Benjamin Netanyau do të vizitojë Shqipërinë në nëntor

October 25, 2018 09:41

Benjamin Netanyau do të vizitojë Shqipërinë në nëntor

Zyra e kryeministrit njoftoi se kryeministri i Izraelit do të udhëtojë për në Shqipëri dhe Bullgari për t’u takuar me politikanët Ballkanikë në fillim të muajit të ardhshëm. Netanjahu do të marrë pjesë në një samit të pacaktuar rajonal në Shqipëri më 1 nëntor, thotë zyra e tij.

Ai do të kalojë dy ditët e ardhshme në Bullgari, ku do të takohet me krerët e Greqisë, Rumanisë, Bullgarisë dhe Serbisë. Vizita në Shqipëri, një vend me shumicë myslimane me lidhje historikisht miqësore me Izraelin, do të jetë me sa duket udhëtim i nivelit më të lartë që një drejtues Izraelit zhvillon në vend.

Në vitin 1994, ministri i atëhershëm i Jashtëm, Shimon Peres vizitoi Tiranën dhe vitin e kaluar qyteti përkujtoi udhëtimin me një pllakatë për të.

o.j/dita

October 25, 2018 09:41
Komento

12 Komente

 1. dyshuesi October 25, 09:58

  Vizites se tij i duhet patur frike.Ky hyjne keta fare rrace behet camur vendi.Jane te pashpirt ne realizimin e objektivave te tyre.

  Reply to this comment
 2. Nje shqiptar October 25, 10:36

  Hebrejt kane qene dhe jane kurdohere te mirepritur ne Shqiperi. Izraeli eshte tashme Atdheu i tere hebrejve ne bote. Izraeli ka nje siperfaqe rreth 20 mije kilometra katror pra me pak se Shqiperia, por e ka kthyer territorin e tij nga shkretire ne toka shume pjellore,nga punishtet e vogla ka krijuar nje industri moderne. Sot Izraeli prodhon rreth 373 miliard dollar ne vit, ndersa ne prodhojme vetem 15 miliard dollare. Kemi shume per te mesuar nga ky vend mik. Jane me interes ndertimi i sistemit juridik, ekonomik, format e ndertimit te kooperativave bujqesore etj. etj. Shqiperia mjerisht ka adoptuar dhe ka imituar ne keto vite shtetet e medha si ne ndertimin e shtetit juridik ashtu edhe ne ate ekonomik e shoqeror gje qe nuk ka sjelle sukses pasi ndermjet tjerash ka rritur burokracine dhe ka penguar zhvillimin.

  Reply to this comment
 3. Ilir October 25, 11:00

  What the Israeli Government Doesn’t Want Christians To Know
  https://www.youtube.com/watch?v=eg2L2Lxu5pM

  Reply to this comment
 4. Altin October 25, 11:10

  Beni kujdes , se ky akuzohet per korrupsjon ne vendin ku eshte vete Kryeminister, e jo ti doje te miren Shqipove. Larg nga te gjithe te korruptuarit.

  Reply to this comment
 5. Shkumbini October 25, 11:19

  Mos ka ardhur ti thote Rames firmose marveshjen e detit me Greqine, se te mbroj UNE.

  Reply to this comment
 6. Amerikani October 25, 12:44

  Izraelitet jane te mire pritur ne Shqiperi!

  Eshte nje shtet qe ka nje kontribut shume te madh per pavaresine e Kosoves.

  Reply to this comment
  • Arben October 25, 13:13

   AQ TE MADH, SAQE NUK E KANE NJOHUR.

   Reply to this comment
   • Amerikani October 25, 16:50

    Edhe Palestina qe e ke kaq perzemer ti nuk e ka njohur Kosoven. Bile ka dale hapur ne mbrojtje te serbeve ne perjudhen e luftes.

    Izraeli ka arsyet e veta, qe nuk e ka njohur ende Kosoven por lobimi dhe politika e fshehte ( jo ajo publike ) izaraelite ka qene vendimtare ne krijimin e shtetit te Kosoves.

    Reply to this comment
 7. Arben October 25, 13:13

  DREJTESI PER VIKTIMAT PALESTINEZE.

  KUDS KRYEQYTET I PALESTINES

  Reply to this comment
 8. BAJRAM BALA October 25, 15:22

  MIRSE VJEN ZOTI NETANIAU.SHQIPTARET JANE MIKPRITESIT ME TE SINQERTE NE BOTE.NE,SHQIPTQRET KEMI CFARE MESOJME NGA HEBRENJTE ,POR DHE TI MESO NGA NE.RAMA TI KERKOJE TE NJOHE KOSOVEN MENDIMI IM PERSONAL. BARUH HA BA(MIRESE TE VISH)ZOTI KRYEMINISTER.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim