Masat për Serbinë, ironia e Blushit me Ramën: Nëse bota nuk ka njohur një zbutës kombesh, ja ku është

October 10, 2015 09:59

Masat për Serbinë, ironia e Blushit me Ramën: Nëse bota nuk ka njohur një zbutës kombesh, ja ku është

Pasi kishte qendruar për një kohë të gjatë në heshtje, Ben Blushi iu është rikthyer kritikave ndaj kreut të partisë së vet, Edi Rama.

Ai e kritikon Ramën për qendrimin e mbajtur pas ndeshjes me Serbinë në një shkrim në gazetën Panorama.

Ai mori përsipër suksesin mbi harbimin nacionalist dhe na la ne të tjerëve tentacionin nacional të gabimit.

Ai tha se, nëse nuk do të ishte për meritën e tij, ne do të kishim dalë nga kafazi dhe do t’i kishim shqyer serbët duke ua hedhur kockat në Shkumbin.

Ja pra që e ka bërë detyrën.

Dhe ja pse duhet të jetë në detyrë: për të na qetësuar, për të na ndryshuar, për të na mbrojtur nga tërbimi që kemi në gjak.

I ka rënë fatkeqësia të drejtojë një vend të marrësh, të cilët po mbahen në zap me vështirësi të mëdha që bota duhet t’ia njohë si meritë. Ndërsa ne, si punë.

Edi Rama doli si gjykatës i etikës sonë kombëtare. Ai nuk u mburr për ne. Ai u mburr për vete. Ai u soll si një zbutës kombesh. Nëse bota nuk ka njohur një të tillë, ja ku është.

I veshur, i qethur dhe i ngjeshur siç mund të ishte çdo zbutës pasi del nga cirku ku i duhet të punojë.

Por, megjithatë unë nuk besoj se e ka bërë me qëllim. Nëse kjo që po them mund të duket ngushëlluese, në fakt nuk është.

Edi Rama nuk na ka ulur ne. Ai ka dashur të ngrejë veten. Nuk është pra një mision, është një zakon.

Por gjeti ditën më të keqe për të na kujtur diçka që e dimë. Dhe meqë gjeti ditën më të keqe, ditën e humbjes, bëri punën më të rëndomtë që dikush mund të bëjë në një stadium. U mburr me humbjen”, shkruan Blushi.

Deputeti ka qenë kritik ndaj Ramës prej muajve të parë të qeverisjes, por publiku i majtë me sa duket nuk pëlqen që kritikat e Blushit janë thuajse çdo herë të njëkohshme dhe brenda së njëjtave tema me ato të PD-së ose Berishës.

Blushi e etiketon qeverinë Rama si qeveri që kujdeset më shumë për fasadat dhe jo për rritjen e ekonomisë.

“Padrejtësitë po quhet reforma.  U premtuan 300 mijë vende pune ndërsa papunësia u rrit me 7 %.  A e di ti se pudra e fytyrës kushton më shumë se e vërteta e pasqyrës?” – shkruante Blushi në prill 2015 në një letër të hapur që bëri bujë të titulluar: “Letër një socialisti”. / Dita / 

October 10, 2015 09:59
Komento

35 Komente

 1. Naftetari October 10, 08:55

  Mbarove me te shkruar ndonje faqe libri po shiko se do ngaterrosh rresht del e na shet mend na je bere si koha sa her del vetem vrer nxjerre.

  Reply to this comment
  • Predator October 10, 11:46

   Pershkrim me i bukur per Ramen nuk ekziston deri me sot. Nuk e duroj dot kermillekun e Blushit po kete e paska qare.

   Reply to this comment
   • osman lala October 10, 14:50

    I nderuar z.Thano

    Dua te ndaj me ju pershtypjet nga ky shenim i z.Blushi.

    Nuk ka si publicistika elokuente dhe e pasur me figura letrare.

    Aq më mirë pastaj kur aplikohet nga një talent i provuar në krijimtari; aq më bukur kur autori është dhe një politikan tashmë i maturuar, dhe aq më shumë kur është deputet i partisë qeverisëse që nuk ngurron të kamzhikojë me një tempo-ritëm prej marshesh ushtarake qeverinë e vet, drejtuesin e saj dhe të partisë njëherësh.

    Dhe më kryesorja, aq më keq për të kritikuarit kur në konstatimet e kritikut ka edhe të vërteta.

    Emocionet që të japin tekste të këtilla, sidomos në temperaturën që krijoi ndeshja e futbollit me Serbinë, vjen një moment që fashiten.

    Por problemet mbeten. Dhe pa analizë rëndohen.

    Dikush thotë që Blushi ka zgjedhur të jetë një populist agresiv që synon të largojë sa më shumë vota të majta nga Edi Rama duke akumuluar për vete kapital politik.

    Ndonjë dashakeq i Blushit, mund të thoshte se duke patur parasysh kohën e zgjedhur për të bërë këtë kritikë, ai me siguri po u jep oksigjen politik kundërshtarëve.

    Dikush tjetër, se sjellja e deritanishme e Ramës mund t’i jetë dukur atij si një mbyllje rruge për një karrierë më të lartë në PS.

    Po këto janë spekulime, ndërkohë që Blushi duke folur për PS-në, është e qartë se nuk ka ndërmend të ikë vetë prej andej.

    Vijat e holla të ironisë së Blushit mbi portretin e Ramës si zbutës kombesh etj, zor se kapen me shikim të parë nga sytë e shqetësuar të socialistëve të thjeshtë. 

    Loja e Ramës me veten para pasqyrës, në prezantimin e së cilës shkrimtari Blushi shkëlqen me lehtësi, nuk hyn në shqetësimet e tyre parësore. Ende jo.
    Mund të ketë mes tyre që janë mërzitur për një premtim personal të paplotësuar, një vend pune, një lokal të prishur apo thjesht sepse shohin disa promovime të çuditshme në zonën a qytetin e tyre, që nuk mund t’i kapërdijnë.

    Por ajo që ndjen e vuan shumica e tyre është më shumë më shumë se kaq.

    Eshtë dështimi në dy frontet reale të mazhorancës Ekonomia dhe Drejtësia si dhe situata e pandryshuar në Arsim e Shëndetësi që kanë prodhuar depresionin moral, ankthin për të ardhmen dhe mungesën e shpresës ku është zhytur sot shoqëria shqiptare,

    Reply to this comment
    • konstatim October 10, 17:41

     Osman ti shkruake me mire se Blushi dhe se trecereku i gazetareve shqiptare

     Reply to this comment
    • Pellumb Zaimi October 10, 18:53

     Kam pershtypjen se z.Osman Lala ka komentuar dhe ka nxjere thelbin e problemit per te cilin po debaton ky forum. Pershendetje z. Osman !

     Reply to this comment
    • Kariz Matik October 11, 22:10

     Dhe qe problemet te mos rendohen, shoqerise i nevojiten sa me shume zera te fuqishem, qe dine jo vetem te arsyetojne sakte, por edhe te analizojne me objektivitet ngjarjet. Ju zoti O.Lala pervec ketyre dy aftesive keni dhe nje tjeter plus, sepse dini te perdorni me mjeshtri dhe gjuhen letrare.

     Sa per ironinizimet pikante te z.Blushi mund te them se ato jane i vetmi mjet per te vene pozita te drejta pune nje kryeminister, i cili ka plot dy vjet qe injoron votuesit e tij, duke preferuar te merret me mire jo me detyren qe i ngarkoi sovrani, por me bojatisje fasadash dhe dalje para pasqyrave konvekse. Harron i shkreti kryeminister qe keto te fundit te nxjerrin me te trashe dhe jo me te gjate.

     Pershendetje

     Reply to this comment
  • Meta B October 10, 16:41

   Eh more nipi I Dhimitrit, bythelepiresit te Ahmet Zogut, Enver Hoxhes dhe Ramiz Alise? Jeni lodh si familje duke lepire byth, edhe duke ju lepire p..dhin, dhe ke te drejte te revoltohesh. Jepi Benke jepi.

   Reply to this comment
 2. metlaj October 10, 09:09

  ZOTI BENI juve duke jetuar prane RAMES e njihni mire eshte e verte se juve keni nje sh por si drejtues iPS jeni po kopjua e tij se dhe ju keni reflektuare nje deshire te madhe duke mos treguare aftesi organizative dhe pjekuri politike SI letrare njeriu shfrutezon frutat e pemeve te mbjella nga parardhesit dhe u ka bere sherbimet dhe per ju kjo peme eshte letersia qe duhet ta persosni ju uroj sukses si letrare

  Reply to this comment
 3. lejlek October 10, 09:12

  Nese fantazine e te berit ART ne te shkruar do e kishe shkrire edhe ne IDE per plitike ne te cilen edhe debuton…per te nxjerre vendin nga qerthulli qe e ka futur ajo ne keta vite e te mos merresh me EDIN do te ishe gjenial.
  PO KOPJON Z Luli me disa te tjere qe merren tere diten me drogen e Saimirit dhe me batudat e EDIT ….
  Ju ju lumte se jeni TIRONSA TE VJTER dhe nuk doni tja dini per pabuksat ,por nuk e keni mire…
  Nuk i duhen kurrekujt lojnat ne fjale po jepini mendime EDIT per popullin qe po iken perdite nga paudhesite e servilizmit e te miopise suaj te paskrupull.

  Reply to this comment
 4. LOVE October 10, 09:31

  edhe ,cfare ka ketu qe nuk te pelqen mor Blush ??
  po ai prandaj erdhi nga ura e Senes ne uren e Lanes ,me thonjte pa prere ,kokepalar
  per te na civilizuar neve ….ju prandaj ja dhuruat partine
  fillimisht ishit juve nje tufe hijenash , ju civilizoi juve , tani e kemi radhen neve
  e ka marre seriozisht VuCICIN , kur i tha “je lider boteror ” 😛

  Blush ,mjaft me llafe , levizni ndonje gje ,se jeni te gjithe ne nje barke
  do ju punesoj Saliu dhe pak 😛

  Reply to this comment
  • ali asllani October 10, 09:58

   ne pergjithsi jam dakort me Blushin ,Love ka akoma nji far lirie tek PS ne krahasim me PD..
   per momentin Rama eshte shum i fort..tani po zen rroj mir,ajo qe ka thene Blushi..qe po na trajton si kafsh te egra per te na zbutur.thjesht po presin akumulimin e fuqise se Rames per ta rrezuar nga kali

   Reply to this comment
   • Pellumb Zaimi October 10, 12:22

    Jam me opinionin tuaj Ben Blushi. E ke kapur drejt ate qe ishte esenciale ne ato deklarime kryeministrore . Te mburresh me humbjen etj. etj po.e quaj shkurt “Saelizem”. Nje salizem me pak agresiv por gjithsesi salizem .Nderime !

    Reply to this comment
  • shqip October 10, 13:41

   Love! Rama s’erdhi nga ura e Senes. Ai lindi dhe u rrit,(Thjesht,sa per kujtes), Ne ur’ te Lanes,iku gjer te ura e Senes,si te gjithe fatkeqet… Dhe u kethye perseri tek ura e Lanes; Po,dhe me thonjt’ e pa prere,sikunder e tha Nano,vellai i tyt eti,d.m. th. Sala,Kjo s’habit kend! Love,po ju qe s’jeni nga Tirana,por qe jetoni aty, nga jeni ne te vertete?!

   Reply to this comment
   • info-analitike October 10, 16:21

    Militantet jane te gjithe njesoj si majtas si djathtas, alergjike dhe te dhunshem ndaj mendimit kritik. Ishte pikerisht Blushi ai qe e perkrahu kandidaturen e Rames ne PS duke shpresuar qe te ndryshonte pozitivisht. Tani qe eshte e qarte qe gjerat jane keq e me keq eshte po Blushi qe po e kritikon Ramen duke i vene ne dukje gabimet trashanike. Natyrisht ai qe nuk do te kuptoje e ndjek verberisht linjen e partise i sulet Blushit por kjo nuk dmth. qe tashme PS-ja eshte shkeputur teresisht nga baza. Fakti qe dhe koordinatoret e derguar nga Rama deshtuan ne tentativen e tyre per te riorganizuar bazen eshte deshmia me e forte se ku po eshpie Rama PS-ne.

    Reply to this comment
 5. Lili October 10, 09:39

  E ka kapur mire ky Zotni karten e vetme me te cilen luajne sot si Rama si nderkombtaret per te na vu ne gjume!

  Reply to this comment
 6. elio October 10, 10:06

  Do te me vinte mire sikur zoteria te bente c’eshte emundur per te qene pjese e zggjidhjes jo e konfliktit….Sinqerisht tani per konflikte nuk kemi nevoje…ekonomia po shkon poshte e me poshte dhe situata eshte shume e rende…

  Reply to this comment
 7. METEH October 10, 10:20

  Foli Saliu,Luli kunder Rames,tashme flet ky mendjemadhi kundra Shefit te tij,medemek se ne PS ka demokraci fjale.Dhe per çfar-per sportin,sikur ky eshte merxitur me shume se Rama.E çfar mund te bente Rama tjeter sipas ketij gjoja letrari-kopjac?Ku idjot nuk thot se çduhet bere mire ne kete vend-merret ne sportin sikur Rama te ishte lojtar formacioni…!

  Reply to this comment
  • Pellazgu October 10, 17:02

   @METEH

   Ka shumë kunguj këtu në forum, por si ty nuk gjen.
   Ore peshk që komenton këtu 10 herë më shumë se komentuesit e mençur, po si more nuk arrin të perceptosh asgjë nga ajo që ai shkruan? Ai nuk shkruan për sportin, por shkruan për atë që e shfrytëzoi sportin për kapital politik dhe personal!
   Ç’lidhje ka nëse foli Luli, apo Saliu? Sipas kësaj logjikës tënde more neandertalas, në çdo rast, edhe nëse Luli e Saliu thonë një të vërtetë, askush nuk duhet të flasë kundër kryetarit, as Blushi, sepse kështu është njësoj sikur ka folur Luli dhe Saliu? Kështu thua ti more katundari me kompjuter, i quajtur Hetem?
   Nuk ke faj ti, por moderatori, që shënimin e serverit mbi shpejtësinë e komenteve nuk ta nxjerr në ekran në formën: “Sikur po thua shumë gomarllëqe, pa ule pak ritmin”.

   Reply to this comment
 8. Drini October 10, 10:59

  Duhen konflikte per te pas nje zgjidhje,dhe blushi eshte intelektual nuk eshte aventurier,nuk do dali blushi ti bjeri me gure ministriva e qeveritareve hajduta,Duhet me dal ne populli e pastaj te ndryshoje dicka,po ke te veme ne qeveri,blushin,eshte ne qeveri blushi,ka qene dhe ne kohen e fatosit,saliun vuajtem derisa e larguam,Mos me sugjeroje kush ilir meten se do e shaj keq.Blushi ka shume te drejte,si puna ime,por a kuptuat gje te ky shkrim,Jo,ske cfare te kuptosh,gjera qe i din gjithe shqiperia.Ide ska blushi per dicka,as kurajo per te ber dicka,Rama te pakten ka kurajo per te bere keq,ska ide per te nderruar dicka per mire Po per keq po.Kurse une kam nje ide tjeter,Duhet nje revolucion i madh ,shume i madh dhe i pergjakshem ,ku te fillojme me pasardhesit e ahmet zogut ,enver hoxhes,sali berishes,fatos nanos e deri te Rama ,duhen te ndeshkohen shume rende,keshtu brezat qe vijne ta kuptojne se vjedhja nepermjet pushtetit ndeshkohet,se ndryshe keq e me keq do shkoje,politikanet shqipetare do vjedhin gjithmone bashke te majte e te djathte se Jane nje familje,shumica Jane krushq e miq mes vetes,partite Jane thjesht biznes.

  Reply to this comment
 9. Jimi October 10, 11:11

  Shejtani kur s’ka pune, pa tjeter deren do te tund!

  Reply to this comment
 10. shpatar October 10, 11:14

  Beno .Une kam kohe qe te them :Mos u ngatro me politiken se nuk je tip peshkaqeni .Nuk me pelqeu shprehja qe ke zgjedhur te krahesosh Ramen me Enverin .Me fal por keshtu thoshte yte ate e im ate .Enveri na mori nga coban me dhi e na zbuti qe u bem njerez. Dikush tjeter thoshte .Ishim si zallet e lumit por Enveri dal nga dal na rrumullakosi e na beri burra me vlere per ti sherbyer popullit .Tani nuk e kuptoje te behen krahesime te tilla se nuk kane vlera per ne .Ndoshta ne ate kohe pati sukses .Tani keto kafshe, jo qe nuk zbiten me, por ua kene kaluar atyre nga cdo kend qe ti shikosh .
  Edhe po te doje Rama ,te mari persiper te behet zbutes i politikanve kafshe,nuk ka shance fare tja arrije qellimit .E kini marre dozen ,sa asnje lloje metode zbutese, nuk bene vaki te ndodhi me ju .Mjer ne qe, si ne te shkuaren e tani,na kemi veze politike qe nuk pjedhin kafshe qe zbuten .U lodh ky popull 25 bjte duke u kthyer andej e kendej nga e cojne politikanet dhe azgje te hairit. Ja Beno per keto vrije mendjen .Te zbuteni ju se po e lini popull ne skererren shekullore .
  Nuk mbahet mend qe ky popull te eci me koken latre por gjithmon koke ulur e i perbuzur se nuk ka burra qe ti veri lavdin atje ku e meriton . Hajde Beno.Shkruaj nje liber .Une ti, ai ajo dhe ata midis Zogut ,Enverit ,Saliut ,Nanos e Rama -Metes .Po ti kapesh e ti analizoshe, si shkrimtar qe je, te garantoje se cmimin Nobel ke per ta marr ti e jo Kadareja .

  Reply to this comment
  • Pellumb Zaimi October 10, 12:21

   Jam me opinionin tuaj Ben Blushi. E ke kapur drejt ate qe ishte esenciale ne ato deklarime kryeministrore . Te mburresh me humbjen etj. etj po.e quaj shkurt “Saelizem”. Nje salizem me pak agresiv por gjithsesi salizem .Nderime !

   Reply to this comment
 11. vasil October 10, 11:51

  Eshte e vertete,qe Rama po i ben te gjitha per ta civilizuar kete komb dhe kete shoqeri dhe ta vendos atje ku ka dhe vendin ne boten europiane.
  Fatkeqesisht ka dhe jo pak kafshe te egra dhe te errta qe nuk zbuten kurre,qe dhe sikur ti presh nje koke i dalin tre,ku futesh ti Saliu e me rradhe.
  Dhe ti e di mire kete,me shprese qe te behesh coban i tyre,duke e lene kete vend nen udheheqjen e krimit dhe korrupsionit.
  Ti ndjehesh si nje zhapik i llojit varan,qe vetem me mikrobet ne gojen e tyre helmojne viktimen.

  Reply to this comment
 12. Kris 1 October 10, 12:09

  Je I vonuar.
  Ja u la Nanua dobicin nje dere dhe Ju merhumet e kryesise se Rozes I dorezuat celsat e komitetit te partise se Tiranes.Tani dobici ka dale nga kontrolli dhe Ju perplas deren ne surrat,Ata qe mban rreth vetes I paguan per te qeshur me batutat e tij.
  Kush nuk di te qeshi ka per te pare akoma o ne burg ose ne kampingjet e Europes.
  Ke merr malli per krye horrin le ti drejtoje syte nga qielli.Ai gjithmone eshte be fluturim per te shitur vizatime ose ndonje batute me fame boterore

  Reply to this comment
  • Pellumb Zaimi October 10, 12:23

   Jam me opinionin tuaj Ben Blushi. E ke kapur drejt ate qe ishte esenciale ne ato deklarime kryeministrore . Te mburresh me humbjen etj. etj po.e quaj shkurt “Saelizem”. Nje salizem me pak agresiv por gjithsesi salizem .Nderime !

   Reply to this comment
 13. kryetari kamentuesve idjote October 10, 13:28

  Me antishqipetaret dhe bythe Q….(ndoshta jo me krriminelet) jane ‘Çobenjte’ e kesaj politike te shperberjes se ketij vendi nga djali i Thanasit me emrin FATOS tek dinastija ‘BLUSHI’ apo djemte e KIÇOVE 70 vjet ne pushtet Benat,Ngjelat,Lubonjat,Pandi Bythkat qe per pushtet i hapin bythen kujdo kujslingu antishqipetar salisjan vetem per fame!
  KUSH E SOLLI NE KRYE TE NJE ‘PARTIJE’ TE ASHTUQUAJTUR ‘SOCIALISTE’ TE SHKERDHYER PARA SE TE LINDETE SI PARTI NJE PIKTOR TE RENDOMTE ‘PUBLIçIST’ SALISJAN TE NJE LETRE HIGJENIKE TE QUAJTUR ‘RD’ E LEPIRES BYTHE I DOKTOR ADHAMUDHIT ME EMERIN EDVIN!?
  E sollen pikerisht òunat ,çobenj te Tirones ,benat bythe q..qe nuk kane per te ecur kurre VETE se jane te ÇAPLYER qysh te vegjel nga orgjite e ish bllokut ku qysh te vegjel u fuste gishtin doktor Adhamudhi!Sa dite pune kane ne jete keta ‘ÇOBENJ’ qe jane aktoret kryesore te shperberjes se ketij vendi e ku i kane pasurite e vjedhura ,pse pranojne ti perdhunoje nje ‘nudist’ piktor zhgarravinash nga bytha e nga goja!???SE JANE TE DHJERE KEMBE E KOKE DHE SI TE TILLE ‘ÇOBANKAT’ E KANE ZAKON TE RRINE PA BREKE!

  Reply to this comment
 14. Sab October 10, 14:30

  Rama per ate detyre eshte kryeminister, qe ti sherbeje dhe ti japi drejtim situates. Nuk eshte ne ate zyre te beje sehir dhe ti lere njerezit ne zemerimin e vet. Rama po e ben detyren e tij shume mire dhe me mjeshtri. Po ti cfare po ben blushi, sulmon Ramen sa here te porosit eprori yt berisha. Kur ketij te fundit I kane shterur planet A, B dhe C te ve ty ne funksionim. Ti Blush je si plan rezerve gjithe kohen.

  Reply to this comment
 15. Lida al October 10, 14:44

  O Beni, ke filluar te na besh per te qeshur tani… Mos me shume se do na bjere te fiket. Lere Ramen te vazhdoje punen e tij e ti merru me ato shkrimet e tua e leri llafet. Je bere bajat fare

  Reply to this comment
 16. Moza October 10, 16:05

  O Ben b…Prape ti!?vdese per nje cike”magazine”si Jovan Bregu!Ai i ziu donte magazinen vetem.ndersa ti qeverine ,partine e pastaj Shqiperine.Ik o lumemadh se u bere klloun i neveritshem.Do mandile per te fshire lotet?Shiko mos te kane mbetur nga pjese veshjesh te te tjerave.Pergjigjen ta dhane tifozet KUQ E ZI ne percjelljen e Kombetares sot.Ulu e be ndonje roman me fjali pa pike e pa presje.

  Reply to this comment
 17. Bashkim October 10, 16:05

  o gazetar i dites mos u be i nates komentet pranoje sic i thote populli bashke me Blushin qe eshte dru i shtrember ne PS

  Reply to this comment
 18. skifteri October 10, 16:44

  o’Blush mos ha mut me ,por paguaj dhe kthe mbrapsht rrogen qe merr si deputet duke shkruajtur paçvure tua,dhe nuk kryen detyren si deputet ,JE NJERI PA VLERE .E.Rama eshte ne vijen e pare te ndertimit te shtetit ligjor dhe ti si ato kurvat qe gjithe diten merren vetem me lukun personal ,dele dhe vajton si kukuvajka mbi sukseset qe ka arritur E.Rama ne dy vjet shtet-formim,nga nje ishe shtet rrumpalle qe ti mere rrogen vetem duke soditur pa dhene asnje kontribut personal,bene kritika te pa qena dhe gjelozie,organizimi i policise ishte perfekte ne ndeshjen me serbet,meriton respekt.Ne futboll fiton njera pale ,dhe futbollistet shqiptar dhane maksimumin i falenderojme sidomos duke ditur se disa lojtar Sebe luajne me skuadrat europiane dhe angleze qe nje lojtar serbe paguhet sa gjithe skuadra shqiptare.O’ Bene gazetari leri gjelozite dhe helmet por puno,puno,puno !…

  Reply to this comment
 19. D October 10, 17:11

  Kuptohet qarte se Pse Enveri talli bythen me kete Popull,dhe tani Tallin menderen Niperit e tyre,kur lexon shume nga Komentet.

  Shqiptaret thote Konica…….Ulerasin,Bertasin para se te Degjojne,pra Ne Albanian People….ulerasim,eksitohemi nga te bertiturat,pastaj DEGJOJME ATE/ATA,qe na komandojne duke tallur bythen!!!

  Reply to this comment
 20. LELEGU October 10, 17:49

  Shkrimi me i vertete qe ekziston. Serbet iu q.ne fort dhe Rama i vetmi, qe e ktheu dhimbjen ne kenaqesi duke u mburr nga q.rja e forte.

  Reply to this comment
 21. rudi October 10, 19:42

  SIPAS TEJE MOR Z.BLUSH QE FSHIN DOREN KUR TAKON NONJE FUKARA CFAR DUHET TE THESH KRYEMINISTRI?TE QANTE?TE VINTE KUJEN O CNA GJETI?TE SULMONTE TRAJNERIN APO LOJTARET?TE SULMONTE MINISTRIN APO POLICINE QE MOREN MASA SE PER NJE GURALEC SERBET BENE NOTE PROTESTE PSE NUK DEL TI SI DEPUTET PER RROGE NE KOFERENCE PER SHTYP E NA THUAJ GJERA TE MENCME SI COBAN I DITUR QE HIQESH NJE MENDJEMADH SI TI PERVEC TE KEQIJAVE NE P.S NUK PRITET GJE TJETER ESHT E LEHT TE KRITIKOSH TE TJERET EDHE KUR THON FJAL TE MIRA POR E VESHTIR TE GJESH FJALE ME TE SPIKATURA PER TE INKURAJUAR ME MIJRA TE ZHGENJYER NGA NDESHJA E PER TE THYER OPINIONIN SERB E ME GJERE QE BUCASIN NEPER STADJUMET E TYRE VRITNI SHQIPETARET MLLEFI TUAJ NANOIST NUK PASKA KUFI Z.DEPUTET I SHQIPERISE

  Reply to this comment
 22. semanjaku October 10, 22:25

  E nxore koken Blush? do gjesh gjithmon rastin per te share te tut dhe nuk e gje kurre te japesh mende per zgjidhjen e problemeve. Ti kujton se bota rrotullohet rreth teje dhe ti ne qender mund te godasesh si zeusi. Ti je nje parazit qe duhet te kthesh parat qe mer si deputet i PSse. Bashkohu me mire me Lulin dhe ristanin se mesa duket ke po ato vese qe kan dhe ata. Atij LALES dua ti them se kuptojne socialistet kuptojne,po ti duket qe kupton ato gjera te ineresojne ty dhe Lulit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*