‘Benzi’ përplaset me ‘Volkswagen’ në Fier, plagosen tre persona

February 14, 2020 16:39

‘Benzi’ përplaset me ‘Volkswagen’ në Fier, plagosen tre persona

Tre persona janë dëmtuar nga një aksident automobilistik në Fier.

Ngjarja ka ndodhur rreth orë 15:00, në aksin rrugor Fier-Ballsh, në fshatin Kraps, janë përplasur mjetet tip “Benz” me drejtues shtetasin A. Q me mjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin A. M.

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar shtetasit A. Q, si dhe pasagjeri i mjetit “Benz” shtetasi R. Q të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Ka qenë drejtuesi i automjetit tip Benz ai i cili ka humbur kontrollin e mjetit duke u përplasur dhe duke përfunduar në kanalin anësor të rrugës.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të lagështirës në rrugë.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

l.h/ dita

February 14, 2020 16:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim