Beogradi dhe Moska në stërvitje të përbashkët ushtarake

August 19, 2016 14:46

Beogradi dhe Moska në stërvitje të përbashkët ushtarake

Serbia planifikon të organizojë dy ushtrime të përbashkëta ushtarake me forcat ruse duke filluar muajin e ardhshëm dhe do të vazhdojnë deri në tetor, deklaroi Ministria serbe e Mbrojtjes.

“Ushtrimet mund të përkojnë me një vizitë të kryeministrit rus, Dmitry Medvedev në Serbi, dhe të  rikonfirmojnë lidhjet e forta mes Beogradit dhe Moskës”, ndërkohë që Serbia ndjek anëtarësimin në BE.

Ushtrimet ushtarake, Slavic Brotherhood 2016 do të fillojë muajin e ardhshëm në qytetin e Nikinci, 30 kilometra nga kufiri i anëtarit të NATO-s, Kroacisë.

Këto ushtrimi bëhen çdo vit dhe vitin e kaluar u mbajt në Rus, ndërsa në vitin 2014 u mbajt në Serbi.

August 19, 2016 14:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?