Ben Blushi: Nuk kandidoj për Bashkinë e Tiranës

February 24, 2015 13:57

Ben Blushi: Nuk kandidoj për Bashkinë e Tiranës

Ben Blushi ka mohuar spekulimet se ai do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës.

Ai ka thënë pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PS-së, se nuk kërkon që të kandidojë për Tiranën.

Në lidhje me kandidatët për zgjedhjet e 21 qershorit, ai ka thënë se ata duhet të zgjidhen nga Rama, në konsultim me grupin parlamentar të PS-së.

Blushi ndërkohë ka kritikuar dorëheqjen e Artan Shkëmbit si kryebashiak i Pogradecit.

Ai ka thënë se Shkëmbi braktisi qytetarët.

February 24, 2015 13:57
Komento

15 Komente

 1. njerezit February 24, 14:46

  mire qe e ke kuptuar pse sduhet te kandidosh

  Reply to this comment
 2. Bato Mokra February 24, 16:19

  Te isha une si Edi Rama, Gramoz Ruci (kam qene, po ne nje format tjeter, po ca monstra si puna yte me shmangen, per te ardhur ju djemkat e baballareve e te gjysherve klaniste) e grupi parlamentar i PS do te te thosha:”Pa nisu si “Komisar i Popullit” per ne Korce aty ku je deputet dhe, kur te zgjidhesh me faktoret e aktoret e tjere (e kane shume qejf ta kapin veshin nga prapa) lokale ceshtjen e evadimit te patateve (te popullit qe ia ke qare hallin per varferine e tij disa dite me pare) te zones se Korces, tako Miti Vozarin me shoke dhe, pasi ta zgjidhesh pra problemin kaperce porten e selise se PSh-se. Kursaliste tipik, bythepambuk qyteti, demagog, qe vuan nga deliri dhe kriticerium kotsekoti!

  Reply to this comment
 3. 'Beni ecen per dore me NA.. February 24, 16:31

  Per ke Tirane flet ky idjot antishqipetar?Per Tiranen kthyer ne hale te Ballkanit qe dinastite nano Blushi e kthyen 25 vjet ne kete derexhe:???????Mire qe sje burre te vrasesh vehten por nuk te le gruaja te japesh te pakten doreheqjen!

  Reply to this comment
 4. BARD HAXHIHYSEI February 24, 16:45

  ORE BEN DO ISHTE FATKEQESIA ME E MADHE PER PS TE KANDIDOJE TIPER KRYEBASHKIAK.NJE DEMBEL SI TI DHE NJE NJERI KARARSEZ QE STE PELQEN VEHTJA PAMVARSISHTE SE JE NJE KOPJAC DHE ASGJE TJETER.PO TE BEHESHE KRYEBASHKIAK DO ISHTE FATKEQESIA ME E MADHE PER TIRANEN.MADJE DO ISHE ME KEQE NGA KY QE ESHTE NJE NJERI NE KLLEF PA NJE VIZION PA NJE MENDIM,THJESHTE NJE MEGALLOMAN QE KOPJON PA ME TE VOGLIN KORIGJIM THENIET E MALOKUT QE KA PER SHEF.TI BEN DO ISHE DHE JE ME I DOBET SE I PD.RRI NGA RRI DHE BEJE NDONJE KRITIKE RAMES QE TE MENDOJ KY I FUNDIT SE TI JE NJERI ME VLERA.LIBRAT E TUAJ TE VJEDHUR NUK TE LARTESOJNE ME SHUME SE RAMEN.GJEJE VEHTEN KU JE?
  BARDI

  Reply to this comment
 5. KingBardhyl February 24, 17:00

  Kandido o Blusho kandidoProvoje sa vlen. E provoi dhe Arben Malaj por e hengri sa krahu.

  Reply to this comment
 6. arbi February 24, 17:01

  Pergjegjesi nuk merr ti blush. Vetem llafe ke ti .

  Reply to this comment
 7. Arber February 24, 17:11

  Cdo gje ka nje kufie per mendimin tim. Mendoj qe Blushi ka arritur ne nje pike qe I duket se I di te gjitha dhe komenton per gjithshka. Jam I mendimit se keta tipa qe lexojne vetem libra bien viktime e tyre, duke mos e njohur realitetin. Te kritikosh eshte e kollajte, por a keni ju zoti Blushi ndonje experience se si drejtohet nje njesi e vogel biznesi, po nje kompani biznesi, po nje qytet si menazhohet, po nje vend I tere. A e ke idene qe cdo te thote te qeverisesh nje vend te falimentuar ne te gjitha aspektet; pa financa, pa drejtesi, me administrate te korruptuar me rrenje 25 vjecare, me polici te lidhur me krimin ne nje fare mase, me qytetare qe ne mase derrmuese vjedhin shtetin (ne fakt veten e tyre); me pak fjale te marresh ne dore nje shtet rrumpalle, qe te mos merret vesh se sa kane abuzuar Salihu dhe salilepiresat. A deshiron te japesh shembullin, dhe njekohesisht te mesosh per vete, uli bythet e puno, shko jeto atje ku jane zgjedhesit e tu dhe meso kush eshte realiteti, e sa e lehte eshte te zgjidhen problemet, atehere mbaj leksione….

  Reply to this comment
 8. Populli February 24, 17:40

  O blush b…, po te kandidosh ti vetem votat e PD, Fatosit dhe Kacit te z… merr.

  Reply to this comment
 9. besim February 24, 18:34

  Blushi dhe askush tjeter nuk “kandidon”.
  Kuptimin e kesja fjale e ka hequr Kushtetuta me ndryshimet Rama-Berisha.
  Tani te emeron partia, nuk ka kandidate ne kuptimin e pare te fjales

  Reply to this comment
 10. Ruxheli February 24, 18:36

  Pse more komentues te mesiperm keni keto mendime per Ben Blushin.A mos e quani mekat te kesh nje mendim ndryshe nga shefi yt.Une kam mendimin se Beni nuk eshte shkeputur nga zgjedhesit e tij.Si mund te spjegohet ndryshe suksesi qe pati ky kur kryesonte punen ne qarkune Elbasanit per zgjedhjet e 2013-es.Pra ka focen e argumentit.Di te preke e te jape zgjidhje te halleve te atyre ,me te cilet ndeshet.Etj.Mos u tregoni teper te panivel,miope apo plotesisht te verber,qe dini te jeni servile ndaj Shefit deri ne peshtirosje. Mos u beni kaq te neveritshem.Shefi per meritat qe ka,per aftesite e tij eshte bere Shef.Por,kjo kurresesi nuk do te thote se Ai eshte i pagabueshem e se gjithmone ai ka te drejte.Te jeni te sigurte se Shefi ka me shume nevoje per ato qe e kririkojne kur Ai nuk e ka drejte,se sa per juve qe jargaviteni para tij,qe perkuleni neveritshem para tij aq sa u eshte bere kurrizi me gunga.Zot,mos ardhte ajo dite qe juve te ju therrasin “gungacet apo kurrizot e Shefit”.

  Reply to this comment
  • KingBardhyl February 24, 19:00

   Nuk eshte mekat te kesh mendim ndryshe nga shefi por eshte mekat te kesh te njejtat mendime si llumi Berisha.Nqs ti apo Blushi mendoni se ai paska vlera dhe ka qene i sukseshmen ne te shkuaren atehere le ta veje kandidaturen si i pavarur per Tiranen, Elbasanin apo cfaredo qyteti tjeter dhe le te shohim se sa vota do te marri.

   Reply to this comment
 11. i ri February 24, 19:05

  Po more po eshte i mire per kritika ndaj te tjereve ,por vete nuk mer pergjegjesi sepse nuk ja mban ,pra eshte njeri i rehatit i teorise ,dhe i Nanos ,ne prapaskene,,,,,,,!

  Reply to this comment
 12. Natasha February 24, 20:05

  Do te ishte mire te ishte kandidat. Edhe nese s’e ve kanditaturen mund ta propozoje partia e tij.

  Reply to this comment
 13. vetvetja February 24, 22:46

  O Beni, po kujt po i bije në mënd për ty, apo thua shënomëni dhe mua. Po ti je një koqe dembeli, që rri gjithë ditën në kafene. Po çti bësh Ramës që të vë deputet ty?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim