Ke internoi Saliu more gjytyrym? Ramen? Se ska folur njeri me shume se Rama per Saliun. Po e ke kryeminister o gjytyrym.

     Reply to this comment
     • Zhelefina May 25, 11:05

      Pse te vjen cudi,more z.”Tomor” ? Pa numuroji kundershtaret politike,qe ka fshire nga faqja e dheut me menyra te trasha ,apo te sofistikuara krimineli S.Berisha !

     • tomorr May 25, 12:54

      Po moj shoqja “Zhelefine”, sic thua ti eshte dhe ke shume te drejte, por hidhi edhe njehere nje sy komentit te derziut keno. Saliu te vriste e te vret por jo se e kritikojne por kur jane ne tepsi thelat e majme. Keshtu qe te mos bejme debate per internime me keta qe kane internuar trute me kohe.

     • shqiptari May 25, 16:20

      Ramen desh ta vriste Sali Krimineli ne 97 me shikasit e Gazidetes. Shpetoi nga shufrat e hekurti me te cilat e godisnin vetem se ishte shtatnalt dhe i fuqishem. Dhe ky kryekrimineli ma i madh ne historine e kombit tone per 20 vjet ka vra me shume se sa ka vra krimineli tjeter Enver Hoxha ne 40 vjet.

  • Klaus May 25, 09:26

   Sinqerisht konkluzione idiote. E shoh qe Ben Blushit i djeg shume qe nuk eshte kandiduar per kryetar Bashkie. E kuptoj qarte egon e Blushit per te marre ne dore frenat e Partise Socialiste mirpo teksa nuk u kandidua per kryebashkiak rruga e tij per te marre partine mori fund.

   Reply to this comment
  • enxhi May 25, 13:09

   blushi ja ka fut gjithmone kot,dhe asgje nuk e pengon qe te vazhdoje akoma tja fusi kot.blush i ne vend qe te behet bashkepunes behet pale mke kundershtarin dhe me anen tjeter te medaljes.

   Reply to this comment
  • diu May 25, 13:11

   nqs se blushi ka nxjerre rezultat nga analizat e tij perse nuk komunikon me grupin po na hiqet si nje njeri i kritikes?pra kjo shpjegon faktin qe blushi ndonjehere ja fut dhe kot.

   Reply to this comment
 2. ana May 25, 08:43

  pooooo do deshtosh ti zotri,po perpiqesh te hedhesh thumba dhe te percash qeverine po nuk do ja dalesh . Ps ka ygjedhur dretimin e duhur per te qeverisur si duhet dhe per te cuar perpara vendin tone , ti zgjodhe drejtimine gabuar per te vjedhur e mashtruan me grupin e Pd

  Reply to this comment
 3. ARGITA May 25, 08:46

  PO E VERTETE ESHTE

  Reply to this comment
 4. Edi May 25, 08:50

  E humbe davane Mr. Blushi.

  Reply to this comment
 5. fred May 25, 08:51

  Po ky sikur shkoi ne Kumanove te vizitoje shtepite e djegura dhe te shkaterruara…hipokrizi e pacipe…pa u ftohur akoma gjella…per Greqine flet sikur fajtore jemi vetem ne dhe ata jane engjej…per Himaren dhe Camerine asnje qendrim (publik)ska mbajtur ndonjehere…oportunist i lire (cheap)…nuk ben per burreshtetas…

  Reply to this comment
 6. Hëm... May 25, 08:54

  ne nje jave u tregua dinjitet … se keshtu me djeg keshtu me pjek me keta lloj kritizeresh. Keta prefereojne ta kene mire me fqinjin sipas kushteve qe imponojne ata!!!!! Ne mos beni ndonje pune, mos hapni pune ju parazite qe duhet te kishit dale nga skena politike vite me pare. Injoroji keta palo Edi dhe ec para se bashke me ta po ankohen edhe serbet dhe greket keshtu qe tregon se je ne rruge te mbare.

  Reply to this comment
 7. SADIJA May 25, 09:02

  O BENO KUR GREKU TE SHKERDHEN GRUAN TENDE TI CFAR I THUA TE KAM VELLA??

  Reply to this comment
 8. Kelmendi May 25, 09:03

  ben, mos u bej shqiptar i padibishem…

  Reply to this comment
 9. TROC May 25, 09:06

  NGELI I DESHTUAR……………… DHE CDO I DESHTUAR SAJON DESHTIME………………..

  Reply to this comment
 10. Xh. Staravecka May 25, 09:07

  O blush shko e pj… me kete analiz lleshi. Duhet te vazhdojme me peqe lepe me greket e maqedonasit que vqzhdojne te na vrasin.

  Reply to this comment
 11. mushkonja May 25, 10:40

  je ba ma keq se kaçi i zi more kodosh

  Reply to this comment
  • LORA May 25, 10:53

   Eshte komplementar me kacarrum-spiun-islamin.
   Jane marke prej nano-kurve,jo shaka.
   Per mua,derdellisjet e blush-nano-kurves jane prova e mjaftueshme per te qene te qete me perfaqesimin dinjitoz qe kemi ne politiken e jashtme.
   Mirenjohje per Ditmir Bushatin,si titullarin e kesaj ministrie dhe per Kryeministrin Rama,te cilet n’a e kane ngritur koken perballe botes.
   TUNG.

   Reply to this comment
 12. alisenjefi May 25, 10:49

  Blush, ti je majt per burr i mencem… miqesia nuk mbahet me lepirje bythe sic esht bere per 25 vjet me rradhe. Grekeve do iu vij pak inat ne fillim, por kur te bejn hesapet do behen prap “miq”. Pastaj harrova un, nuk jane greket ne gjendje lufte me ne?? Me ne fund qeveria po i thote te bardhes te bardhe dhe te zezes te zeze. Paske nonji hall me duket qe kjo nuk te pelqeka.

  Reply to this comment
 13. Ujku do mjegull May 25, 10:56

  Kjo eshe thjesht deshira jote dhe e felliqesires (bixhozci e sarahosh) Fatos Nanos,por nuk eshte aspak e verteta. Motoret e fantazise tende dashakeqe per kete vend,po punojne me maksimumin e karburantit e te fuqise.Turp te kesh ! A nuk e sheh ti se cfar kerkon hijena greke ?! ,po sllavo-serbo-maqedonasit,nuk i sheh qe duan te na hane te gjalle dhe nuk ngopen.Persa i perket Turqise,ata nuk jane miq te perkryer,por jane e do te jene aleate perkrah nesh,ne rast rreziku nga hijenat greko-sllave.Cfar duhet bere,simbas teje,t`ua shtrojme me lule,sic beri antishqiptari i vendosur Fatos Nano,apo sic beri e ben dallkauku Sali Beruisha.Nuk na duhen konstatime,se ato i shohim e perjetojme vete cdo dite,por vendi kerkon alternativa me premtuese,qe ti as na i ofron,dhe as ke kredibilitetin te te ndjekim pas. Ndaj,ben mire te terhiqesh ne strofullen tende,bashke me legenat e tjere,te nxjerre nga perdorimi si politikane.

  Reply to this comment
 14. faro May 25, 12:19

  Pozicioni qesharak e medioker qe ka marre ky, eshte si puna atij qe akuzontebte tjetrin per ujin e ftohte qe i kish dhene gomarit. Kur ai i thosh se i kish dhene uje te ngrohte, e akuzonte, po me te njejtin vrull, blushi i gomarit.

  Reply to this comment
 15. adi May 25, 12:50

  I vetmi socialist qe ka guxim ti thote gjerat ashtu sic jane, i vetmi qe qorton kete qeverisje te deshtuar! Bravo !

  Reply to this comment
 16. alphade May 25, 13:31

  Ky Blushka eshte nje qen i zgjebosur qe s’ja gjen
  shokun….!!!

  Reply to this comment
 17. .......... May 25, 13:51

  Blushi je bere shume bajat ne ato qe thua. Boll me kritikat e tua, po te del boja si I shitur. Nuk I qahet halli grekut, serbit dhe maqedonsit. Shqiperi do shikoje interesat e veta ne rradhe te pare, dhe qeveria shqiptare po e Ben kete shume mire.

  Reply to this comment
 18. Vëzhguesi F May 25, 13:59

  O zoti Blushi!
  Nuk e di ne sse ke kohe qofte dhe per kuriozite te lexosh diçka nga keto postimet tona nga pozicioni i qytetarit te thjeshte, por dhe ate te atij qytetari me taksat e te cilit mbahesh ti dhe te 140 deputetet llogjexhinj te parlamentit shqiptar.
  Zoti deputet!
  Kam qene i nje mendje me shqetesimet qe ke ngritur dhe pretendimet ndaj qeverise lidhur me efikasitettin e reformave, me argumentat qe ke servirur ne tregun mediatike (qofte dhe me vonese) per shume halle te pazgjidhura, per rritjen e çmimeve, per papunesine ndonese nuk eshte diçka e re, dhe te tjera qe jane pasoje e nje lloj ngerçi ne reformen administrative qe ka ndermare mazhoranca, pjese e te ciles je dhe ti, duke kerkuar qe me nje staf te vjeter dhe te paafte te menaxhoni progranmin tuaj.
  Ti nuk ke thene asnje here qe ka dhe nga ata qe vene gure nden rrota.
  Po ta them une qe ka.
  Dhe keta jane qe nga piramida ne baze.
  Madje dhe ajo toleranca e kryetarit tuaj qe justifikon njelloj fobie per te operuar ne administrate ne menyre energjike, eshte nje gur ne rrotat e zbatimit te programit te mazhorances tuaj.
  Por sot o deputet Blushi e ke shkelur me te dyja kembet.
  Kur lexova titulli ne shkrimit, thashe se do kishe nfdonje problem nga ata qe kane te bejne me angazhimin ose jo te administrates shqiptare per realizimin e programit te qeverise shqiptare.
  Por u zhgenjeva.
  Madje shume keq.
  Po zbaton proverbin popullor qe thote “Per inat te sime vjerre do te fle me mullixhine”.
  Ti mund te kesh inate sa te duash qofte me forcen tende politike, me kete mazhorance ku jane rtrjeshtuar disa forca, me qeverine, por duhet te dish nje gje qe nuk e di se pse e paske neglizhuar.
  Ti mbahesh dhe ne fakt je nje djal i zgjuar.
  Por para se te sillesh si internacionalist;
  – perpara se te vije keq per FYROM-in , genocidi i se ciles ndaj shqiptareve eshte ende i fresket, dhe jo Maqedonine qe e pagezon zotrote sipas midese se grueskeve dhe putinerve; – perpara se te akuzosh Shqiperine se po i prish planet e Greqise me politiken e saj per synimet shjovene ne Shqiperise se jugut dhe per aneksimin defackto te 354 km2 det, territot integral i RSH, per te shfrytezuar pasurite e hidrokarbureve qe ajo siperfaqe mbart; – perpara se te marresh ne mbrojtje lojrat politike te Erdoganit per te transferiuar problemet e brendshme me kundershtaret e tij;
  Ju jeni deputet i Parlamentit shqiptar,
  je perfaqesues i popullit shqiptar,
  je shqiptar 24 karat, qe te pakten duhet te mendosh per vendin tend ne kufijt e nje qytetari te thjeshte, se sa te qash hallin e te tjereve.
  Jo!
  Jo Ben Blushi!
  Ne kete rast jo vetem qe nuk jam dakort me ty, me konkluzionet qe ti nxjerr dhe hedh ne tregun mediatik, pothuajse njelloj sikur te jesh gazetar i Kathereminise greke, apo te nje gazete te nacionalisteve sllav, por po te them se ke bere hapin me te gabuar ne jeten tende jo vetem politike, qe ujqerit qe kane uzurpuar pushtetet ne ballkan i merr ne mbrojtje se po ju trubullohet uji nga qeveria shqiptare.
  KJO ESHTE E PAPRANUERSHME!
  KJO ESHTE E PAFALSHME!

  Reply to this comment
 19. SADIJA May 25, 14:33

  ORE SI MENDON KY BLUSH DEBILI TA MARI DETIN GREKU SE KESHTU PAJTOHEMI??

  Reply to this comment
 20. Lion May 25, 15:37

  Bravo Sadije, je patriote e madhe, mos e lere detin ta marre greku!

  Reply to this comment
 21. kastriot May 25, 16:59

  Lere Greqine e Turqine se e ke qare logjiken.Po per Maqedonine cte gjeti qe shprehesh ashtu…Ti shkove dhe e pe vete Kumanoven,fole me njerzit.Ku eshte faji yne,pra i Shqiperise..Ne mezi meremi me punet tona,e jo te diktojme e ndikojme.Rama i thirri dy lideret e shqipove te Maq.dhe nuk pati rezultat.Pse nuk flet per Thacin e Ahmetin,shko se mos gjen fjalen me ta.Mjaft me me sugjerime e kritika,ke rastin te trgosh sa te peshon fjala e burreria.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim